walka z brakiem oświetlenia...

sj111
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: sopot

walka z brakiem oświetlenia...

Post autor: sj111 »

Witam,

Nie udało mi się rozwiązać problemu braku oświetlenia w superbie 2005r 1,8t awt pomimo przeczytania wielu wątków.
Problem:
-brak oświetlenia wnętrza- wszystkie lampki włącznie z bagażnikiem, mogę jedynie wymusić ręcznie zapalenie tylnych lampek
-działa również podświetlenie przycisków i diodki w przedniej lampce
-lusterka, podświetlanie nóg, bagażnik, lusterka- nie działają
-utrata lampek natychmiastowo bez żadnych symptomów
-na komputerze wyświetlają się otwarte drzwi
-przednich lampek nie mogę zapalić ręcznie, jakby brak +

SPrawdziłem bezpieczniki oraz wiązkę:
-moduł komfortu suchy, masa poprawna, na kablu czerwono czarnym prawidłowe napięcie
-wszystkie silikonowe łączenia około 20cm od modułu sprawdzone
-NIE ZNALAZŁEM łączenia kabli czerwono-czarnych, szedłem kablem od modułu do deski rodzielczej i nie ma nigdzie łączenia z dużą ilością kabli czerwono czarnych!! (to główna przyczyna opisywana na forach- ale u mnie nie zlokalizowałem tego łączenia-może wiązka została już fabrycznie zmieniona???)
-pojawia się błąd 1336, ale kilka razy udało mi się połączyć z modułem: centralny, zamykanie szyb, lampka od alarmu- wszystko działa poprawnie
-nie działa brzęczyk od zapalonych świateł
-moduł był suchy, choć wiązka była wilgotna, wysuszyłem i wtyczki spryskane KONTKTEM i nadal nic, zacisko silikonowe wyczyszczone i zaciśnięte ponownie (ale nie znalazłem złączki kabli czerwon0czarnych)

Proszę o dokładną odpowiedź, gdzie szukać tego sławetnego połączenia kabli- w kierunk od modułu do deski rozdzielczej idzie tylko jeden kabel i się nigdzie nie rozgałęzia, proszę o podpowiedź, co można zrobić z canem?, może zamokła wtyczka gdzieś po drugej stronie
-fotela nie wyciągałem i głębiej tego łączenia nie znalazłem
-dodatkowo przestały działać czujniki cofania
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: walka z brakiem oświetlenia...

Post autor: matik »

sj111 pisze:Witam,
-NIE ZNALAZŁEM łączenia kabli czerwono-czarnych, szedłem kablem od modułu do deski rozdzielczej i nie ma nigdzie łączenia z dużą ilością kabli czerwono czarnych!! (to główna przyczyna opisywana na forach- ale u mnie nie zlokalizowałem tego łączenia-może wiązka została już fabrycznie zmieniona???)
U mnie połączenia zarówno "zasilania" - grubsze kable czerwono czarne jak i "can" pomarańczowo/zielono/zółte, sa z pod nogami pasażera za fotelem kierowcy. Chociaż z przodu było sucho, to z tyłu stała woda.
Raczej bez wyciągnięcia fotela się nie obędzie, bo ciężko dojść wygodnie do tych kabli.
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
sj111
Posty: 10
Rejestracja: 19 lut 2013, o 20:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Lokalizacja: sopot

Re: walka z brakiem oświetlenia...

Post autor: sj111 »

Dzięki za podpowiedź w wolnej chwili postaram się znaleźć to łączenie- myslę, że tam jest problem, gdyż nie ma zasilania lampkach a na komputerze widać, że się otwierają. Czy jeśli pod fotelem kierowcy będzie ok to powinienem dalej szukać po wiązce kolejnych łączeń?
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: walka z brakiem oświetlenia...

Post autor: matik »

sj111 pisze:Dzięki za podpowiedź w wolnej chwili postaram się znaleźć to łączenie- myslę, że tam jest problem, gdyż nie ma zasilania lampkach a na komputerze widać, że się otwierają. Czy jeśli pod fotelem kierowcy będzie ok to powinienem dalej szukać po wiązce kolejnych łączeń?
Najprościej, to wyjąć fotel kierowcy, zdjąć listwę progowa i podnieść całą tapicerkę z jednej strony.
wtedy masz najlepsze dojście do wiązek i ich nieszczęsnych złączek.
Niektóre mogą wyglądać dobrze, a być "przegnite". U mnie było trafienie na jednej lini CAN i kilka urwanych kabli zasilających. Czasami, za pierwszym razem nie chciał się zamknąć bagażnik, zaczęło znikać podświetlenie lusterek. No a jak było zalane, to szalało radio, klima i tempomat :D
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
ODPOWIEDZ