Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: AdamK »

szms pisze:Od kiedy są zwężenia na autostradach?
Od zawsze chociażby na A4 z Katowic do Krakowa, i w drugą stronę przed granicą z Niemcami i gdziekolwiek gdzie coś robią.
Kończę OT, bo nie o tym tu była mowa.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
mawrob
Posty: 77
Rejestracja: 7 lip 2010, o 17:21
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Marcin
Lokalizacja: Radom

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: mawrob »

szms ma rację, ja mam u siebie przejechane 130 tyś km i oryginalne klocki
Superb II Combi 2.0 TDI 170KM Platinum MY2011
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

No to remontują... a Ty przyjmujesz to jako aksjomat dla każdej autostrady. Poza tym na autostradzie masz znaki z ogromnym wyprzedzeniem i przy większych prędkościach odjęcie gazu wraz z oporem toczenia, wiatrem, ciężarem powoduje, że zwalania się bardzo szybko i nie trzeba wcale hamować. :)
motogold
Posty: 286
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Imię: Sławek
Lokalizacja: Rumia

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: motogold »

Z całym szacunkiem SZMS,do Twoich umiejętności ekodraiwingu,myślenia,przewidywania..etc.Jeżeli weźmiesz klocek hamulcowy z czujnikiem do ręki,to zobacz gdzie jest wtopiony przewód masowy.Nie gadaj głupot,że z ostrym hamowaniem,po 200km kończy się klocek,bo to jest nie prawda:).Nie podważyłem,że tylko w 3M się hamuje a winnych miastach nie.Napisałem,że mieszkając w 3M z większą intensywnością tych hamulców się używa,niż w mniejszych miejscowościach.A odnośnie hamowania na autostradach,też dużo podróżuję po naszych i obcych autostradach i jakoś częściej hamuję,niż na bramce,ale to już temat na inny wątek i dyskusję w tym temacie.
Pozdro dla wszystkich i..
Wesołych Świąt życzę.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: szms »

Widzę, że nie dopuszczacie do myśli, że ktoś może jeździć spokojnie. Wybacz, moim zdaniem w Trójmieście da się jechać spokojnie i bardzo mało hamować, wystarczy trochę obserwować to co się dookoła dzieje. Preferuję stabilny styl jazdy i jak widzę, że zielone jest długo to nie piłuję gazem, a potem ostro hamuję, bo jestem zaskoczony tym faktem, tylko dojeżdżam bez gazu redukując, a nóż w międzyczasie zaskoczy żółte i wtedy mijam gościa, który 8 razy mnie wyprzedził i na nim się zatrzymał...
Moim zdaniem po wielu innych miastach jeździ się gorzej niż po 3city.
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: Piterko »

ale beka sie robi w temacie :D
w sumie te 200km na hardcore jazdzie to ta 1/3 klockow spokojnie by wytrzymala ale nie bedziemy sie przeciez o 100km w ta czy w ta klocic. Prawda taka ze hamulce pojezdza jeszcze troche po zapaleniu sie kontrolki bo czujnik jest umieszczony na 2/3 a nie przy samej blasze.
Smacznego jajka juz tez chyba moge zyczyc co?:P
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
superbman
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 20:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: superbman »

czujniek w niemieckicha samochodach zapala sie gdzies przy 1/3 grubosci klocha takze smialo jeszcze mozna pojezdzic jakis okres ale trzeba pamietac ze klocki nie zawsze zużywają sie równo i moze byc tak ze któras z okladzin skonczy sie prędzej
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: User019 »

Mi się ostatnio klocek rozpadł w trakcie jazdy, cała okladzina spadła i została zgubiona. A czujnik nic nie pokazywał gdyż nie była wytarta ta strona. Czujnik jest wsadzony na sporej głębokości tzn odkąd zacznie zwierać to tam jest jeszcze dużo okladziny IMHO parę tyś km mozna przejechać.
superbman
Posty: 4
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 20:21
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: superbman »

albo miałes kiepskiej jakosci klocki albo spalone,przegrzane wtedy nabieraja jasniejszego koloru robią sie kruche i zreguły sie rozpadują jak w twoim przypadku
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka zużycia klocków hamulcowych

Post autor: User019 »

Klocki były za około 300pln. i przebieg około 50tys km. na razie nie ujawniam marki, gdyż bede reklamował. A jest to marka uchodząca za dobrą
ODPOWIEDZ