Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 15 lut 2019, o 20:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 sty 2019, o 22:32 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2019, o 14:37
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Cze艣膰, czy kto艣 spotka艂 si臋 z problemem (u mnie wyst臋puje tak ok. raz na kwarta艂), "zawieszenia si臋" radioodtwarzacza Symphony CD z napisem "PHONE ..."?

Zdarza si臋 to po pozostawieniu samochodu zaparkowanego (zamkni臋tego, uzbrojonego) na jaki艣 czas (czasem noc/doba, czasem nieco d艂u偶ej). Pomaga tylko reset pr膮dowy (wyj臋cie/wpi臋cie bezpiecznika).

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 12 sty 2019, o 23:05 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Radio prze艂膮cza si臋 na phone gdy zostanie podana masa na odpowiedni pin w kostce ISO (nie pami臋tam ju偶 kt贸ry).
Wypada艂o by sprawdzi膰 czy masz ten pin (je艣li jest to go odpi膮膰) a jak nie to sprawdzi膰 czy w samym radiu nie ma przebicia masy na lini臋 sygna艂u phone.

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2019, o 23:11 

Dzi臋kuj臋 za precyzyjne info. Sprawdz臋 i wr贸c臋 z informacj膮 zwrotn膮. Kiedy艣 jak je wyjmowa艂em (szuka艂em czy nie ma line in), to sprawdza艂em wg schematu z sieci i ma podpi臋cie dla wej艣cia telefonu (phone in), jest te偶 taka opcja w ustawieniach radia.

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2019, o 23:21 

Pami臋ta艂em 偶e gdzie艣 ju偶 wrzuca艂em rozpisk臋 :)

http://www.superbclub.pl/viewtopic.php?p=373848#p373848

Z艂膮cze A pin nr 2

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2019, o 23:24 

Co do Line In, to jest. Trzeba zakupi膰 za par臋 groszy od sko艣nookich adapter mini-jack->niebieskie gniazdo zmieniarki. Albo za ok 60 z艂 kupi膰 "zmieniark臋" z gniazdem USB na pendrive, wtedy te偶 w pakiecie dostajesz gniazdo mini-jack.

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2019, o 02:07 

Dzi臋ki za dodatkowe informacje piotraskbw. Po sprawdzeniu: pin 2 we wtyku A nie jest podpi臋ty, nie ma r贸wnie偶 przebicia na mas臋.
Pytanie dodatkowe: czy jak ustawi臋 opcj臋 KEY ON to jest jaka艣 szansa na omini臋cie tego problemu przez wy艂膮czanie radia wraz z wyj臋ciem kluczyka ze stacyjki?

PS Je偶eli chodzi o zmieniark臋 cyfrow膮 to znalaz艂em tutaj na forum Xcarlink (ten kiedy艣 widzia艂em w necie + opinie pozytywne) i Yatour wymienione, z tym, 偶e obie to koszt ~230-280 pln. Masz co艣 godnego polecenia za 60 pln? [p贸ki co m贸j patent to: 5 x CD-RW i dwie nagrywarki w kompie; sprawdza si臋 nie藕le; samo radio + sterowanie z kierownicy i zestaw g艂o艣nik贸w fabrycznych "zadowala mnie akustycznie" ;-)]

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2019, o 13:10 

"KEY ON" to jedyny w艂a艣ciwy tryb pracy radia, przy czym zwr贸膰 uwag臋 czy masz podpi臋te z艂膮cze C (zielone) piny 8,9,10.

Ja mam co艣 takiego (przy czym kupowa艂em po 65 z艂):
https://www.aliexpress.com/item/Car-CD-Adapter-MP3-Audio-Interface-AUX-USB-SD-Mini-8P-Connect-CD-Changer-for-VW/32836023669.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.24366be09mMsk8

Ma toto dwie wady
jedno wci艣ni臋cie "utw贸r w ty艂" nie cofa do pocz膮tku utworu a od razu do poprzedniego.
do艂膮czony czytnik nie dzia艂a dobrze z tym urz膮dzeniem, 10000000x stabilniej dzia艂a zwyk艂y pendrive.

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2019, o 17:31 

Przestawiam w takim razie na KEY ON. W ca艂ym z艂膮czu C mam podpi臋te tylko dwa piny 8 i 9 (w cz臋艣ci zielonej).

Przygl膮dn臋 si臋 temu adapterowi, dzi臋kuj臋. Pendrive i tak jest wg mnie wygodniejszy ni偶 karta SD, w tym wypadku. Je偶eli chodzi o cofanie rozumiem, 偶e wystarczy da膰 wstecz i nast臋pny i wtedy jest dany utw贸r od pocz膮tku? ;-).

G贸ra

PostNapisane: 13 sty 2019, o 18:14 

Piny 8 i 9 wystarcz膮 bo to jest wpi臋cie w CAN Komfort w przypadku radia symphony, 3 musz膮 by膰 przy kaseciakach.

W艂a艣nie nie, ten co podlinkowa艂em wcze艣niej dzia艂a tak:
wciskasz wstecz to w艂膮cza poprzedni utw贸r

Obrazek
Ta dzia艂a tak:
wciskasz wstecz to cofa do pocz膮tku utworu
zn贸w wciskasz wstecz to w艂膮cza poprzedni utw贸r

Przy czym ta szaro-czarna kt贸r膮 poda艂em w tym po艣cie ma jeszcze jedn膮 wad臋, potrafi przera藕liwie trzeszcze膰 przy zmianie utworu

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 10:09 

Z mojej perspektywy trzeszczenie odpada, poza tym ten pierwszy model 艂atwiej gdzie艣 ukry膰 i "wystaje" tylko usb i minijack kt贸re jako ko艅c贸wki s膮 bardziej optymalne od ca艂ego pud艂a w tym szarym. A je偶eli chodzi o jako艣膰 d藕wi臋ku / wykonania / inne wady zalety ?

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 10:13 

Mia艂em i to szare pud艂o, jako艣膰 d藕wi臋ku ok, ale trzeszcza艂o przy zmianie utwor贸w.
Teraz mam to co podlinkowa艂em i jestem zadowolony. Przewody wyprowadzi艂em sobie do tej szufladki pod radiem :)

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 10:36 

A co do:
obs艂ugi kodek贸w: tylko mp3, czy np wav, wma, flac, ogg, ...?
obs艂ugi partycji na pendrive: fat, fat32, ntfs, inne: extfat, ext1/2/3/4, inne?
obs艂uga katalog贸w na pendrive: s膮 jakie艣 ograniczenia do ilo艣ci, nazw, nazw plik贸w ...

Co do szufladki to szczelina pod radiem jest wystarczaj膮ca na wyprowadzenie przewod贸w czy mo偶e trzeba co艣 "dezintegrowa膰" ;-)?

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 10:49 

Na pewno obs艂uguje mp3 oraz wav, ja w tym ostatnim mam wi臋kszo艣膰 muzyki do auta.
Partycje najlepiej sprawdzaj膮 si臋 fat32, przecie偶 nie b臋dziesz tam wrzuca艂 plik贸w wi臋kszych ni偶 2GB.
Co do katalog贸w to jest wymuszony konkretny uk艂ad: CD1,CD2 itd.
Generalnie obs艂uga jest chyba bardziej ograniczona do tego co potrafi radio, czyli 6 folder贸w po 99 plik贸w ka偶dy.
Co do nazw plik贸w nie zauwa偶y艂em jaki艣 ogranicze艅, natomiast dalej nie rozkmini艂em w jaki spos贸b sobie sortuje pliki.

W szufladce masz wyjmowan膮 gumow膮 tack臋, ja zrobi艂em sobie otw贸r aby przeszed艂 port USB, tak go umie艣ci艂em aby chowa艂 si臋 pod t膮 gumow膮 tack膮 nawet po demonta偶u "zmieniarki".

Na g贸rnej cz臋艣ci obrazka dobrze wida膰 t膮 tack臋 w szufladzie

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 16:15 

Extra, dzi臋kuj臋 za zdj臋cia, pe艂ni臋 informacji i ... all. Nie pozostaje mi nic innego ni偶 zam贸wi膰 i poczeka膰 na przybycie paczki z kraju 艣rodka ;-). Pochwal臋 si臋 jak zamontuj臋.

Jako, 偶e zajmuj臋 si臋 informatyk膮 zawodowo (:-)), chyba jestem w stanie odpowiedzie膰 Ci na temat sortowania. W tego typu prostych kontrolerach sortowanie jest po kolejno艣ci zapisu na partycj臋 fat (czyli kolejno艣ci oznacze艅 w tablicy alokacji plik贸w). Teoretycznie (bo praktycznie jest to niewygodne) gdyby艣 ka偶dy folder robi艂 kolejno od 1 do 6 a potem po kolei do ka偶dego z nich osobno kopiowa艂 plik po pliku od 1 do 99 to powinny si臋 u艂o偶y膰 tak jak chcesz i wynika z ich nazw. Natomiast kopiowanie zawsze jest buforwane itp. wi臋c nigdy nie ma pewno艣ci co kiedy si臋 zapisze (a ju偶 przy kopiowaniu zestawu plik贸w to jest loteria). Ale s膮 programy sortuj膮ce kolejno艣膰 wpis贸w w tablicy alokacji dla partycji fat. Dla Windows sprawdzony przeze mnie jest: DriveSort (http://www.anerty.net/software/file/DriveSort/ ; https://www.dobreprogramy.pl/DriveSort, ... 78160.html). U偶ywam go do uk艂adania kolejno艣ci plik贸w na prostym odtwarzaczu mp3 (bez wy艣wietlacza).

G贸ra

PostNapisane: 14 sty 2019, o 16:23 

To tak jak ja, 艣rubkami przy kurze kr臋c臋 w ramach odstresowania si臋 ;)
Na moje oko sortuje jako艣 prawie alfabetycznie, ale nie przywi膮zywa艂em do tego wagi bo mnie to wisi :twisted:

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 19 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: