stukanie metaliczne podczas zmiany biegow

Michal J
Posty: 19
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 07:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Michal
Lokalizacja: Bydgoszcz

stukanie metaliczne podczas zmiany biegow

Post autor: Michal J »

Witam,

mam dosc nietypowy problem w mojej skodzie 2.8 v6 2002; manualna skrzynia;

jestem po wymianie calego przedniego zawieszenia, wymienione ramie skrzyni biegow;

problem jest taki; na wolnych obrotach jak gazuje nic nie stuka nic nie puka

kiedy wbijam pierwszy bieg i ruszam , wszystko OK.. kiedy robie to dosc spokojnie nie ma pukania; jezeli rusze bardziej energicznie i potem wcisne sprzeglo aby wbic drugi bieg mam takie chrakterysytczne metaliczny STUK - pijedynczy zawsze; dzieje sie to glownie na nizszych biegach 1,2,3.... podczas energicznych zmian biegow

bylem i na stacji biagnostycznej, trzepaki itp itd... nic zwiazanego z zawieszeniem; bardziej uklad napedowy to jest; wyglada to tak jakby silnik podczas dodawania gazu skrecal sie w jedna strone i potem po odpuszczeniu napedu wracal do stanu pierwotnego i obijal sie o cos.... tylko pytanie czy to silnik o cos puka czy skrzynia ? czy jeszcze cos innego?

czy ktos z forumowiczow mial taki problem ?>
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: stukanie metaliczne podczas zmiany biegow

Post autor: piotraskbw »

Możliwe opcje (mam podoba przypadłość jeszcze nierozwiązaną):

Poduszki pod silnikiem/skrzynią
Odbijak przy pasie przednim
Przegub (wymieniam w ten weekend, bo już go czasem przy skręconych kołach słychać)
Mechanizm różnicowy
Dwumasa
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ