Czujniki cofania tylne

Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Czujniki cofania tylne

Post autor: Majcheros1 »

Witam, mam taki problem, nie działają mi czujniki cofania. Gdy wrzucę bieg wsteczny jest jednorazowy sygnał, czyli coś się dzieje, ale juz poźniej czujniki nie działają i nie ma żadnej sygnalizacji. Może któryś z czujników jest uszkodzony i przez to reszta nie działa, gdzie jest jakiś moduł sterujący tymi czujnikami ?
paul86ck
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2012, o 17:11
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: chełmce/kielce/oberhausen.de

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: paul86ck »

częsta usterka... ale najpierw kolego musisz kompa podłączyć i sprawdzić vagiem jakie to masz błędy. później sprawdź co oznaczają i będziesz wiedział co robić dalej...
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Majcheros1 »

Właśnie mam Vaga na laptopie ale nie wiem czy do końca dobrego, nie wszystkie funkcje mi wchodzą i nie mam tam chyba możliwości sprawdzenia czujników cofania. Niektóre funkcje w ogóle nie chcą nawiązać połączenia, nie wiem dlaczego.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: rafkus »

moze i VAG jest ok ale kabel jest za slaby,zeby odczytac wszystko(jaki to kabel??)
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Majcheros1 »

Taki z niebieskiego przeźroczystego plastiku, kabel Viaken VAG KKL bodajże.
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Cichy3150 »

LOL przepraszam za offtop ale czy jest mozliwosc podlaczenia samochodu do prywatnego laptopa majac kabel i ten VAG?

Co do czujnika.. slyszalem ze jak 1 z czujek wysiadla jak wlaczysz wsteczny to przy przylozeniu palca poczujesz lekkie drganie jak od jednego nie to ten jest zepsuty.. Ale to teoria ktorej nie sprawdzalem.. sam mam popsutu 1 czujnik.. najgorsze jest to ze tylko originaly tam pasuja.. mam kupiony do superbI ale nie pasuje do mojego wiec jak wyjmiesz czujnik zrob fote moze do ciebei bedzie pasowac... ja caly czas szukam.. ale jak nie znajde to chyba wymienie wszystkie bo i tak to tylko sygnal... bez wizualizacji... (wersja u mnie)
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: szms »

Jasne, że jest możliwość podłączenia, co raz więcej użytkowników na forum go ma, może ktoś z Twojej okolicy by Ci pomógł :)
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Majcheros1 »

A co jeśli po podłączeniu pewne funkcje działają a niektóre nie?:) Przykładowo wchodzę w funkcję SILNIK i normalnie się łączy można sobie sprawdzić błędy itp, z klimatyzacją również się łączy, a np. z ABS, CENTRALNYM nie chce się połączyć. Funkcji czujników cofania w ogóle nie ma...
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Majcheros1 »

Cichy3150 pisze:Co do czujnika.. slyszalem ze jak 1 z czujek wysiadla jak wlaczysz wsteczny to przy przylozeniu palca poczujesz lekkie drganie jak od jednego nie to ten jest zepsuty..
Sprawdziłem czujniki w ten właśnie sposób, dwa drgają, jest to odczuwalne a nawet słyszalne jeśli się przyłoży ucho. Kolejne dwa niestety nie drgają, więc to one są chyba do wymiany.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: rafkus »

wydaje mi sie ze twoj kabel to OBD II KKL i jest za slaby zeby skanowac wszystko.Ja uzywam HEX+CAN+USB i skanuje praktycznie wszystko wraz z programem VCDS
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: emay »

Pany problem jest w samych czujnikach parkowania. Są one tak zbudowane, że vcds pokaże wam najbliższy źle działający i tyle. Nie pokaże czy reszta działa poprawnie, także aby sprawdzić które masz walnięte czujniki musisz wymieniać sukcesywnie. Przerabiałem to i wymieniłem aż 3 z 4 :(
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Matt »

W aso są w stanie sprawdzić ile i które dokładnie nie działają.
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: Cichy3150 »

emay pisze:Pany problem jest w samych czujnikach parkowania. Są one tak zbudowane, że vcds pokaże wam najbliższy źle działający i tyle. Nie pokaże czy reszta działa poprawnie, także aby sprawdzić które masz walnięte czujniki musisz wymieniać sukcesywnie. Przerabiałem to i wymieniłem aż 3 z 4 :(
Mozesz powiedziec jak sobie z tym poradziles? kupiles orginalne w serwisie czy jakies zamienniki czy cos? mi jednego brakuje i szukam rozwiazania..
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: emay »

Niestety kupiłem w ASO. Podobno na allegro są dobre używane ale ja jakoś się do tego nie przekonałem.
czarek
Posty: 3
Rejestracja: 23 kwie 2013, o 07:15
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Czujniki cofania tylne

Post autor: czarek »

Witam:) niedawno kupiłem skode superb I i mam walnięte dwa czujniki z tyłu. Czytałem że jest z tym problem, że tylko oryginały, że drogie i wielkościowo inne. Czy jest na to sposób? Czy trzeba szukac tańszych używek, czy wymienic wszystkie na inne, a jęśli tak to co z tym dopasowaniem? Bede wdzięczny za wszystkie porady, pozdrawiam:)
ODPOWIEDZ