Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 12 gru 2018, o 17:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 24 lip 2018, o 23:19 

Imi臋: Sebastian
Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2018, o 22:57
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150 kiedys bylo
Witam 1szyatkich serdecznie. Szukam u was rady mo偶e kto艣 mi pomo偶e. Borykam si臋 do艣膰 d艂ugo ju偶 z problemem braku mocy w 1.8t. Wymieni艂em ju偶 艣wiece cewki przep艂ywomierz intercooler (sprawdzony ca艂y uk艂ad dolotowy jest szczelny.) Samoch贸d pali mi po 20 litr贸w benzyny. Po wymianie przep艂ywki zacz膮艂 od do艂u 艂adnie przyspiesza膰 za to od mniej wi臋cej 3tys do 5tys wogole nie jedzie dlawi si臋 jak by. Turbo s艂ycha膰 do艣膰 mocno jak si臋 kr臋ci. od 5tys dopiero dostaje takiego strza艂a i zbiera si臋 prawidlowo. Jak je偶d偶臋 na odl膮czonym przep艂ywomierzu spalanie na kompie mam raz 18 l raz 11 a ostatnio po trasie nawet 8.7 zrobi艂em ale jazda emerycka praktycznie zero dodawania gazu. Panowie co mo偶e by膰 przyczyn膮 wyjelem dzi艣 zaw贸r dv wygl膮da艂 bardzo dobrze nawet mocno brudny nie by艂 ci艣nienie trzyma po w ci艣nieniu go g艂adko szed艂 do g贸ry. Zaw贸r n75 sprawny na kr贸tko pod艂膮czalem po zatkaniu w臋偶yka od turbo i dmuchajac w w臋偶yk od gruszki nie by艂o 偶adnego przej艣cia dopiero po pod艂膮czeniu pr膮du powietrze przechodzi艂o w w臋偶yk powietrzny. R臋ce mi ju偶 opadaj膮. Na fvcdsie pokaza艂o kilka razy przepustnicy b艂膮d albo jej adaptacji chocia偶 偶e jest zaadaptowana dobrze. Raz pokaza艂o mi b艂膮d knock sensora i po odpiecu przep艂yw ki fuel team bank 1 ale jak pod艂膮cze przep艂ywke to nie pokazuje tego b艂臋du. Dodam jeszcze 偶e po dodaniu gazu w deche samoch贸d zaczyna si臋 dlawic i strzela. Na kompie spalanie jak odpale auto i postoi tak z 5 minut pokazuje mi 99.9 l

Ostatnio edytowano 24 lip 2018, o 23:24 przez telefonytu, 艂膮cznie edytowano 2 razy

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 24 lip 2018, o 23:21 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Turbo?

G贸ra

PostNapisane: 24 lip 2018, o 23:25 

Imi臋: Sebastian
Do艂膮czy艂(a): 24 lip 2018, o 22:57
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 150 kiedys bylo
Jak przep艂ywke odlacz臋 i troch臋 poje藕dzie wywali b艂膮d fuel team bank 1 i wtedy zaczyna w miar臋 je藕dzi膰 nie ma pomi臋dzy 3tys a 5 tego mula tylko wkreca si臋 bardzo 艂adnie na obroty wi臋c turbo dobrze dzia艂a

G贸ra

PostNapisane: 25 lip 2018, o 18:08 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Na pocz膮tek pod艂膮czy膰 VCDS i sprawdzi膰 podczas jazdy czy parametry pracy odczytywane s膮 takie jakie powinny by膰.

Ilo艣膰 powietrza
Ci艣nienie do艂adowania
Podci艣nienie
Dawka paliwa
itd.

Niestety nie wiem ile te warto艣ci powinny wynosi膰 dla 1.8T.

Jak nie znajdziesz jakie powinny by膰 warto艣ci to jed藕 na diagnostyk臋 do dobrego tunera - on b臋dzie wiedzia艂 jakie te warto艣ci powinny by膰.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: