Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

skrobi84
Posty: 17
Rejestracja: 16 sty 2013, o 16:08
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: skrobi84 »

Mam takie pytanko, czy może ktoś wie na ile kilometrów mniej więcej wystarczy tych hamulców zanim całkowicie padną?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: jjumbo »

a co to za pytanie :o
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: grzesiu26 »

Na pewno do najbliższego warsztatu na szybką wymianę.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

Do pierwszego mocniejszego hamowania.
Proszę, tylko nie jeździj tam gdzie ja, nie chciałbym trafić na auto bez hamulców 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: Misiek Fisiek »

Jedz do jakiegoś warsztatu i zobacz ile zostało tych klocków.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: Piterko »

Jak dobrze widzialem to na przodzie czujnik jest umieszczony w 2/3 grubosci klocka. A tyl to nie zwrocilem uwagi. Takze jakby mi sie zapalila kontrolka to bym pewnie jakies 500km zrobil napewno ale to moja decyzja a WY ROBTA JAK CHCETA :D
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: motogold »

Z tego,co wiem,to na tyle nie ma czujników klocków.Jeżeli zapaliła się kontrolka,to zostało około 1000 km. do wymiany.Nie przesadzajcie,że zaraz padną,gdy się tylko zapali.
Miałem tarcze do wymiany i gdy się kontrolka zapaliła,to jeździłem jeszcze 1600 km i do "blachy" nie dobiłem a mieszkam w trójmieście,więc często używałem hamulców.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

Wszystkie ochy i achy jak najbardziej, ale kontrolka nie po to jest, żeby debatować "ile", bo tu chodzi o bezpieczeńśtwo, nie tylko kierowców, ale wszystkich dookoła. I zapala się po to, żeby w główce zaświtało : "Acha, muszę się umówić w ciągu kilku dni na wymianę", a w niektórych przypadku te kilka dni to będzie 500 km.

motogold - w innych miastach się nie hamuje? Poza tym hamowanie, hamowaniu nie równe... jak ktoś jeździ - but-hamulec, but-hamulec, to po takiej lampce klocki 200 km nie wytrzymają, ale jak się jedzie spokojnie to i do śmierci wystarczą. Jak mi światła przypasują i lecę w rodzinne strony, to na 200 km hamuję 4 razy - przy wyjeździe z hali garażowej, przed bramką na banę, przy zjeździe z bany i jak się zatrzymuję na koniec trasy. Więc tak to i można zrobić 5000 km na zapalonej lampce.
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: AdamK »

szms pisze:Jak mi światła przypasują i lecę w rodzinne strony, to na 200 km hamuję 4 razy - przy wyjeździe z hali garażowej, przed bramką na banę, przy zjeździe z bany i jak się zatrzymuję na koniec trasy.
No bez jaj! Sam jeździsz po drogach?
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: Misiek Fisiek »

No to i ja opowiem Wam moją historię :mrgreen: Kontrolka się zaświeciła, pojechałem do ASO, spojrzeli na klocki (jeszcze połowa) i powiedzieli żebym olał, bo kontrolka potrafi zaświecić się od czapy. Poszedłem za ich radą, kontrolka przestała się pojawiać po kilku dniach i jeżdżę na tych klockach do dzisiaj (koło 8000 km od tamtego czasu). Dlatego nie trzeba kierować się kontrolką tylko samemu kontrolować stan klocków.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

AdamK pisze: No bez jaj! Sam jeździsz po drogach?
Nie sam, na zimnym silniku jadę bardzo spokojnie z wyobraźnią i wyprzedzeniem, jadąc obwodnicą i autostradą wystarczy obserwować to co się dzieje dookoła i hamulec jest potrzebny zupełnie do niczego. Jazda bez zbędnego używania hamulców to się ekodrajwing nazywa ;)
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: AdamK »

szms pisze:
AdamK pisze: No bez jaj! Sam jeździsz po drogach?
Nie sam, na zimnym silniku jadę bardzo spokojnie z wyobraźnią i wyprzedzeniem, jadąc obwodnicą i autostradą wystarczy obserwować to co się dzieje dookoła i hamulec jest potrzebny zupełnie do niczego. Jazda bez zbędnego używania hamulców to się ekodrajwing nazywa ;)
Nie spotkałem się z NIKIM, kto na odcinku 200 km użył 4 razy hamulca. Takie bajki, to dzieciom...
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

Zatem zapraszam na przejażdżkę. A Ty na autostradzie jedziesz z hamulcem wciśniętym? Gdzie ja tam mam hamować?
Tłumaczyć to chyba jak dzieciom, że w lusterka się patrzy i przed siebie, wtedy masz na tyle dyspozycyjny gaz, że zarówno odejmując go jak i dodając sobie po prostu jedziesz... po co używać hamulca? :shock: :shock: :shock:
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: AdamK »

Lepiej to zakończmy, bo chyba sam w to nie wierzysz. Nigdy Ci nikt nie wyjechał, nie skręcałeś nie zwalniałeś na 70-kach, zwężkach etc.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

Od kiedy są zwężenia na autostradach? W mieście owszem, hamulec używam zdecydowanie częściej. W trasie uważam go za awaryjny, mam nawyk hamowania biegami, raczej nie wyprzedzam na siłę i nie wciskam się pomiędzy dwa auta hamując ze 140 km/h do 80 km/h tak jak oni jadą. Owszem tak też się zdarza, ale raczej preferuję jazdę stabilną, czyli lecę ponad normę, ale bez agresywnych przyspieszeń i hamowań. :)
:)

Kolego, nie należę do bajkopisarzy. Mam zamiar zakupić videorejestrator, więc jak będzie okazja zgram Ci kilkugodzinne nagranie i będziesz mógł zobaczyć jak można na trasie jechać bez hamowania.

Spróbuj kiedyś jechać sobie 100 km/h i widząc znak ograniczenia do 70 km/h z ogległości 150-200 m, odpuść gaz... a na niskich obrotach zredukuj. Moment i masz jak dla mnie standardowe na siedemdziesiątce 80 km/h. Naprawdę tak się da, nie trzeba deptać na hamulec. :)
ODPOWIEDZ