Nie działa sterowanie lusterkami i ich składanie

VanVolter
Posty: 14
Rejestracja: 22 mar 2019, o 17:09
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Kamil

Nie działa sterowanie lusterkami i ich składanie

Post autor: VanVolter »

Hej,
Od niedawna mam problem z sterowaniem lusterkami elektrycznymi i ich składaniem.
Mianowicie sprawdzalem z kolegą samochód pod komputerem, po czym przestala dzialać regulacja lusterek prawego i lewego i nie da sie ich złożyć . Nie działa również podświetlenie tego sterownika/przełącznika. Po wbiciu wstecznego prawe lusterko zjezdzalo w dol, teraz oczywiscie nie zjeżdża. Grzanie lusterek za to działa. Reszta podzespołów działa prawidłowo (sterowanie szybami, przyciski do klapy czy wlewu). Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie ok, odlaczalem akumulator na 10 minut i nic się nie zmieniło. Jeśli wcisne pamięć foteli to zmienia położenia lusterek zgodnie z pamięcią.
Czy w takiej sytuacji pierwszym winnym powinien być przełącznik? Zdobylem taki ale bez skladania lusterek, czy na takim uda mi sie sprawdzic poprawnosc mojej tezy? Z gory dziekuje za pomoc.

Jeśli temat się przewija kolejny raz to przepraszam, nie byłem w stanie niczego znaleźć na forum po słowach kluczowych.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Nie działa sterowanie lusterkami i ich składanie

Post autor: OuTchOrN »

Witam,

najprawdopodobniej jest to związane z wiązką przy module komfortu. Bardzo często wiązka koło modułu komfortu rdzewieje, utlenia się, łapie zimne luty i nie przwodzi jak trzeba.

Czy podłączałeś może komputer i sprawdzałeś błedy.

Co dokładnie mam na myśli, zobaczysz w Temacie podpiętym na samej górze w wątku "Problemy i usterki"
ODPOWIEDZ