Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 11 gru 2018, o 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 20 wrz 2018, o 09:58 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Witam,
Zauwa偶y艂em, 偶e od czasu do czasu za艂膮cza mi si臋 bez powodu alarm, zdiagnozowa艂em, 偶e to baga偶nik si臋 nie zamyka. Po zamkni臋ciu samochodu z pilota lub kluczyka baga偶nik dalej mo偶na otworzy膰. Jak samoch贸d jest otwarty to nie czu膰 takiego charakterystycznego pstrykci臋cia przy otwieraniu baga偶nika za t膮 klamk臋 kt贸r膮 trzeba wcisn膮膰, klapa po prostu sobie opada i mo偶na j膮 podnosi膰, nie zaz臋bia si臋 co艣 tam na moje oko. Najdziwniejsze jest to, 偶e wydaje mi si臋, 偶e zamek centralny dzia艂a. Bo samoch贸d przy zamkni臋ciu na potwierdzenie mryga, 偶e jest wszystko zamkni臋te i s艂ycha膰, 偶e zamek chodzi. Jak naciskam na t膮 r膮czke od bagaznika to te偶 s艂ycha膰, 偶e co艣 chodzi, identycznie gdy otwieram z pilota sam baga偶nik, te偶 s艂ycha膰. Co to mo偶e by膰? Czy jak zdejm臋 plastikow膮 obudow臋 od baga偶nika to czy dam rad臋 co艣 sam zdzia艂a膰? W czym mo偶e le偶e膰 problem? Dodam, 偶e gdy samoch贸d jest zamkni臋ty to ta r膮czka od otwierania powinna by膰 twarda a jak mi臋ciutka.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 20 wrz 2018, o 22:31 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Na pocz膮tek mo偶e przesmaruj mechanizm, zobacz czy nic si臋 nie wypi臋艂o.

G贸ra

PostNapisane: 21 wrz 2018, o 21:26 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Sprawdzi艂em dzi艣 u siebie, przycisk od otwierania klapy (ten na klapie) pracuje normalnie niezale偶nie od stanu zamkni臋cia samochodu.
Ty napisa艂e艣 偶e jest mi臋kki, mo偶e si臋 wcisn膮艂 na sta艂e :?:

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 08:18 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Obstawiam tak膮 malutk膮 spr臋偶ynke w zamku w klapie. O ile dobrze pami臋tam niewiele grubsz膮 od d艂ugopisowej.
Trzeba sie troche nagimnastykowa膰 偶eby j膮 za艂o偶y膰, ale da sie. oczywi艣cie po zrobieniu na ko艅cu p臋telki w miejsce urwanej ....
Moja klapa te偶 sie nie zamyka艂a tylko le偶a艂a luzem ....

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 18:07 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Siemka!
Wszed艂em na forum i chcia艂em napisa膰, 偶e problem rozwi膮zany, dzi臋kuj臋 za porady. Ju偶 t艂umacz臋.
Przed zdj臋ciem os艂ony zauwa偶y艂em w zamku spr臋偶ynk臋, 偶e lata lu藕no, przez co nie zaz臋bia si臋 zamek w chwili zamkni臋cia klapy. Zdj膮艂em plastik, silniczek chodzi, linka jest, wszystko gra艂o. Zauwa偶y艂em element w zamku pod t膮 os艂on膮 plastikow膮, 偶e nie odbija艂 przez brak tej spr臋偶ynki. Nie wiedzia艂em jak mog臋 si臋 do niej dobra膰 i czy w og贸le si臋 da to naprawi膰 wi臋c spi膮艂em ten element na trytke z mechanizmem kt贸ry wraca po otwarciu klapy i chodzi...p贸ki co:)..

G贸ra

PostNapisane: 22 wrz 2018, o 20:13 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
No ja za艂o偶y艂em cho膰 chwila zabawy by艂a... starm sie unika膰 trytytek w tym aucie... cho膰 w baga偶niku wo偶e. Raz mi prawie 偶ycie uratowa艂y jak na autostradzie przy 180 opad艂a os艂ona silnika dzie艅 wcze艣niej przez mechanika montowana .... Dzi臋ki trytytkom mog艂em wr贸ci膰 do domu ...

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: