Rdza na oświetlenie tablicy rej.

avatar23
Posty: 22
Rejestracja: 19 gru 2018, o 18:43
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)

Re: Rdza na oświetlenie tablicy rej.

Post autor: avatar23 »

colins pisze:Rdzewieje klapa bagażnika, a nie listwa wewnątrz. Z tego co widać na obrazkach w necie ta listwa jest z jakiegoś tworzywa.

Obrazek

U mnie podobnie rdzewieje tylko lewa lampka. Ogólnie przyczyna jest w konstrukcji klapy. Na załamaniu zbierają się krople. Dodatkowo mam wrażenie, że "uszczelka" lampki chłonie wodę. Jest wykonana z jakiejś pianki.
Jeżeli chodzi o blaszki wewnątrz to możesz je przeczyścić śrubokrętem i papierem ściernym. Połączenie lampek z zasilaniem odbywa się przez blaszki, które możesz lekko wygiąć jeżeli coś nie styka.

Obrazek
właśnie problem polega na tym że te blaszki już nie istnieją i nie ma czego czyścić więc czy jest jeszcze jakaś opcja oprócz kupna całej listwy???
bartezzz666
Posty: 7
Rejestracja: 17 mar 2018, o 15:54
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Re: Rdza na oświetlenie tablicy rej.

Post autor: bartezzz666 »

Tez juz to przerabialem superbki i passaty ogolnie maja ta bolaczke. Mi tez lampki nie swiecily i wymienialem na led i po jakims czasie sie przepalaly wiec rozebralem te obicie od klapy bagaznika od wewnatrz znalazlem kabel, ktory idzie do podswietlenia dolutowalem nowe kable do tych oryginalnych i poprowadzilem je do oswietlenia rejestracji przylutowalem wsowki zgrzalem calosc opaska termokurczliwa i dalem nowe oprawki i zwykle zarowki i mam problem z glowy. Te blaczki oryginalne szybko sniedzieja.
ODPOWIEDZ