Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Witam,
Potrzebuję pomocy przy kolejnej usterce. Mianowicie uciekał mi płyn chłodniczy, miałem wymieniane jakiś rok temu węże od reduktora LPG i był spokój. Kilka tygodniu temu znowu to zauważyłem, walnięty był króciec z oringami - został wymieniony. Miałem spokój na jakieś dwa tygodnie no i teraz znowu ubywa mi tego płynu tak, że raz na tydzień muszę wlać ok 100ml-150ml. Pojechałem na reklamacje, króciec sprawdzony, auto sprawdzone, diagnoza taka, że wycieku nie widać nigdzie. Jedynie mam wyciek oleju spod pokrywy zaworów i zbieram się żeby to zrobić. Dzisiaj trochę się przestraszyłem bo po nocy otwierając zbiorniczek wyrównawczy, opryskało mnie na brązowo. Nie wiem, może dlatego, że jedna część od korka zbiorniczka została w zbiorniczku i musiałem ją wyciągać bo krzywo gwintem weszła więc jak zdjąłem ją to nie upuściłem ciśnienia tylko na hura wyciągnąłem. W zbiorniczku wyraźnie było widać jakiś muł. Po dolewce na zdjęciu które wrzucę tego mułu już tak nie widać. Przejechałem się samochodem ok 50km, sprawdziłem węże i jeśli to te to są miękkie. Na bagnecie i korku oleju nie ma śladu masła, nie zauważyłem również żeby przybywało stanu oleju. Co może być przyczyną ubywającego oleju i skąd ten majonez? Dodam, że po przejechaniu 50km, jak odkręciłem korek to ciśnienia nie było już prawie wcale. Jedyne błędy jakie mam na kompie to błąd 17511 i czasami przez ten błąd wypadające zapłony. Trasy jakie robię samochodem to 2x 100km w tygodniu reszta to po miejscu 5-20km. I jeszcze pytanie czy w ogóle dobre rurki sprawdziłem.
korek oleju: https://zapodaj.net/fcecc0327218c.jpg.html
wlew oleju: https://zapodaj.net/3c9deb6adde88.jpg.html
korek wlewu zbiorniczka wyrównawczego: https://zapodaj.net/535b09d870147.jpg.html
dwie rurki w których sprawdziłem czy są twarde: https://zapodaj.net/94d0b2e616156.jpg.html niechcący mi się maznęło tam na napisie 1.8T
wnętrze zbiorniczka wyrównawczego: https://zapodaj.net/aed54355d69af.jpg.html
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: ojtam ojtam »

Wiesz co nie chce cie straszyc... ale nie powinno byc podcisnienia po nocy w z biorniczku. Ja nieraz odkrecalem korek zbiorniczka po nocy i zero . Mialem tak w samochodzie dostawczym . Ubywalo mo plynu i bylo p9dcisnienie w zbiorniczku. Ubywalo ja dolewalem. I tak po miesiacu jeb rano chmura bialegi dymu. Mowie chuj uszczelka. Ale niestety girzej bylo. Peknieta glowica :)
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Zobaczę teraz po nocy jak to się będzie przedstawiało
Ogólnie nie kopci na biało a wydech suchy.
ojtam ojtam
Posty: 109
Rejestracja: 26 lis 2017, o 19:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 194 KM
Lokalizacja: Busko Zdrój

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: ojtam ojtam »

U mnie tez nie kopcił. Rano masz odkrecic korek bez rzadnego sykniecia. Jesli bedziesz mial niestety uszczelka badz glowica na 90 %
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Dam znać. Sam jestem ciekaw
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

ciśnienia brak.
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: OuTchOrN »

No to git, szukaj wycieku.

Ewentualnie możesz zrobić test na obecność spalin - wynik nie da ci 100% pewności, że to uszczelka, ale może się okazać, że dziurawa jest chłodnica spalin. Posiadasz jednak silnik 1.8T i nie mam pojęcia czy posiadasz to ustrojstwo.

U mnie przy uwalonej UPG ubywało mało płynu, ale po trasie ciśnienie w układzie tak rosło, że wywalało cały płyn ze zbiorniczka, Dodatkowo przy każdorazowym odkręceniu korka, było ciśnienie.
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: jerry1 »

AWT zdaje się ma chłodniczkę oleju - znaczy taką "przekładkę" nad filtrem oleju
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Witam. No i niestety, byłem u mechanika, posprawdzal auto i mówi że uszczelka.. Węże robią twardsze, auto nienaturalnie momentami drży przy przyspieszaniu i wypadają zapalony. Ktoś wie ile to kosztuje?
I pytanie nr dwa będę robił ten wyciek w klimie szukanie małej nieszczelności i nabijanie. Dawno mam umówiony termin. Czy nie będzie to przeszkadzać jak zrobię i nabije klime przed ta uszczelka? Chodzi o to czy nic tam mi nie zrobią ze gaz ucieknie albo cos rozszczelnia
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: OuTchOrN »

Koszt? Wszystko zależy od auta. Jeżeli głowica jest cała, i uszkodzona uszczelka to w 1500 zl się zmieścisz. Jeżeli głowica będzie pęknięta, zawory powypalane, to nawet 2500 możesz zapłacić. Ja z kompletnym remontem głowicy, wszystkimi nowymi uszczelkami, nowymi szklankami, panewkami wałka rozrządu, listwa wtryskowa zapłaciłem 4200.

Wszystko zależy co wyjdzie po zrzuceniu głowicy.

Jeżeli chodzi klimę, u mnie mechanik nagrzewnice oraz chłodnice odkręcił i odłożył na bok - bez rozszczelnienia układu.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Dzięki za info. Za tydzień oddaje auto, mechanik powiedział, że uszczelka i pierdoły 1000zł mnie wyniosą chyba, że coś więcej wyjdzie.
Awatar użytkownika
SebeKK
Posty: 23
Rejestracja: 2 maja 2019, o 16:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: 140KM@300Nm
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Poland, Silesia, Gliwice

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: SebeKK »

Czy mechanik zrobił test na obecność CO^2 w ukladzie chlodzenia? Pokusilbym sie najpierw wymienic korek w zbiorniczku plynu, a co do zabrudzonego plynu sprawdzeie chlodnicy oleju na szczelnosc, a na koncu rwanie glowicy.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Nie zrobił na pewno. Mówił, że w 1.8T ten test nie jest wiarygodny. Teraz jeżdzę tydzień z kartką pod zbiorniczkiem wyrównawcznym tam jest taki plastikowy ,,odpowietrzacz" Cos co wyrównuje ciśnienie chyba. I podobno jeśli na tej kartce będzie po trasach dużo płynu to na 100% jest to uszczelka dodając to co już analizował. Jak odpalam samochód zawsze to chodzi na trzech cylindrach póki nie wypali boryga i czuć smród w kabinie.
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: Avari »

Hej.
Winna jest rdza na głowicy która podnosiła uszczelkę. Głowica do plantowania, uszczelka przy okazji do wymiany, do cylindra pierwszego dostawał się płyn. Pozatym wszystko jest sprawne.
https://zapodaj.net/3c4addde58009.jpg.html
https://zapodaj.net/7928fea2fe1c1.jpg.html
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Ubywa płyn chłodniczy + majonez.

Post autor: OuTchOrN »

Jakie koszty?
ODPOWIEDZ