Lozysko kompresora klimatyzacji S1 ?

skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Lozysko kompresora klimatyzacji S1 ?

Post autor: skodaman »

Witam, czy ktos sie moze orientuje jakie lozysko idzie do kompresora klimatyzacji w S1 2003 1.9TDI AWX? Lozysko zaczelo juz szumiec, a niestety Etka nie pokazuje mi tego lozyska jako osobny element, tylko trzeba zakupic cala czesc ktora nazywa sie sprzeglem elektromagnetycznym.
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Lozysko kompresora klimatyzacji S1 ?

Post autor: skodaman »

Ok, z racji ze nikt nie byl w stanie mi pomoc, musialem pomoc sobie sam.
Przy okazji wymiany uszczelniacza walu korbowego i walka rozrzadu z racji ze mialem zrzucony caly przod wymienilem przy okazji lozysko kompresora A/C ze wzgledu ze mialo juz luz i szumialo.
Dla potomnych moze komus sie przyda: u mnie w starym S1 z 2003r z silnikiem 1.9TDI AWX jest kompresor ze sprzeglem elektromagnetycznym firmy DENSO. Lozysko jest japonskiej firmy NSK o nr:35BD5222DUM18A i o wymiarach 35x55x20.
Sama wymiana lozyska jest bardzo prosta, ale niestety trzeba miec prase hydrauliczna zeby wyprasowac stare lozysko, a pozniej wprasowac nowe. Pewnie da sie to zrobic od dolu bez zrzucania przodu, ale z racji tego ze i tak mialem juz sciagniety caly przod wiec bylo mi o wiele latwiej.

PS. Czy ktos moze zerknac do tego tematu viewtopic.php?f=9&t=822&start=255 i udzielic mi jakies sensownej porady na temat zawieszenia?
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Lozysko kompresora klimatyzacji S1 ?

Post autor: ja456 »

Akurat byłem za granicą jak potrzebowałeś, sam kupiłem do swojego byłego Superba takie łóżysko ale nie zdąrzyłem wymienić :)
Awatar użytkownika
FiFi89
Posty: 15
Rejestracja: 15 maja 2013, o 14:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Lozysko kompresora klimatyzacji S1 ?

Post autor: FiFi89 »

Odświeżam temat.... mi nie szumi. Mi juz przestało chodzić i czasem sie blokuje, boje się, że rozpierniczy pasek. Czy ktoś już to regenreował? Mozna to samemu zrobić?
ODPOWIEDZ