[S1] alarm fabryczny - wymiana akumulatorków syreny

tomkasz
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2019, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Lokalizacja: małopolska

[S1] alarm fabryczny - wymiana akumulatorków syreny

Post autor: tomkasz »

Cześć. Mam następujący temat: czy ktoś wymieniał może akumulatorki syreny/alarmu fabrycznego w S1?
Gdzie ich szukać? Gdzie zakupić elementy do wymiany?
Czy ktoś wie jaka jest zasada ich doładowywania z akumulatora (głównego) i alternatora?

Dodatkowe info / historia / warunki brzegowe ;-): 9 miesięcy temu wymieniłem akumulator (parametry identyczne jak poprzedni 60Ah, Bosch), poprzedni "padł był" a wyglądał jak fabryczny, także "miał prawo" :-). Podczas ostatnich spadków temperatury akumulator rozładował się, choć nie zupełnie, ale nie dał rady z rozrusznikiem (wcześniej muszę przyznać, że przejechałem kilka odcinków bardzo krótkich + ogrzewanie siedzeń mocno używane). Odpalenie z innego samochodu, przejazd ok 50 km i doładowanie z prostownika + kolejne przejechanie 50 km = od tego czasu akumulator nie rozładował się ponownie. Sprawdziliśmy z moim ojcem (zna się i ma doświadczenie). Ładowanie: 14,36 V przy braku obciążenia, ~13,6 V przy pełnym obciążeniu światłami, podgrzewane fotele, szyba, climatronic, etc. Pobór prądu przy wyłączeniu wszystkiego: początkowo ~0,3 A (dłużej po rozładowaniu alarmu), potem ~0,09 A (podświetlenie wyświetlacza wielofunkcyjnego), na końcu 0,02 A (wyświetlacz wielofunkcyjny OFF, pozostały tylko godzina i licznik przebiegu, reszta OFF). Wygląda to całkiem nieźle, te 0,02. Zastanawia mnie jednak jak długo wytrzymują akumulatorki alarmu (sam alarm włączył mi się podczas użytkowania S1 od kilku lat może ze 2 razy; jeżeli są to Li-Jon albo nawet Ni-Cd to kilkaset cykli ładowania-rozładowania i koniec; nie wiem jednak jak działa to ładowanie i czy jest kompensacja pojemności w trakcie zużycia jak np przy akumulatorach do laptopów).
tomkasz
Posty: 20
Rejestracja: 12 sty 2019, o 13:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Tomek
Lokalizacja: małopolska

Re: [S1] alarm fabryczny - wymiana akumulatorków syreny

Post autor: tomkasz »

Może komuś się przyda informacja o syrenie z S1 i akumulatorkach:

https://www.drive2.ru/l/10023131/

Z tego co wyszukałem, póki nie ma błędu w module komfortu dot. syreny to akumulatorki są sprawne.
ODPOWIEDZ