S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: ssspeedo »

Witam od dłuższego czasu próbuję podłączyć :roll: sterowanie z kierownicy multifunkcyjnej do radia MFD
Od momentu jak kupiłem superba ,radio i kierownica nie były zmieniane , z kierownicy można sterować tempomatem, na centralnym wyświetlaczu FIS podaje jaka jest stacja radiowa itp. czyli radio komunikuje się z FIS-em .Od nowości poprzedni właściciel miał w tym aucie radio 1 Din Skoda Symfony . Po przewertowaniu internetu znalazłem między innymi jak podłączyć radio za pomocą zielonej kostki z tyłu radia o nr. pin 11 do tak zwanego komputera kierownicy (są dwa rodzaje ) w moim jest nr. 451 i podłączenie pod wejście 5. Chcąc zrobić jak napisali ,wymontowałem radio i zobaczyłem że przy zielonej kostce
było już kombinowane i są polutowane wszystkie przewody i właśnie ten magiczny kabelek 11 był już wyprowadzony i szukając drugiego jego końca znalazłem go pod kierownicą zwiniętego i nigdzie nie podłączonego ,pewnie wcześniejszy właściciel nie wiedział gdzie go podłączyć. Ucieszyłem się że znalazłem problem, następnie podłączyłem go do tego komputera w wejście oznaczone jako 5, no i..... :( nie zadziałało.Chyba chodzi o to że trzeba kierownice zakodować :? .
Kiedy działa sterowanie z kierownicy radiem ( na postoju czy tylko podczas jazdy ) :?:
Może ktoś wie co i jak, bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: Matt »

Potrafię odpowiedzieć tylko na pytanie kiedy działa sterowanie. Po przekręceniu zapłonu. Nie trzeba nawet odpalać auta.
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: ssspeedo »

Witam, problem wielofunkcji częściowo rozwiązany tj. działa już sterowanie radiem z kierownicy po zakodowaniu vagiem na 00008 , ale po zakodowaniu podświetlenie przycisków w kierownicy drastycznie się zmniejszyło i nie można ich rozjaśnić, no chyba że znowu zakodujemy kierownice na 00118 albo 00119 ale wtedy znowu nie działa wielofunkcja.
W czym jest problem że te diody w kierownicy same po zakodowaniu na 00008 się zciemniają.
Pozdrawiam
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: kam2136 »

A czy bawiles sie przyciskiem za sterowaniem od tempomatu ??Jest taki maly guziczek ze jak go wcisniesz to podswietlenie dziala na bardzo malym poziomie.Moze tu tkwi problem ;)
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: ssspeedo »

U mnie po naciśnięciu tego guziczka podświetlenie całkowicie się wyłącza .
U mojego kolegi w passacie też jak programowałem kierownice na 00008 to u niego przygasały te diody a wrcając do poprzedniej konfiguracji świeciły normalnie. Oznaczenie na module sterowania 451.
Pozdrawiam
kwiatuch87
Posty: 1
Rejestracja: 31 gru 2012, o 13:52
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: JAnek
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: kwiatuch87 »

Witam, niedawno kupiłem skode superb 05' w wersji elegant z kierownica multifukncyjną. Niestety w samochodzie jest włożone nieoryginalne radio pionera. Chciałbym jednak zmienić radio na takie które bedzie moglo byc sterowane z tej kierownicy. Orientuje się może ktoś czy wszystkie modele radia symphonie z cd do superba będą mogły być obslugiwane przez kierownice w moim samochodzie? Jeżeli nie, to jak rozróżnić radia? Niestety jestem zielony w tym temacie.
kam2136
Posty: 44
Rejestracja: 2 maja 2011, o 15:20
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Iława

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: kam2136 »

tak z ciekawosci zobaczylem jakie jest kodowanie u mnie 00118 moze tu tkwi blad ;) Skoda MY05 ale nie wiem czy to ma znaczenie ;)
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: S1 Kierownica multifunkcyjna nie działa

Post autor: ssspeedo »

Witam kam2136 masz radio i kierownicę od nowości czy były dokładane ,jaki masz modół sterowania kierownicy jest to widoczne po zdjęciu osłonki bezpieczników modól jest pod zegarami to taki szeroki prostokątny(ala przekażnik)
są dwa rodzaje o nr 451 i 452.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ