Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 lip 2018, o 10:13

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 2 cze 2018, o 07:45 

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2018, o 07:26
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Witam
Postanowi艂em tu napisa膰 bo ju偶 mi r臋ce i nogi opadaj膮 je艣li chodzi o moje auto.
Kupi艂em Skode Superb 2.8 w automacie bez gazu 2007 r. wcz臋艣niej mega by艂em zadowolony z poprzedniej 2.0 w dieslu wi臋c postanowi艂em co艣 mocniejszego kupi膰 i zacz臋艂y si臋 problemy.
Po zakupie kt贸ry mia艂 miejsce w marcu tego roku zapali艂a mi si臋 kontrolka check engine, b艂臋dy 2 wyskakuj膮, czujnik po艂o偶enia wa艂ka i sonda.
Na pierwszy ogie艅 poszed艂 rozrz膮d bo ostatnio by艂 wymieniany przy 120000 a auto ma obecnie 266000.
Rozrz膮d zosta艂 wymieniony i ustawiony b艂膮d wykasowany wyjecha艂em od mechanika check si臋 zn贸w zapali艂 a i skrzynia pad艂a:)
Do wymiany sprz臋g艂o hydrokinetyczne i sterownik skrzyni, po czym ju偶 inny mechanik kt贸ry zajmowa艂 si臋 skrzyni膮 stwierdzi艂 偶e minimalnie rozrz膮d przeskoczy艂 dlatego b艂膮d wyskakuje, ustawi艂 jeszcze raz wyjecha艂em...zn贸w check..wr贸ci艂em okaza艂o si臋 tak m贸wi艂 mechanior 偶e jaka艣 tuleja prowadnica od paska rozrz膮du jest wyrobiona i dlatego przeskakuje rozrz膮d ...... wymieni艂 mi t膮 cz臋艣膰, odebra艂em auto przejecha艂em 35 km znowu si臋 k...a zapali艂a.

Pom贸偶cie mi, mo偶e Wy macie jakie艣 pomys艂y co to mo偶e by膰...aha podobno mechanik pod艂膮cza艂 inny czujnik po艂o偶enia wa艂ka rozrz膮du 偶eby sprawdzi膰 czy wina le偶y w uszkodzonym czujniku i nadal wyskakiwa艂 b艂膮d.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 2 cze 2018, o 10:54 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 2 cze 2012, o 09:20
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: 313 KM / 419 Nm
No ale jakiej konkretnie tre艣ci jest b艂膮d w komputerze?

Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuj臋 si臋 wykonywania 偶adnych modyfikacji w cudzych samochodach. Prosz臋 mnie o to nie pyta膰.

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2018, o 12:59 

Imi臋: Piotr
Do艂膮czy艂(a): 8 gru 2013, o 13:10
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
W tym aucie s膮 zmienne fazy rozrz膮du. 艢wirowa膰 mog膮 zawory seruj膮ce przep艂ywem oleju do tak zwanych (potocznie) wariator贸w lub same wariatory.
Cokolwiek jest nie tak ka偶dy, nawet bardzo przeci臋tny mechanik o tym wie, a skoro dotychczasowi maj膮 z tym jaki艣 problem to znaczy, 偶e oni tego auta na pewno nie naprawi膮 i trzeba jecha膰 do fachowca ogarniaj膮cego technologie lat 90-tych ubieg艂ego wieku.
Przez intermet tego raczej nikt tego nie naprawi, ani nawet porz膮dnie nie zdiagnozuje.

G贸ra

PostNapisane: 2 cze 2018, o 14:29 

dok艂adnie nie pami臋tam tre艣ci, musia艂bym znowu go pod艂膮czy膰 pod kompa i wtedy sczytam b艂臋dy zrobi臋 fotk臋 i wstawie tutaj

G贸ra

PostNapisane: 19 cze 2018, o 21:33 

pierwszy b艂膮d to
17755 - camshaft position sensor 2(G163)/ engine speed sensor(G28) incor correl P1347 - 35 00
a drugi to
16805 i tu przy tym niestety wyskakuj臋 mi 偶eby zobaczy膰 co to za b艂膮d zainstaluj pe艂n膮 wersje

a i jeszcze jedno pytanie ten silnik ma 2 czy 3 sondy?

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2018, o 00:29 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
4 sondy, po dwie na stron臋

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 347/004935

Do diagnostyki rozrz膮d

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... 421/001057

B艂膮d kata po stronie pasa偶era

G贸ra

PostNapisane: 21 cze 2018, o 18:44 

do diagnostyki rozrz膮d?
by艂 wymieniany i ustawiany wi臋c co z nim mo偶e by膰 nie tak
check si臋 pali艂 przed wymian膮 i chwil臋 po wymianie si臋 zapali艂 zn贸w i i nikt nie umi臋 zdiagnozowa膰 i znale藕膰 przyczyny

a katalizator? czyli co, do wyci臋cia czy do wymiany sondy?

spalanie og贸lnie mam wysokie, tzn tak mi sie wydaje, za 50 z艂 98PB przeje偶d偶am oko艂o 65km to jest normalka przy tym silniku i automacie?

G贸ra

PostNapisane: 30 cze 2018, o 22:03 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Prawid艂owe ustawienie rozrz膮du w tym silniku jest upierdliwe, aby go na 100% dobrze ustawi膰 trzeba zdj膮膰 pokrywy zawor贸w i sprawdzi膰 ustawienie na wa艂kach, zmierzy膰 艂a艅cuchy (kt贸re lubi膮 si臋 wyci膮ga膰). Ze wzgl臋du na czasoch艂onno艣膰 95% warsztat贸w tego nie robi.

Diagnostyka rozrz膮du i nastawnik贸w wa艂k贸w polega na zebraniu log贸w statycznych (od "0" do "odcinki" na postoju) i dynamicznych (od "0" do "odcinki" w czasie jazdy na 2 lub 3 biegu aby zmie艣ci膰 si臋 w ograniczeniach pr臋dko艣ci) grup 90 i 93.
A nast臋pnie ocena zapisanych warto艣ci.

B艂臋dy kata nie koniecznie oznaczaj膮 badni臋tego kata, bywaj膮 te偶 objawem innej usterki.

Potencjalne przyczyny i mo偶liwe rozwi膮zania masz w podanych wcze艣niej linkach.

Diagnostyka samochodowa to najbardziej niedoceniana przez klient贸w warsztat贸w dziedzina. Dobry spec w 3 lata jest w stanie zarobi膰 na kupno dzia艂ki i postawienie 150m domu tu偶 obok granic du偶ego Polskiego miasta.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: