1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: Majcheros1 »

Witam, dziś pojawił się pewien problem z moim samochodem, mianowicie brak mocy. Wieczorem jeszcze jezdzilem i wszystko bylo w porzadku, dzisiaj wsiadam, auto sie rozgrzało i gdy chcialem troche przycisnac, auto w ogole nie chce jechac, tak jakby Turbo padło. Dodatkowo pojawil sie problem z hamulcami, gdy wcisne hamulec samochod slabo hamuje, pedał staje się twardy i w ogole nie da sie go wcisnac, dopiero po przejechaniu kilku metrów znowu można zahamować. Może w nocy jakieś kuny cos poprzegryzały:/
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: STACHU »

VAGowałeś?
neo
Posty: 1
Rejestracja: 31 mar 2013, o 20:44
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: neo »

sprawdź węże podciśnienia
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: Majcheros1 »

Na Vagu wyskoczył mi błąd (17964 - Ciśnienie doładowania-nie osiągnięta granica regulacji/brak osprzętu/nie związany ze sprzętem) i to jest przyczyną ponieważ kilka dni wczesniej sprawdzalem bledy i nie było nic. Dodatkowo ten problem z hamowaniem, może mieć to związek z tym turbo?
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: STACHU »

Po wyłączeniu i odpaleniu ponownym zapłonu dalej "nie jedzie"?

Problem z hamulcami nie ma nic wspólnego z doładowaniem
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: Majcheros1 »

Po ponownym odpaleniu nie jedzie. Auto ma cięzko rozpedzić się do 80km/h. Tak jakby Turbo w ogole nie działało. A co do hamulcow to bardzo slabo hamuje, pedał hamulca jest twardy nawet jak auto jeszcze jedzie, podnosze noge chce wcisnac drugi raz zeby zahamowac i nie da sie wcisnac. Po przejechaniu kilku metrow dopiero da sie wcisnac hamulec i zatrzymac samochod. Nie wiem czy jakies kuny mi czegos w nocy nie poprzegryzały. Jutro mam zamiar tam zajrzec.
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: STACHU »

Jak radził Kolega wyżej, dobrze pooglądaj przewody podciśnieniowe, kable od przepływki i N75. Zobacz też szczelność dolotu

Kiedy ostatnio zmieniałeś płyn hamulcowy?
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: Majcheros1 »

Jutro wszystko dobrze poogladam. Kupiłem samochod w sierpniu i nie wymienialem plynu hamulcowego.
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: Majcheros1 »

Tak jak myślałem, pod maską widoczne ślady Kun, mianowicie wypięty wężyk, po wpięciu samochód odzyskał swoją moc i zaczął prawidłowo hamować.
Zamykam temat.
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: User019 »

Wbrew pozorom hamulce mają sporo wspólnego z turbo. Vacuumpompa która zasila serwo w podciśnienie jest jednocześnie wytwornicą podciśnienia która steruje turbo. I na dodatek ZTCP jest też pompą paliwa. Więc jak jest ubytek podciśnienia w okolicach pompy (spadniety wężyk) to jest problem i z hamulcami i turbo
madagaskar1119
Posty: 2
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 19:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: madagaskar1119 »

Miałem podobny problem. Stało się to w sobotę przed świętami, ja chce troche szybciej a tu nic, pedał gazu w podłodze i nic. Myślę jak nic turbo, ale zobaczymy, może w trasie się to zmieni. Do celu do dojechaliśmy spokojnie bez żadnych szarży, niestety nic się nie zmieniło. Udało mi się wstawić do znajomego i stwierdził na szczęście że to nie turbo, niestety nie można było stwierdzić co się dzieje. Kiedy na komputerze skasowano wszelkie błędy, do domu wróciliśmy z pełną mocą silnika, ale rano zaczęło się wszystko od nowa. Brak mocy, ogromne spalanie 14 - 15 l po mieście, każdy podjazd pod wzniesienie był koszmarem. Znowu mechanik, znowu komputer i nic. Wszystkie czujniki były ok i już miałem topić ją w wisle, ale mój mech mówi sprawdź KATALIZATOR. Może być tak że to jego wina, może się po prostu zapchał. Drania pozbyłem się i jest wszystko ok, narazie :-)
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: 1.9 TDI AWX BRAK MOCY

Post autor: petrelli »

W piątek u mnie wystąpił podobny scenariusz. Na trasie przestał przyspieszać, jechał tylko niskimi obrotami. Zapaliło się check engine.
Po powrocie do domu podpiąłem komputer -> wyszedł 17964.
Okazało się, że pękł i spadł wężyk ciśnienia przy turbo. Po wymianie jeździ jak nowy, nawet chyba lepiej niż przed awarią - podejrzewam, że stary wąż miał przed całkowitą awarią mikropęknięcia i nie trzymał parametrów.
ODPOWIEDZ