Spryskiwacze reflektorów

magi2
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Inowrocław

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: magi2 »

witam

Mam problem z pryskiwaczami xenonów , po dłużym przytrzymaniu manetki spryskiwacze się wysuwają ale nic z nich nie leci .
W czym może być problem od czego zacząć naprawę
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: szymi81 »

magi2 pisze:witam

Mam problem z pryskiwaczami xenonów , po dłużym przytrzymaniu manetki spryskiwacze się wysuwają ale nic z nich nie leci .
W czym może być problem od czego zacząć naprawę
posłuchaj czy pompka się włącza i spróbuj prześledzić wężyk :?:
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
magi2
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: magi2 »

na pierwszy rzut oka ciężkie dojście jest czy z np: kanału bedzię lepsze dojście
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: neck99 »

pompka albo zapchane dysze. Jak w zimie często mieszałeś płyny to pewnie dysze. Bo mieszanie płynow zimowych powoduje powstawanie "łupieżu" który zapycha dysze. Wyjmij z pompki waz idacy do sprysków i psikaj jak poleci to znaczy ze dysze zapchane. jak nie poleci pompka umarła.
Pompke sie wymienia a dysze mozna przecisnąć
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
magi2
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2012, o 21:12
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: magi2 »

ok dzieki
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: neck99 »

spox :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: User019 »

Kilka kwestii:
1. najważniejsza - musisz odpowietrzyć spryskiwacze - jedna osoba uruchamia spryskiwanie a druga ręką wyciąga spryskiwacz. I tak kilka razy. Jeśli jest powietrze w spryskiwaczu- nawet nowa pompa nic nie da bo impuls sprysku jest za krótki i nie wypchnie wody a jedynie spręży powietrze w spryskiwaczu
2. Jeśli to nie pomaga - sprawdzić połączenia elektryczne, kostkę przesmarować etc.
3. Bezpiecznik spryskiwacza zmienić na 30A
4. Przesmarować powierzchnie ruchomą spryskiwacza
5. Jeśli nadal brak rezultatu - wymienić pompę na nową. Nowa pompa 30zł na allegro

Więcej opcji nie ma
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: thecuba »

User019 pisze:Kilka kwestii:
1. najważniejsza - musisz odpowietrzyć spryskiwacze - jedna osoba uruchamia spryskiwanie a druga ręką wyciąga spryskiwacz. I tak kilka razy.
Moje spryskiwacze wysuwają się ale nie pryskają. Robią to właśnie tylko wtedy gdy są trzymane ręką wysunięte. Ale można tak trzymać i cały zbiornik opróżnić a potem i tak znów to samo. Poza tym dość ciężko się wysuwają ręcznie, tak ma być?
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: User019 »

Mają się wysuwać z oporem stawianym przez sprężynę (dosć silna). Ale nie powinny być zapiaszczone czy brudne bo ten opór moze byc nie do pokonania przez ciśnienie. Zdejmij spryskiwacze wyczyść, nasmaruj i jeśli nie działa to pompka do wymiany
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: thecuba »

Demontaż spryskiwaczy wiąże się ze ściągnięciem zderzaka i wyciągnięcie świateł? czy mam rację? zostawię to mechanikowi przy okazji wymiany sprzęgła.
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: thecuba »

Demontaż spryskiwaczy wiąże się ze ściągnięciem zderzaka i wyciągnięcie świateł? czy mam rację? zostawię to mechanikowi przy okazji wymiany sprzęgła.
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: User019 »

Do wyjęcia lamp ja ściągam zderzak bo jest łatwiej, ale moze da się bez ściagania. MOżna sobie darować juz grzebanie w pryskiwaczach, wyciagnij spryskiwacz ręką, popsikaj np olejkiem na suwający się plastik i rozruszaj. Jak nie zadziała to od razu wymieniaj pompke. Do wymiany pompki ja sciagalem bamper ale ktos pisał ze wystarczy odchylić plastikowe nadkole
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: thecuba »

User019 pisze: MOżna sobie darować juz grzebanie w pryskiwaczach, wyciagnij spryskiwacz ręką, popsikaj np olejkiem na suwający się plastik i rozruszaj.
Może być WD40?
User019 pisze: Do wymiany pompki ja sciagalem bamper ale ktos pisał ze wystarczy odchylić plastikowe nadkole
Wystarczy nadkole odchylić, sprawdzone
Kurcze wydawało mi się że dobrze działa pomka. Można jej zrobić jakiś test? np ile płynu powinna puścić podczas tego strzału?


Udało się! Wystarczyło nasmarować i usunąć pianę z układu. Koledze User019 należy się piwo ale niestety nie można tutaj dodać :) Jednakże wydaje mi się że słabo trochę psika. Mógłby ktoś wrzucić filmik jak powinien działać system mycia reflektorów by Skoda Superb One bo II już widziałem
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: User019 »

Cieszę się że zadziałalo. Bo u mnie po takiej konserwacji i odpowietrzeniu spryskiwacz wysuwał się ale nie psikał. Zmieniłem pompkę i zadziałało. Stara pompka wydaje sie pompuje normalnie. Jednak wytwarza za małe cisnienie. Szkoda ze w vagu nie mozna regulować długości psiknięcia. moze zamiast wymieniac pompke wystarczyłoby dodać +0,1s długości pompowania
thecuba
Posty: 26
Rejestracja: 25 cze 2013, o 12:49
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: thecuba »

Dokładnie! Wrzucę jutro filmik z działania moich sprysków jeśli nie psikają tak jak u Ciebie to wymieniam pompkę.
Dzięki raz jeszcze
ODPOWIEDZ