Superb I Stuki w zawieszeniu

Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Superb I Stuki w zawieszeniu

Post autor: Majcheros1 »

Witam, piszę ponieważ mam taki problem, kupiłem sobie Superbke w kwietniu tego roku i od tamtego czasu coś stuka w zawieszeniu. Przy małych jak i większych predkościach przy wjeżdzaniu np. w studzienke jest taki głuchy stuk, przy jakiejś bardziej wyboistej drodze słychać to bardzo. Sprawdzałem domowymi sposobami całe zawieszenie ( wahacze, drążki, łączniki , gumy na stabilizatorze) i wyszło że jest ok, następnie byłem u mechanika który również sprawdził wszystko, i powiedział ze stawia na górne mocowanie amortyzatorów, więć rozebrałem całą kolumne amortyzatora i tam również wydaje się być wszystko w porządku. Następnie pojechałem na stacje diagnostyczną, na szarpakach nic nie wyszło, wszystkie wahacze są w porządku, a amorki pracują na ok 70%, amorki były wymieniane jakies 15000 km temu na Bilsteiny. Wszystko wydaje się być w porządku lecz jednak coś puka. Z tego co odczuwam to jest to stuk nie przy dobiciu koła do góry lecz przy opadaniu koła przy wjechaniu na studzienkę. Miał ktoś z was może taki problem ?
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013, o 10:56 przez Majcheros1, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb I

Post autor: szms »

Poczytaj forum, potem zakładaj temat.
Modzie, błagam. ;)
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Superb I

Post autor: Majcheros1 »

Własnie czytam czytam, i znalazłem podobny wątek ale nadal nie było odpowiedzi :)
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Superb I Stuki w zawieszeniu

Post autor: Majcheros1 »

Ale są nowe i pracują na 70%. Czy jakby dobijały nie wyszło by to na diagnostyce? Nawet przy prędkości 20km/h mała studzienka i już jest stuk. Wymiana amortyzatorów pomogła ?
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Superb I Stuki w zawieszeniu

Post autor: Majcheros1 »

I na jakie wymienileś i czy pomogła wymiana ?
Majcheros1
Posty: 94
Rejestracja: 10 sie 2012, o 15:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Sławek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Superb I Stuki w zawieszeniu

Post autor: Majcheros1 »

Też własnie obstawiam amorki tylko zastanawiało mnie to że na diagnostyce wyszło ze są ok. W takim razie czeka mnie wymiana.
ODPOWIEDZ