Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 22 sie 2019, o 09:50

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 17 lip 2019, o 14:50 

Do艂膮czy艂(a): 31 mar 2012, o 11:47
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Cze艣膰

Nied艂ugo zbli偶a si臋 przegl膮d i musz臋 troch臋 ogarn膮膰 autko. Okaza艂o si臋 偶e mam p臋kni臋t膮 spr臋偶yn臋 z ty艂u, a 偶e kupno dw贸ch na sztuki kosztuje tyle samo co kupno kompletu to pomy艣la艂em nad pewn膮 zmian膮. Kupi艂em swoj膮 S1 ju偶 ze spr臋偶ynami Eibacha, tylna ma numer EW 1558202HA, wi臋c to chyba Pro Kit, tyle 偶e od Passata. Z czasem wymieni艂em amorki na Bilstein B6, i og贸lnie fajnie si臋 je藕dzi艂o cho膰 trzeba uwa偶a膰 na progi zwalniaj膮ce, dziury itp ;) Problem pojawi艂 si臋 po rozbudowie audio - w baga偶niku s膮 2 wzmacniacze, subwoofer, dodatkowy akumulator, kable, rozdzielacze i inne pierdo艂y czyli troch臋 wagi na sta艂e przyby艂o, zw艂aszcza jak si臋 do tego dorzuci rzeczy z pracy. Od tamtego czasu zadziwiaj膮co cz臋sto musia艂em wymienia膰 gumy w tulejach tylnej belki.
Pytanie jest takie: Czy standardowej wysoko艣ci spr臋偶yny b臋d膮 lepsze do je偶d偶enia z obci膮偶eniem? Chodzi mi o odci膮偶enie amork贸w i reszty zawieszenia.
Komplet spr臋偶yn Sachsa kosztuje praktycznie tyle samo co nowy Pro Kit wi臋c bardziej chodzi mi o dostosowanie spr臋偶yn do moich potrzeb.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 1 sie 2019, o 13:42 

Postanowi艂em za艂o偶y膰 seryjne spr臋偶yny. Mam tylko w膮tpliwo艣膰 czy sklep dobrze dobra艂 mi cz臋艣ci.
Wed艂ug strony Intercars i katalogu KYB spr臋偶yny na ty艂 to KYB RX6650 i tu si臋 zgadza. Sprzedawca twierdzi jednak 偶e na prz贸d po VINie do mojego autka pasuj膮 KYB RH2880, natomiast strona Intercars i katalog KYB pokazuj膮 KYB RH1021. Czy sprzedawca si臋 myli czy mo偶e jednak w r贸偶nych rocznikach mog艂y by膰 r贸偶ne cz臋艣ci? Jak b臋d臋 musia艂 zwraca膰 spr臋偶yny i jecha膰 drugi raz do mechanika to b臋d臋 z艂y ;)
VIN: TMBDU63U759086272

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2019, o 15:04 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2017, o 19:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205/419 Compsport
No je偶eli do艂o偶y艂e艣 seryjne spr臋偶yny do amortyzatora o zmniejszonym skoku to troch臋 bez sensu bo ta spr臋偶yna b臋dzie dostawa艂a po dupie bo jest d艂u偶sza od Eibacha.
Eibach ugina si臋 do pewnego stopnia i dalej si臋 nie ugnie czy b臋dzie obci膮偶ona czy nie

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2019, o 15:44 

Jeszcze nie kupi艂em, dopiero postanowi艂em ;) Z tego co czytam na forach to Bilstein B6 jest pod seryjne spr臋偶yny.

G贸ra

PostNapisane: 1 sie 2019, o 17:47 

Do艂膮czy艂(a): 17 sie 2017, o 19:28
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 205/419 Compsport
Pro kicie Eibacha s膮 b6 i b8

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]