Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: Superb-elegance »

Witam serdecznie wszystkich.
Nie chciałem niepotrzebnie zawracać wam głowy tutaj, ale niestety problem mnie przerósł, postaram się po krótce wytłumaczyć w czym problem.
A więc wymieniłem olej w skrzyni tiptronic 4 tyg temu ( 250 km temu), następnie zrobiłem chip silnika o 20 km więcej. Naprawdę fajnie było odczuć ten przyrost mocy a dokładnie chodzi o to iż znikła turbo dziura przy starcie , podobno te automaty to mają w sobie z tym silnikiem że są mułowate. Podjechałem do mechanika wymienić klocki i gdy odbierałem samochód mechanik powiedział iż odbył jazdę próbną po wymianie i stwierdził iż samochód jest słaby, ja tego nie stwierdziłem jakoś, ale gdy mi to powiedział to jakoś zacząłem sobie to wmawiać chyba jakiś dziwny spadek mocy, podjechałem do pierwszego lepszego warsztatu, gdzie po podłączeniu na komputer ( nie widziałem na własne oczy błędów) mechanik stwierdził iż skrzynia nie ma synchronizacji z silnikiem. Powiedział iż może mi to naprawić, wgrywając nowy program do skrzyni za 200 zł a jak nie pomoże to wymiana centralki.
Proszę powiedzcie mi czy jest możliwe że centralka pada w tych modelach ?? i czy rzekome przeprogramowanie coś da ??

Za pomocną informację odwdzięczam się browarkiem :)
z góry dzięki za pomoc



PS. jeśli to w czymś pomoże to chciałbym dodać, iż jak samochód postoi na mrozie ( ogólnie całyc zas jest w ciepłym garażu) to gdy jest wszystko zamarznięte, to gdy wrzucam D to tak jakby nie dostawał wygnałyu do skrzyni że ma jechać, mogę dawać gaz a on ba
bardzo powoli jedzie, ale po minucie zaraz jest normalna jazda.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: jjumbo »

teraz usiadłem i czytam
to wszystko przez chipa
turbo i wtryski poszły , z opisu wynika że uszczelka pod głowicą mój kumpel tak miał , nie chcę cię straszyć
koszt naprawy zajebiście wysoki , bardziej opłacało sie kupić i wymienić silnik z podzespołami niż naprawiać
zaraz pewnie skrzynia biegów będzie do naprawy ale ją też lepiej wymienić na sprawną używaną bo taniej to niż naprawiać
przykro mi kolego
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: Superb-elegance »

na chipie przejechałem 300 km bez żadnego katowania.
Ale gdyby turbo poszło i wtryski to chyba by błędy wykazało prawda ?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: jjumbo »

prima aprilis ;) zartowałem
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: Cichy3150 »

jjumbo pisze:prima aprilis ;) zartowałem
no wiesz po pierwszym Twoim poscie az mi sie chlopaka szkoda zrobilo...i na głos było "o ku...." Nie wiem co sie stało ale czekam bo zaciekawiles mnie mocno:)

A Ciebie przyjecielu jjumbo bede obserwowac i tez zrobie Ci prima aprilis w sierpniu np:)

pozdrawiam:)
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: Superb-elegance »

Witajcie, turbina nie dała mi spokoju i pożyczyłem od kumpla z serwisu kompa i się podpiąłem i jezdzięłm po autostradzie. oładowanie przy 3 tys obrotów mniej więcej 2300, takze turbo jest ok.
Wtryski ok, uszczelka ok .
Pojechałem do głupiego ASO na co powiedzieli mi iż te typy czasem tak maja a błędów nie widzą ;/
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: STACHU »

Superb-elegance pisze: doładowanie przy 3 tys obrotów mniej więcej 2300, takze turbo jest ok.
Kolego, a co to znaczy?

Jak podpinałeś komputer to jakie błędy tam "zastałeś"?
Superb-elegance
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2013, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: Superb-elegance »

0 błędów na kompie.
2300 - ciśnienie jakie pokazywał VAG
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: Spadek mocy 1.9 131 km Tiptronic po chipie POMOCY !

Post autor: kam2136 »

to masz gdzies dziurke w dolocie ;( normalnie awx ma ustawione na max obciazeniu 2350 mbar.Jesli masz chipa to tuner podniosl je pewnie do 2450(tak mysle i jak znam zycie).Zreszta zapodaj logi bedziemy myslec.
ODPOWIEDZ