Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 wrz 2018, o 17:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 wrz 2018, o 13:50 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Siemanko, kupuj膮c ponad rok temu moj膮 skode sprzedaj膮cy powiedzia艂 mi, 偶e cz臋sto musia艂 nabija膰 klim臋 ale nie oddawa艂 do naprawy i ja te偶 ola艂em temat.
W tamte lato gdy po raz pierwszy chcia艂em si臋 och艂odzi膰 spr臋偶arka si臋 za艂膮czy艂a ale ch艂odzenia ani widu ani s艂ychu. Pojecha艂em na serwis (nie profesiionalny serwis klimy tylko zwyk艂y mechanik z tym sprz臋tem od klimy) powiedzia艂em mu co i jak, co艣 tam posprawdza艂 m贸wi, 偶e ok i 偶eby nabi膰. No to nabili艣my, odgrzybili艣my, elegancko zacz臋艂a ch艂odzi膰. Tej wiosny gdy przyszed艂 czas 偶eby si臋 sch艂adza膰 odpalam, spr臋偶arka si臋 za艂膮cza i znowu nic nie ch艂odzi, a przecie偶 od pe艂nego nabicia nie min膮艂 rok. Pojecha艂em na inny warsztat i go艣膰 powiedzia艂, 偶e pewnie kompresor zmarz艂 przez zim臋 i uciek艂 gaz. Sprawdza艂 co艣 tam na oko m贸wi艂, 偶e jest okej no i sprawdza艂 ci艣nienie i stan gazu. Powiedzia艂, 偶e cisnienie jest takie jakie trzeba wi臋c nie ma mowy o nieszczelno艣ci bo nie by艂oby ci艣nienia takiego jakie powinno by膰, powiedzia艂 te偶, 偶e mam bardzo ma艂o gazu, no wi臋c jednak jako艣 ten gaz musi ucieka膰 ?. Wr贸ci艂em do mechanika kt贸ry jako pierwszy nabija艂 mi klim臋 te偶 sprawdzi艂 no i m贸wi, 偶e nie powinno nic ucieka膰, nabili艣my znowu tej wiosny no i teraz mamy wrzesie艅 i baardzo s艂abo ch艂odzi mi klima. Nie ma znaczenia czy w 27stopniowy upa艂 ustawi臋 na 22 stopnie czy LO, ch艂odzi tak samo s艂abo. Pewnie znowu jest ma艂o gazu. Kto艣 ma pomys艂 gdzie mam szuka膰 przyczyny, jakie mog膮 by膰 potencjalne koszta i gdzie mam si臋 z tym uda膰? My艣la艂em o profesionalnym serwisie klimy ale tam pewnie nie藕le zedr膮. Og贸lnie zauwa偶y艂em, 偶e czasami samoch贸d na niskich biegach dziwnie pracuje z klim膮, tzn s艂ysz臋 na w艂膮czonej klimie wycie, ale nie jest to zawsze. Po pod艂膮czeniu vaga w zak艂adce klimatyzacja mam jeden b艂膮d : 00603 i oznacza on bodaj偶e Klapa motoru no偶no 鈥 艣ciennego odmra偶acza 鈥 V85.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 wrz 2018, o 15:50 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Jed藕 do warsztatu specjalizuj膮cego si臋 w klimatyzacji, zapewne masz jak膮艣 mikro nieszczelno艣膰, kt贸ra podczas testu maszyn膮 (test pr贸偶ni) si臋 uszczelnia.
Prawid艂owy test szczelno艣ci przeprowadza si臋 nape艂niaj膮c uk艂ad azotem i patrz膮c czy spada ci艣nienie.

Jako艣 kosmicznie nie powinni zedrze膰, ale na pewno nie b臋dzie to 100 z艂.

G贸ra

PostNapisane: 7 wrz 2018, o 17:48 

Tak my艣la艂em, podskocz臋 ale to ju偶 chyba w nast臋pnym sezonie :). To ten mechanik powiedzia艂 mi, 偶e mo偶e mi nabi膰 azotem ale jak gaz mi schodzi przez kilka miesi臋cy to nic nie zobaczy takim testem. A co do ceny to ciekawe.

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2018, o 20:46 

To jak Ci tak schodzi o masz jeszcze jedn膮 alternatyw臋, ola膰 to 偶e ucieka i:

Odci膮gn膮膰 ca艂o艣膰 r134a i oleju
Nape艂ni膰 uk艂ad mieszanin膮 50/50 czynnik贸w r290 + r600a (z tego co pami臋tam 艂adujesz t膮 mieszanin膮 w ilo艣ci 50% r134a) + normalna ilo艣膰 oleju PAG 44.
Koszt nabicia powinien wynie艣膰 ok 30-50 z艂.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 14:53 

Ciekawe kto mi zrobi taki myk hue hue.

G贸ra

PostNapisane: 10 wrz 2018, o 16:27 

Poszukaj speca od ch艂odnictwa (lod贸wki, klimatyzacje, ci臋偶ar贸wki)

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: