zawieszenie ??? jak je znalezc??? pomocy

Awatar użytkownika
pompon232
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

zawieszenie ??? jak je znalezc??? pomocy

Post autor: pompon232 »

skoda superb 2003r
zawieszenie jest tak mcno zuzyte ze czasami mam wrazenie jakby kola jechaly kazde w inna strone ;-(
ustawilem zbieznosc / trakcje jak tam kto nazywa ale okazalo sie ze trzeba wymienic wszystko
i tu pojawil sie problem: tu gdzie mieszkam w sklepach ludzie mowia ze w tym roczniku zawieszenie sie zmienialo od pewnego numeru nadwozia, ale nikt nie chce podjac decyji i nie jest na 100% pewien od ktorego i nie chca brac odpowiedzialnosci jesli bedzie zle
ebay i allegro to potwierdzily na aukcjach pojawia sie wiadomosc ze jakies 2 lub 4 elementy MOGĄ byc inne i trzeba potwierdzic , ale nie ma mozliwosci jak to potwierdzic - telefon do sprzedawcy tez niewiele pomaga
musze je wymienic , bo czeka mnie ok 2000 km jazdy a nie chce kola po drodze stracic :cry:
poradzcie forumowicze moi drodzy jak znalezc odpowiednie zawieszenie
podam dane samochodu moze kto bedzie wiedzial jak je znalezc , albo moze i ma linka do jakiejs aukcji, czy sklepu
Skoda SuperB
2003r
1,9 tdi 130KM
oznacz silnika AWX
nr nadwoziaTMBBU63UX49055653
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: zawieszenie ??? jak je znalezc??? pomocy

Post autor: dekard »

wpisz kolego w wujka googla "etka online" i tam poszukaj interesujacych cie czesci.
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: zawieszenie ??? jak je znalezc??? pomocy

Post autor: Cichy3150 »

Przyjacielu Twoje autko to widze wierna kopia mojej niunki i na odwrot;p

Co dokladnie chcesz wymieniac całe zawieszenie? Ja kontroluje na bierząco i wymieniam a to wachacz a to teraz łożysko... Zbieżność zawsze ustawiaj na koncu po remontach wy wymianiue wszystkich luzów..

Co do numerow nadwozia.. jest to prawda sa 2 rodzaje cześci te poniżej numeru 3U-3-018402 i te powyżej tego numeru... mozesz np oblukac to na przykladzie Filtru paliwa..

Co do cześci jakie itp.. Jesli jakies pojedyncze to moge ci podpowiedziec co i jak bo chodz ta niunie mam od miesiaca to juz troszke udało mi sie wymienić:)

Powiem Ci też pewna rade i sposób który dla innych moze być smieszny dla mnie znaczy ze nie wykorzystuje. Przykła: Chce kupic np. pompe paliwa.. Dzwonie tam podaje dane samochodzu all co prosza... oni maja rysunki i numery katalogowe.. spisuje sobie 3 firmy Lepsze tymu Lamforder czy WTR czy szajs CX ale pytam też o numer katalogowy i wiem jaki jest nadruk na pompie nie wyjmujac jej.. pozwala mi to przeszukanie netu lub innych sklepów w poszukiwaniu tańszych częsci a z pewnościa pasujacych...

To Tyle gdybyś czegos potrzebował to pisz lub dzwon.. zgadamy sie

Pozdraiwam i powodzenia
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
pompon232
Posty: 32
Rejestracja: 25 wrz 2010, o 16:19
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: zawieszenie ??? jak je znalezc??? pomocy

Post autor: pompon232 »

fajna stronka dekard ta "etka online"
Cichy3150 naprawde fajna ta stronka, z niej mozna te numery sobie od razu spisac ;-)
po rzejrzeniu stronki nasunelo mi sie pytanie: przy kazdym elemencie tego zawieszenia ( czy to wachacz nosny, czy drazek prowadzacy ) sa elementy gumowo metalowe, ktore widac tez sa jako czesci i jako osobne elementy do kupienia- wiec moze zamiast kupowac wszystkie "kosci" (ktore ani nie sa spekane, ani powyginane) kupie wlasnie te elementy i tylko te wymienie? co wy na to?
i dziekuje za odzew chlopaki
ODPOWIEDZ