Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 25 kwi 2019, o 17:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 lis 2018, o 16:46 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Zima przysz艂a w klimatyzacji zadomowi艂 si臋 艣wierszcz. Im zimniej - tym g艂o艣niej gra.
Z pewnymi oporami zdemontowa艂em schowek klimatyzacji, wyj膮艂em dmuchaw臋 i wygl膮da na to, 偶e to ona popiskuje w pewnych po艂o偶eniach.
Da si臋 toto jako艣 rozebra膰 / nasmarowa膰 czy od razu kupowoa膰 element na zmian臋.
Zima idzie a piszczenie wqrza ....

U偶ywke idzie dosta膰 tanio jak borszcz - ale czy warto ?
https://allegro.pl/dmuchawa-powietrza-n ... 77148.html

nowe s膮 "troch" drozsze

https://allegro.pl/dmuchawa-nagrzewnicy ... 58997.html

https://allegro.pl/nrf-dmuchawa-wnetrza ... 99978.html

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 30 lis 2018, o 00:31 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Da si臋 to rozebra膰 ale jest z tym sporo zabawy.

Bierz u偶ywk臋 za 50 z艂 i zamknij temat. Przy czym jak to z u偶ywkami jest loteria, jedna mo偶e pochodzi膰 p贸艂 roku a druga 5 lat :twisted:

Tylko pami臋taj 偶e dmuchawy od "anglik贸w" maj膮 艂opatki w drug膮 stron臋 skierowane. :twisted:

Tak przy okazji, je艣li masz "europejczyka" i wytargan膮 dmuchaw臋, to mo偶esz wrzuci膰 fotki swojej dmuchawy (od strony 艂opatek oraz tak 偶eby by艂o wida膰 gniazdo zasilania)?
Bardzo by mi si臋 przyda艂y do zakupu u偶ywki, bo moja te偶 si臋 powoli ko艅czy - czasem 艣wiergocze na "1" i "2" biegu.
Czy dmuchawa ma nr 8D1 820 021 A?

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2018, o 14:02 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2012, o 19:15
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
Tu masz te偶 nowe.Ja te偶 kupuj臋 z tej strony i maj膮 ciekaw膮 i w miar臋 rozs膮dn膮 ofert臋.Transport do PL to koszt 40 z艂.
https://www.czesciauto24.pl/skoda/super ... cze_czesci
Nr OEM
8D1820021C
8D1820021A
FORCE (212200011)

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2018, o 15:35 

motogold napisa艂(a):
Tu masz te偶 nowe.Ja te偶 kupuj臋 z tej strony i maj膮 ciekaw膮 i w miar臋 rozs膮dn膮 ofert臋.Transport do PL to koszt 40 z艂.
https://www.czesciauto24.pl/skoda/super ... cze_czesci

Ceny jak w PL - tylko nie na allegro a w "internetowych" hurtowniach motoryzacyjnych typu aparts czy 4cars

G贸ra

PostNapisane: 30 lis 2018, o 23:25 

W tej chwili jest zamontowana - nie da si臋 je藕dzi膰 autem bez nawiewu ....
na oko wygl膮da jak ta u偶ywka z allegro co pokazywa艂em. I kupi艂em. Jak przyjdzie bede montowa艂 moge pofoci膰

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 16:41 

Czy takie fotki wystarcz膮?:

Obrazek

Obrazek

Kupi艂em na allegro u go艣cia co sprzedaje jeszcze to:

https://allegro.pl/dmuchawa-powietrza-n ... 77148.html

opis by艂 taki sam tylko rocznik 2003 - ale te偶 1.9TDI

Numerki - na zdj臋ciu - nie widze A / B ani C ....
Na oko chyba wi臋cej mia艂a przelatane ni偶 moja, sporo wi臋cej brudu na 艂opatkach. Po pod艂膮czeniu do kostki dzia艂a艂a OK nie piszcza艂o nic nawet jak ni膮 macha艂em - moja w takich przypadkach piszcza艂a. Za to na mojej by艂 za艣niedzia艂y radiator. Pewnie gdzie艣 wilgoci dosta艂o albo wi臋cej sta艂o i nie wygrzewa艂o ....

Niestety moja wrodzona niezgrabno艣膰 spowodowa艂a wypadni臋cie z r臋ki podczas czyszczenia i upierdzieli艂 si臋 jeden uchwyt :oops: . S艂aby ten plastik. Zw艂aszcza zimny .... A nie spad艂o mi z wysoka powiedzia艂bym 偶e z 20cmb ...
Wi臋c zrobi艂em z 2 jeden - od mojej da艂em plastik, z zakupionej silnik i elektronike.
Przy okazji - pod plastikiem moja stara te偶 lepiej wygl膮da艂a ... Mo偶e moje auto faktycznie ma to deklarowane 140 ty艣 ... ?
Po zamontowaniu na postoju wszystko wygl膮da na sprawne. Nic nie piszcza艂o na 偶adnym biegu
Ale jeszcze nie jecha艂em.

W lecie trzeba si臋 b臋dzie g艂臋biej klimie przyjrze膰 bo autodiagnostyka sypie b艂臋dami. P贸ki co grzeje i ch艂odzi wi臋c wielkiej motywacji nie ma ...

PS. Czemu w opiasach demontazu schowka nikt nie pisze, 偶eby dla wygody zdemontowa膰 tak膮 ma艂膮 przypicke na tunelu - schowek 艂atwiej wtedy wchodzi i wychodzi ....

G贸ra

PostNapisane: 1 gru 2018, o 23:32 

W zupe艂no艣ci wystarcz膮 :) Dzi臋ki wielkie :)

Nie koniecznie ma wi臋cej, mog艂a pracowa膰 w innych warunkach lub by膰 przechowywana w syfie.

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 09:47 

Niby tak, ale bior膮c pod uwag臋, 偶e pochodzi z demonta偶u z 1.9 TDI z 2003 roku w膮tpliwe :D
Troch臋 kurzu nawet by艂o na silniku pod plastikiem - u mnie stan "fabryczny". Ale c贸偶 z tego skoro moja 艣wierszczy艂a ....
W sumie zgodnie z teori膮 Darwina - narz膮d nieu偶ywany zanika, a nieu偶ywana mechanika si臋 psuje. Z papier贸w wynika, 偶e moje auto mo艂o je藕dzi艂o (140 ty艣 od 2003 r? ?) A prawie rok sta艂o na placu w Ni9emczech u Turka wyrejestrowane ;/
A skoro mam luzem "piskaj膮c膮" kt贸rej nie boj臋 si臋 zepsu膰 ..... Jest gdzie艣 jaki艣 opis jak toto rozebra膰 / nasmarowa膰 ew. 艂o偶yska wymieni膰 ? S膮 tam 艂o偶yska ? A mo偶e gdzie艣 do regeneracji odda膰 jak alternator albo rozrusznik ?

Dzisiaj by艂o -4 jecha艂em dmuchawa chodzi艂a pisk贸w nie s艂ysza艂em. Tylko chrobotanie w klimie - ale to temat na osobny w膮tek i zapewne d艂u偶sz膮 robote ;/

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 19:40 

Imi臋: S艂awek
Do艂膮czy艂(a): 22 pa藕 2012, o 19:15
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 163/370
jerry1 napisa艂(a):
Niby tak, ale bior膮c pod uwag臋, 偶e pochodzi z demonta偶u z 1.9 TDI z 2003 roku w膮tpliwe :D
Troch臋 kurzu nawet by艂o na silniku pod plastikiem - u mnie stan "fabryczny". Ale c贸偶 z tego skoro moja 艣wierszczy艂a ....
W sumie zgodnie z teori膮 Darwina - narz膮d nieu偶ywany zanika, a nieu偶ywana mechanika si臋 psuje. Z papier贸w wynika, 偶e moje auto mo艂o je藕dzi艂o (140 ty艣 od 2003 r? ?) A prawie rok sta艂o na placu w Ni9emczech u Turka wyrejestrowane ;/
A skoro mam luzem "piskaj膮c膮" kt贸rej nie boj臋 si臋 zepsu膰 ..... Jest gdzie艣 jaki艣 opis jak toto rozebra膰 / nasmarowa膰 ew. 艂o偶yska wymieni膰 ? S膮 tam 艂o偶yska ? A mo偶e gdzie艣 do regeneracji odda膰 jak alternator albo rozrusznik ?

Dzisiaj by艂o -4 jecha艂em dmuchawa chodzi艂a pisk贸w nie s艂ysza艂em. Tylko chrobotanie w klimie - ale to temat na osobny w膮tek i zapewne d艂u偶sz膮 robote ;/

To w domy艣le silniczek V71.Mnie te偶 czeka wymiana tego ustrojstwa.Chrobocze tez i nastawy fabryczne nie pomagaj膮.

G贸ra

PostNapisane: 2 gru 2018, o 21:37 

Ja z dmuchaw膮 i V68 (niby dzia艂a bez b艂臋d贸w, ale czu膰 偶e co艣 mu si臋 pirerdzieli) czekam do wiosny - nikt nie zmusi mnie do grzebania w gara偶u przy obecnych temperaturach :twisted:
A mechanikowi nie oddam bo na 100% jaki艣 zaczep po艂amie i si臋 nie przyzna :evil:

G贸ra

PostNapisane: 12 sty 2019, o 23:01 

Imi臋: Tomek
Do艂膮czy艂(a): 12 sty 2019, o 14:37
Ja tak偶e mia艂em problem z wentylatorem (climatronic z regulacj膮 pr臋dko艣ci, wtyczka 6 pin). Na alledrogo mo偶na kupi膰 w tej chwili nowe od ~150, ~180. Ja zakupi艂em tak膮 wersj臋 za 180 i bez problemu dzia艂a od 4 lat. Link do konkretnej, mojej wersji (aktualna aukcja) https://allegro.pl/dmuchawa-vw-passat-0 ... 99225.html .

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: