Kąt nachylenia - przednia oś

OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Kąt nachylenia - przednia oś

Post autor: OuTchOrN »

Witam serdecznie,

wymieniłem wczoraj komplet wahaczy wraz z amortyzatorami, sprężynami, poduszkami amortyzatorów.

Dzisiaj byłem zrobić zbieżność, okazało się, że lewe koło ma -2 stopnie nachylenia! prawe ma zaledwie 0,5 stopnia.

Wizualnie koło lewe jest mocno nachylone, dolną częścią koła do zewnątrz. Prawe sprawia wrażenie, ze jest proste.

O ile pamięć mnie nie myli, koło było już tak nachylone zanim wymieniłem komplet zawieszenia.

Co może być przyczyną, że lewe koło jest tak mocno nachylone. Czy istnieje jakaś regulacja kąta nachylenia?

Auto najprawdopodobniej miało lewą stronę kolizję z barierkami - czy może być skrzywiona zwrotnica? (kolizja miała miejsce jeszcze u poprzedniego właściciela)

Czy mogłem źle zmontować amortyzator lub kolumnę McPersona? i przez to zmienił się kąt nachylenia.

Z góry dziękuję za porady/uwagi.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Kąt nachylenia - przednia oś

Post autor: piotraskbw »

Może być krzywa zwrotnica,
może być przesunięty wózek,
może być przekoszona buda
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kąt nachylenia - przednia oś

Post autor: OuTchOrN »

Hym, przy wymianie wahaczy luzowalem wózek, by odkręcić banany. Moglo się coś przesunąć?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Kąt nachylenia - przednia oś

Post autor: piotraskbw »

Może komuś przy wcześniejszej wymianie się przesunął.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
OuTchOrN
Posty: 185
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 19:26
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Kąt nachylenia - przednia oś

Post autor: OuTchOrN »

Banany dolne były oryginalne jeszcze. Więc byłem pierwszy który go odkręcał. Ale odkręcałem tylko te śruby z tyłu, więc nie chce mi sie wierzyć by się przesunął. Po za tym wydaje mi się że to koło było już krzywo zanim wymieniałem. Ale to subtelne odczucie. Można jakoś zwrotnice sprawdzić?
ODPOWIEDZ