Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2019, o 16:36

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 sie 2019, o 10:50 

Do艂膮czy艂(a): 28 mar 2018, o 10:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Cze艣膰,
Niestety moja kura niedomaga. Vmax okolice licznikowych 190-195 km/h. Na 4tym biegu nie wkr臋ca si臋 wy偶ej ni偶 5500rpm. Robi艂em pomiar na hamowni i wysz艂o 200Nm i 143KM... Sprawdza艂em dzia艂anie n156 - napi臋cie mi臋dzy pinami we wtyczce w zakresie 1000rpm-4800rpm praktycznie sta艂e 10,10V +-0.1V. Sprawdza艂em na ja艂owych napi臋cie wtyczki wzgl臋dem akumulatora - pin dodatni wzgl臋dem masy 13,7V , masa na wtyczce wzgl臋dem "+" 10,10V , masa na wtyczce wzgl臋dem masy na akumulatorze 3,5V-3,7V. Jak poda艂em 12V na n156 z baterii to by艂o s艂ycha膰, 偶e zaworek zadzia艂a艂 a silnik przydusi艂o - czyli zmiana d艂ugo艣ci kolektora powinna dzia艂a膰. B艂臋d贸w brak. Niestety m贸j interfejs nie 艂膮czy si臋 z silnikiem, wi臋c na ten moment nie jestem w stanie zrobi膰 log贸w. Czy kto艣 ma jaki艣 pomys艂? Wiem, 偶e ECU steruje mas膮 n156, tylko co mu daje sygna艂 do zmiany - czujnik po艂o偶enia wa艂u?

Pozdrawiam ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 sie 2019, o 00:22 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Aktualnie: 198
Sygna艂em zmiany jest zale偶no艣膰 obci膮偶enie/obroty.
Za brak mocy mog膮 jeszcze odpowiada膰 nastawniki zmiennej fazy rozrz膮du wa艂k贸w ss膮cych.

Bez dzia艂aj膮cego interfejsu mo偶esz sobie co najwy偶ej popatrze膰 na to jak si臋 pompa wspomagania kr臋ci.
Niestety ale w PL ma艂o kto zna si臋 na diagnostyce (a klienci warsztat贸w nie chc膮 za ni膮 p艂aci膰), jak by艂e艣 na hamowni u jakiego艣 tunera to trzeba by艂o od razu powiedzie膰 aby zrobili diagnostyk臋 auta, zap艂aci艂by艣 par臋 st贸wek ale by艣 wiedzia艂 co w trawie piszczy.

G贸ra

PostNapisane: 18 sie 2019, o 10:48 

Do艂膮czy艂(a): 28 mar 2018, o 10:11
Niestety by艂em um贸wiony na konkretn膮 godzin臋 i nie by艂o szans na diagnostyk臋. Tuner nie zajmuje si臋 n/a wi臋c przypuszczam, 偶e nawet nie chcia艂by si臋 w to bawi膰. W mojej okolicy brakuje w艂a艣nie mechanika, kt贸ry dobrze ogarnia艂by diagnostyk臋...a Ci nieliczni maj膮 d艂uuuugie terminy. Patrz膮c na uzyskany przebieg momentu an hamowni, zmienne fazy rozrz膮du raczej powinny dzia艂a膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: