Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Re: Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

Post autor: GRAND75 »

No właśnie tak to wygląda i ten haczyk zaczepia się o żarówkę i właśnie moje pytanie jak ma być żarówka
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

Post autor: lec »

przy zwyklej halogenowej jednowłóknowej zarowce nie ma to IMO wiekszego znaczenia, ogniskowa w zasadzie jest taka sama niezaleznie jak wlozysz
Ostatnio zmieniony 6 lis 2012, o 17:04 przez lec, łącznie zmieniany 1 raz.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
GRAND75
Posty: 26
Rejestracja: 13 mar 2012, o 13:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Imię: Grand
Lokalizacja: Kraków

Re: Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

Post autor: GRAND75 »

też dowiedziałem się od znajomego że nie ma to znaczenia ważne żeby żarówka siedziała mocno ja założyłem tym płaskim z dziubkiem do dołu i chyba jest ok nic się nie rusza
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

Post autor: User019 »

W Superb soczewka jest jak ta z lewej na zdjęciu. Te 2 pozostałe to też to samo tylko z gniazdem na D2S
http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/14939.Soczewki.Hella" onclick="window.open(this.href);return false;

Żarówkę montujemy dziubkiem do dołu i ma to znaczenie gdyż jeśli damy dziubek do góry to w wiązce światła będzie pionowy cień na środku. Ten cień jest rzucany przez drucik w żarówce - który trzyma włókno.

http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/17293 ... on.halogen" onclick="window.open(this.href);return false;

Podsumowując - zarówno dziubek powinien być do dołu jak i pręcik w żarówce. Zatem jeśli montujemy xenona (takiego jak na zdjęciu) to trzeba go zamontować dziubkiem do góry bo tam strona pręcika jest niepoprawnie wykonana po drugiej stronie dziubka.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Pilna pomoc jak założyć żarówkę Skoda Superb I

Post autor: Enriquez »

żarówka pasuje idealnie tylko w jednym, prawidłowym położeniu a jak tak nie jest to masz te blaszki pokrzywione i do wymiany po prostu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ