xenony błedy i adaptacja

max109
Posty: 5
Rejestracja: 6 kwie 2014, o 06:25
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Marcin

xenony błedy i adaptacja

Post autor: max109 »

Witam. Zacząłem zabawę z programem polski VAG 4.9, w związku z problemami dotyczącymi ciągle pojawiającej się kontrolki awarii oświetlenia na desce rozdzielczej. Program pokazał dwa błędy774 i 776 - zwarcie do plusa czujnik przedni i tylny.Cy zakładać ze czujniki są uszkodzone? czy może być inny powód tych błędów? Czy ktoś mógłby mi udzielić krótkiego instruktażu wykonania adaptacji świateł powyższym programem? Wszyscy robią to VCDS lub VAG-COM z tego co widzę. Program pyta o wartości i kanały. Z góry dzięki wszystkim za pomoc
petrelli
Posty: 61
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:28
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa Ochota/Kielce

Re: xenony błedy i adaptacja

Post autor: petrelli »

Tutaj moje przejścia z poziomowaniem xenonów w SI, może Ci się przyda (jeśli temat jeszcze aktualny): viewtopic.php?f=42&t=6345
Grzesiek11984
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2019, o 21:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: xenony błedy i adaptacja

Post autor: Grzesiek11984 »

Witam, jeśli nie masz obniżanego zawieszenia wejdź w bloki pomiarowe, samochód musi stać na kołach, ustaw wartości potencjometrów przedniej i tylnej osi na około 2,5V. Wtedy przejdzie adaptację, zbyt duża różnica napięcia na potencjometrach między przednią a tylną osią powoduje brak możliwości adaptacji.
Niedawno robiłem to w swojej superbie, na tylnej osi wyczepiło się cięgno łączące zawieszenie z potencjometrem, pokazywał 1,23V a przedni potencjometr pokazywał 2,43V, nie było mowy żeby przeszła adaptacja.
ODPOWIEDZ