UWAGA: klocki tuningowe sparco t-51-straszny syf!!!

sj111
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: sopot

UWAGA: klocki tuningowe sparco t-51-straszny syf!!!

Post autor: sj111 »

Podzielę się z wami opinią na temat tuningowych klocków sparco t-51, zakupione w cenie 160zł w promocji -50% w jednym z tuningowych sklepów. Klocek porównywalny do chińskiej tandety i prawdopodobnie jest to chińska podróba. Klocek hamuje na 60% klocków OEM a miałem ich dużo, TRW, Textar, EBC, Ferodo i inne. Początkowo chciałem lepsze klocki od oem bo kiedyś jeździłem na ebc greenstufach i były nieporównywalnie lepsze od oem, jak były ciepłe, na zimno były porównywalne. Sparco po założeniu wykazywały kolosalny fading, pedał miękki, siła potrzebna do hamowania strasznie duża, cięzko zblokować opony 225mm. Generalnie zaczęły hamować dopiero po mocnym wygrzaniu- ale nie na warunki drogowe. Stanowią zagrożenie dla normalnego ruchu drogowego ze względu na fatalną wydajność- dlatego to niemożliwe, aby były oryginalnym produktem!!! Jeśli ktoś się zastanawia to niech sobie od razu odpuści, gdyż to TOTALNY SYF grożący życiu!!! Zapytałem sparco o oryginalność produktu i jeśli mi odpiszą, że sklep nie jest ich przedstawicielem, jak twierdzili to kieruję sprawę do prokuratury. Powinno się tępić wszystkich którzy wprowadzają podróby grożące życiu! Znajomy też je ma i potwierdza wszystkie moje uwagi.
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: UWAGA: klocki tuningowe sparco t-51-straszny syf!!!

Post autor: dekard »

powodzenia kolego,trzymam kciuki!Napisz jaki bedzie final calej sprawy.
EMSI
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2013, o 19:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Emil

Re: UWAGA: klocki tuningowe sparco t-51-straszny syf!!!

Post autor: EMSI »

Witam wszystkich na forum tutaj, bo jestem nowy. Kolego czy wyjaśniło się coś ad. tych klocków? Też zakupiłem od firmy z Torunia i zastanawiam się czy mam je wrzucać do auta..
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: UWAGA: klocki tuningowe sparco t-51-straszny syf!!!

Post autor: dato »

Myślę, że po takiej rekomendacji możesz odpuścić montaż, może Ci się uda oddać lub pchnąć na Allegro.

Przykre. Ja dwa dni temu założyłem komplet Zimmermann, dotarłem i jest naprawdę ok. Mogę polecać z czystym sumieniem, przód nawiercane, tył gładki, z klockami obie osie wyszedł komplet ciut ponad 1000 brutto.

Emil zrzędzi, że zaraz zdejmę, ale póki co nie widzę powodu. A słabo nie jeżdżę ;)
ODPOWIEDZ