Superb s1. 1.8t brak mocy pomiędzy 2.5tys a 5tys

telefonytu
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150 kiedys bylo
Imię: Sebastian

Superb s1. 1.8t brak mocy pomiędzy 2.5tys a 5tys

Post autor: telefonytu »

Witam 1szyatkich serdecznie. Szukam u was rady może ktoś mi pomoże. Borykam się dość długo już z problemem braku mocy w 1.8t. Wymieniłem już świece cewki przepływomierz intercooler (sprawdzony cały układ dolotowy jest szczelny.) Samochód pali mi po 20 litrów benzyny. Po wymianie przepływki zaczął od dołu ładnie przyspieszać za to od mniej więcej 3tys do 5tys wogole nie jedzie dlawi się jak by. Turbo słychać dość mocno jak się kręci. od 5tys dopiero dostaje takiego strzała i zbiera się prawidlowo. Jak jeżdżę na odlączonym przepływomierzu spalanie na kompie mam raz 18 l raz 11 a ostatnio po trasie nawet 8.7 zrobiłem ale jazda emerycka praktycznie zero dodawania gazu. Panowie co może być przyczyną wyjelem dziś zawór dv wyglądał bardzo dobrze nawet mocno brudny nie był ciśnienie trzyma po w ciśnieniu go gładko szedł do góry. Zawór n75 sprawny na krótko podłączalem po zatkaniu wężyka od turbo i dmuchajac w wężyk od gruszki nie było żadnego przejścia dopiero po podłączeniu prądu powietrze przechodziło w wężyk powietrzny. Ręce mi już opadają. Na fvcdsie pokazało kilka razy przepustnicy błąd albo jej adaptacji chociaż że jest zaadaptowana dobrze. Raz pokazało mi błąd knock sensora i po odpiecu przepływ ki fuel team bank 1 ale jak podłącze przepływke to nie pokazuje tego błędu. Dodam jeszcze że po dodaniu gazu w deche samochód zaczyna się dlawic i strzela. Na kompie spalanie jak odpale auto i postoi tak z 5 minut pokazuje mi 99.9 l
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018, o 23:24 przez telefonytu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Superb s1. 1.8t brak mocy pomiędzy 2.5tys a 5tys

Post autor: CLO27 »

Turbo?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
telefonytu
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:57
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150 kiedys bylo
Imię: Sebastian

Re: Superb s1. 1.8t brak mocy pomiędzy 2.5tys a 5tys

Post autor: telefonytu »

Jak przepływke odlaczę i trochę pojeździe wywali błąd fuel team bank 1 i wtedy zaczyna w miarę jeździć nie ma pomiędzy 3tys a 5 tego mula tylko wkreca się bardzo ładnie na obroty więc turbo dobrze działa
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Superb s1. 1.8t brak mocy pomiędzy 2.5tys a 5tys

Post autor: piotraskbw »

Na początek podłączyć VCDS i sprawdzić podczas jazdy czy parametry pracy odczytywane są takie jakie powinny być.

Ilość powietrza
Ciśnienie doładowania
Podciśnienie
Dawka paliwa
itd.

Niestety nie wiem ile te wartości powinny wynosić dla 1.8T.

Jak nie znajdziesz jakie powinny być wartości to jedź na diagnostykę do dobrego tunera - on będzie wiedział jakie te wartości powinny być.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ