padło mi turbo?

Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

padło mi turbo?

Post autor: Matt »

Zeszłej zimy miałem problem z brakiem mocy. Na zimnym silniku często nie miałem turbiny, ale zazwyczaj tylko wtedy, gdy szedłem biegami w góre. Ze startu brak turbo, redukcja do wyprzedzania turbo jest. Z silnika było słychać specyficzny dźwięk, ciężko mi to określić i czuć było lekkie szarpanie autem. W aso mi powiedzieli, że to zawór EGR. Nie wymieniłem od razu, bo przyszła szybko wiosna i objawy ustały. Tej zimy było to samo, teraz też mu już przeszło, ale oddawałem go na te pulsujące podświetlenie to kazałem zajrzeć i do tego. Co się okazało? Niby turbo... Teraz pytanie, czy te objawy mogą wskazywać na turbo? Gdy turbina łapała auto przyspieszało normalnie, nie było żadnego ubytku mocy. Turbiny chyba nie będę kupował w aso, bo chcą za nią 4500, dodatkowo cały czas nie wiem czy to nie ten zawór egr. Ah to kochane aso.
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: padło mi turbo?

Post autor: ssspeedo »

Podpinałeś może kompa ( może jakieś błędy wywala ), ja zawsze zaczynam od prostych rozwiązań .
Spradź czy jest podciśnienie na turbinie ( ten mały wężyk )
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: padło mi turbo?

Post autor: Matt »

Nie wywala błędów. Wężyk przy okazji sprawdzę, ale pewnie będzie ok, bo teraz jak jest ciepło to turbo działa. Najlepsze jest to, że u mnie ta turbina nie wyje jak syrena pogotowia, w aucie można powiedzieć, że jej nie słychać. W passacie 2.0 tdi wyje dużo głośniej i chodzi. Teraz nie wiem czy jest sens się z nią bawić czy dalej czekać co się stanie. W aso jak nie wywali błędów to oni sami nie wiedzą co mają wymieniać. Pewnie na wiosne mi powiedzą, że silnik do wymiany, a za 2 lata każą zmienić auto...
ODPOWIEDZ