Climatronic nie daje oznak życia

outsider87
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2019, o 15:30
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Lokalizacja: Łódź

Climatronic nie daje oznak życia

Post autor: outsider87 »

Jakiś czas temu wpadłem moim gruzem w dziurę i climatronic przestał zupełnie działać. Brak podświetlenia, brak reakcji na cokolwiek, brak nawiewu. Około tygodnia później stanęło koło kompresora. Wydaje mi się, że oba tematy są powiązane.
Z akcji jakie podjąłem:
- sprawdzenie bezpieczników - padła duża 40A pod kierownicą - wymieniłem, nic się nie zmieniło, ale też bezpiecznik cały
- podłączyłem 3 inne panele - bez zmian
- vag nie może się połączyć z modułem klimatyzacji

Na mój chłopski rozum gdzieś zaginął + lub -. Gdzie szukać? czy ktoś ma schemat lub zderzył się z podobnym problemem?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Climatronic nie daje oznak życia

Post autor: piotraskbw »

przedlift czy polift?
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
outsider87
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2019, o 15:30
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Climatronic nie daje oznak życia

Post autor: outsider87 »

Przed. Rok produkcji 2002
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Climatronic nie daje oznak życia

Post autor: piotraskbw »

Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
KaCe
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2022, o 21:54
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lokalizacja: WPN

Re: Climatronic nie daje oznak życia

Post autor: KaCe »

Przepraszam za odkopanie tematu ale nie zostało podane rozwiązanie a ja mam, niestety, identyczny problem :(
Dojechałem wieczorem do domu i wszystko było OK. Rano panel sterowania był "martwy".
Wieczorem i w nocy padał deszcz i to w wilgoci upatruję winowajcy ale może to zły kierunek?

Bezpieczniki sprawdzone i sprawne - zarówno te na boku jak i te obok przekaźników pod kierownicą (duże i małe).
Brak komunikacji z modułem klimatu (próbowałem VAG/Delphi)
Podmiana panelu sterowania na inny też nic nie dała...

Zastanawiam się czy pruć głębiej deskę czy raczej iść w stronę okablowania przy module komfortu?
A może przyczyny powinienem szukać w innym miejscu?

Może dysponuje ktoś opisem pinów na panelu sterowania i chciałby się nim podzielić? Zależy mi na pinach zasilających, żeby podłączyć się bezpośrednio z akumulatora i sprawdzić czy to coś da.

Z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi, podpowiedzi i sugestie.
Całość prac robię "pod chmurką" więc ze względu na pogodę czas spędzony na poszukiwaniu i usuwaniu usterki chciałbym ograniczyć do minimum.
Skoda z tego samego rocznika co auto Autora wątku czyli 2002.
ODPOWIEDZ