kodowanie skrzyni tiptronik S1 na tryb dynamic

sj111
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: sopot

kodowanie skrzyni tiptronik S1 na tryb dynamic

Post autor: sj111 »

Panowie,
Jeśli ktoś z was przekodowywał tiptronika na tryb dynamiczny (odpowiednik trybu S w audi) proszę o waszą opinię, jak się zachowuje skrzynia i jak ze spalaniem, ewentualnie jaki wynik przyspieszenia (o ile poprawa do setki) i czy zostaliście przy trybie dynamicznym czy wróciliście do standardowych ustawień.
Klosiak
Posty: 35
Rejestracja: 12 mar 2011, o 15:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 179KM/353Nm
Lokalizacja: WPI/WCI

Re: kodowanie skrzyni tiptronik S1 na tryb dynamic

Post autor: Klosiak »

Nie robilem tego ale moge podejrzewac ze na dluzsza mete takie zestrojenie skrzynii do codziennej jazdy meczace bedzie (trzymanie ciagle na wzszych obrotach). A wogole da sie takie cos zrobic?
Skoda Superb I 1.9 TDI AWX 2005
sj111
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: sopot

Re: kodowanie skrzyni tiptronik S1 na tryb dynamic

Post autor: sj111 »

Opis kodowania jest opisany na ross-tech. Właściciele audi jeżdzą wyłącznie na trybie S bo twierdzą, że na D jest mułowaty. Różnica w obrotach nie jest wielka, biegi nieco szybciej się zapinają i lekko więcej pali, gyż silnik zmienia biegi trochę wyżej przez co wyższy moment zawsze jest dostępny. Generalnie to na 5 użytkowników 2 wraca do zwykłego trybu. W paskach i superbach niestety nie ma możliwości wyboru trybu S, ale możliwe jest przekodowanie.

Zmiana kodowania: mój standardowy kod to 00103, zmieniając 001X3- w miejsce X wpisujemy 1, kodowanie z uruchomionym trybem dynamicznym wygląda tak: 00113. Niestety mój kabel jest uwalony, więc nie mogę się sam przekonać, aj skrzynia zacznie się zachowywać po zmianie kodowania.
ODPOWIEDZ