Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 23 lip 2018, o 03:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 53 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 13 kwi 2018, o 14:12 

Do艂膮czy艂(a): 5 mar 2017, o 09:11
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Nie mam czasu i ch臋ci. Zostaje przy gaziarzu

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 13 kwi 2018, o 17:07 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
My艣l臋, 偶e da si臋 dostroi膰 instalacj臋 na mapach tak, 偶eby w miar臋 spokojnie je藕dzi膰. Ale jest jeden problem. Gazownik. Nawet renomowany..... Jak to mo偶liwe, 偶e "renomowany" gazownik nie wie, 偶e map臋 (mno偶niki) trzeba dostroi膰 na prawid艂owo dzia艂aj膮cym na benzynie silniku ? Przecie偶 jego pierwsze zdanie przy takim kliencie jak Ty powinno brzmie膰: "Id藕 Pan przejed藕 200km na benzynie i wr贸膰".

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 17:26 

jak pyta艂em czy je藕dzi膰 duzo na bezynie to powiedzia艂, 偶e nie. M贸wi艂 偶e wystarcza mu 30-40km. Ale i tak zrobi艂em z 200

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 19:04 

Do艂膮czy艂(a): 26 lis 2017, o 20:04
Aktualnie: 194 KM
i czytajac twoje problemy Avari oraz innych o lpdzi zrezygnowa艂em z zakladania instalacji w mojej Ba艣ce

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 19:07 

No jak wolisz :). ja bym zak艂ada艂.

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 19:23 

boje sie tych problem贸w Avari. rocznie robie 12 tys km. mierzy艂em ja 4 razy pe艂ny bak, pojezdzi艂em z 250km i do pe艂na . wychodzi mi 10 litr贸w, i to miasto z 80% a 20% trasa

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 19:24 

a trasa tak 8 a 9 litr贸w je偶dzac normalnie nie jak emeryt

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 20:14 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Szcz臋艣ciarz ...
Moja wg komputera po zakupie pali艂a 11. Wed艂ug liczenia baku te偶. Teraz pali 11-12 LPG + 1l noPb
W艂a艣nie mi si臋 (po roku) zwr贸ci艂a inwestycja w LPG.
Ale problem贸w przez te 17kkm zasadniczo z LPG nie mia艂em check si臋 nie pali, po podpi臋ciu kabelka wykaza艂o P1128 - Rz膮d 1, adaptacja mieszanki (mult.) Mieszanka za uboga Sporadyczna - torque pro milcza艂 twierdzi艂 偶e nie ma.
Ale przy 12kkm faktycznie trzeba przemy艣le膰 czy jest sens ....
Ja liczy艂em, 偶e b臋dzie robi膰 ko艂o 20kkm/rok. Ale si臋 przeliczylem..... I b臋dzie ko艂o 12 ....

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 20:58 

w艂asnie tak teraz liczy艂em to wszystko czy sie oplaca. 10 litrow i to mierzylem jak by艂o zimno. trasa jak pisa艂em normalna jazda tak 8 a 9. Mozna zejsc ponizej 8 litrow ale kuzwa nie po to chipowa艂em ja zeby jezdzic jak emeryt ;) Moim zdanie i tak nie duzo pali. Wiadomo wszystko zale偶y od kondycjii silnika.

G贸ra

PostNapisane: 13 kwi 2018, o 23:57 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Lpg ma plusy i minusy

plusy
tania jazda

minusy
gazownicy

Aby by膰 zadowolonym z lpg niestety trzeba si臋 troch臋 douczy膰 w temacie, aby rozmawiaj膮c z instalatorem on wiedzia艂 偶e nie przyjecha艂 do niego leszcz i nie wci艣nie mu ka偶dej ciemnoty jak膮 mu 艣lina na j臋zyk przyniesie.

Pami臋tajcie, 偶e wi臋kszo艣膰 gazownik贸w to mietki kt贸re posz艂y na szkolenie gdzie im pokazano og贸lnie jak to dzia艂a, gdzie pod艂膮czy膰 kt贸ry kabelek, jak zrobi膰 偶eby auto na LPG chcia艂o jako艣 je藕dzi膰. Natomiast tylko ma艂y procent z nich wie jak jest zbudowany silnik benzynowy, a jeszcze mniej wie jak dzia艂a elektronika steruj膮ca tym silnikiem.
W艂a艣nie z tego powodu jest taki problem z gazownikami.

Z powod贸w wymienionych powy偶ej, ja zawsz臋 robi臋 tak:
1. Auto do zagazowania trafia to najta艅szego instalatora, kt贸ry wykona monta偶 dok艂adnie takiej instalacji jak膮 ja chc臋 i monta偶 zostanie wykonany zgodnie z ustalonym rygorem. Ca艂o艣膰 instalacji zostanie przy odbiorze zweryfikowana.

2. Wszystko co namodzi艂 w sterowniku instalator idzie do kosza, sam zbieram mapy przez kilkaset km i stroje lpg "na czas wtrysku".
3. W艂膮czam adaptacj臋 obd i uzupe艂niam mapy
4. Wstawiam samoch贸d do sprawdzonego gazownika na "strojenie po afr" aby wszytko by艂o idealnie w ka偶dym zakresie obrot贸w i obci膮偶e艅

O wszystkim tym wie pan instalator i dla utrzymania gwarancji ma wgl膮d w to jak samoch贸d zosta艂 wystrojony. Naprawd臋 wielu instalator贸w zgadza si臋 na taki spos贸b realizacji us艂ugi po kilku minutowej rozmowie gdy widz膮 偶e nie rozmawiaj膮 z jeleniem, ma艂o tego oni s膮 cz臋sto 艣wiadomi 偶e przez 100km to oni nie s膮 w stanie tak dok艂adnie wystroi膰 auta nie maj膮c hamowni.

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 15:20 

Elo :D.
Tym razem znowu wywali艂o mi b艂膮d ale do艣c d艂ugo pojezdzilem w por贸wnaniu do poprzednich nastaw. I znowu uboga mieszanka o zosta艂a wzbogacona dwukrotnie.. Dziwne. Wymienie te wtryski dla 艣wi臋tego spokoju.
Tylko mam pytania:
Czy to jest na 100% mo偶liwe 偶e uboga mieszanka powoduje spadek mocy i dopiero po usuni臋ciu b艂臋du jest dobrze? Gaziarz kt贸ry robi mi gaz siedzi w fachu pewnie 15 lat i nie spotka艂 si臋 z czym艣 takim. To samo mechanik do kt贸rego je偶dz臋.. Mechanik co艣 m贸wi艂 偶eby wgra膰 oprogramowanie od passata albo ogranczy膰 ten b艂膮d bo to dziwne 偶e a偶 tak ogranicza samoch贸d nie wywalaj膮c nawet checka.

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 17:28 

Avari napisa艂(a):
Gaziarz kt贸ry robi mi gaz siedzi w fachu pewnie 15 lat i nie spotka艂 si臋 z czym艣 takim.

I od 15 lat nie dorobi艂 si臋 zestawu sonda AFR + kontroler (kt贸ry kosztuje ok 700 z艂 brutto) oraz stroi na "tabelki z dupy", kt贸rych mo偶na u偶y膰 tylko do wst臋pnego strojenia.
Avari napisa艂(a):
Mechanik co艣 m贸wi艂 偶eby wgra膰 oprogramowanie od passata albo ogranczy膰 ten b艂膮d bo to dziwne 偶e a偶 tak ogranicza samoch贸d nie wywalaj膮c nawet checka.

I tu panu ju偶 podzi臋kujemy bo jego wiedza si臋 sko艅czy艂a i zaczyna "czarowa膰" :twisted:

Tak odemnie jed藕 do jakiego艣 dobrego tunera w swojej okolicy (najlepiej aby dysponowa艂 hamowni膮) i niech on zrobi diagnoz臋 + strojenie LPG bo na 95% b臋dzie mia艂 du偶o wi臋ksze poj臋cie o tym ni偶 "tw贸j" gazownik, a mo偶e przy okazji par臋 koni w zamian za PLN dostaniesz :)

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 19:33 

czyli o co mam sie pytac gazownika jak bede zak艂ada lpg. O strojenie co i jak? jJestem um贸wiony mna 25 kwietnia na za艂o偶enie lpg. Ale jak czytam troche o problemach jakie wystepuja u Avari i innych to tak sie zastanawiam czy pchac sie w to. Dodam ze robie okolo 12 tys rocznie

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 20:13 

Po pierwsze co zamierza tam wk艂ada膰

Sterownik (obowi膮zkowo z OBD):
LPGtech serii 320 OBD
KME Nevo PRO
STAG QBOX PLUS
ALEX Optima Exptert

Reduktor:
Jaki艣 ~300KM (np KME GOLD)

Wtryskiwacze:
barracuda 130 Nl/min

Przewody:
Mied藕 8mm/Faro 8mm

Wielozaw贸r "Extra" na rurk臋 8mm

Zbiornik:
Najwi臋kszy jaki wejdzie :)

Filtr fazy lotnej: odstojnikowy

Strojenie po AFR
Warto艣膰 lambda brana przez obd (偶adnego lutowania bo mog膮 dzia膰 si臋 cuda)
Pr臋dko艣膰 obrotowa mo偶e by膰 z cewki lub wtryskiwaczy

Lepiej troch臋 dop艂aci膰 i mie膰 艣wi臋ty spok贸j :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 18 kwi 2018, o 20:44 

DZIEKI . Powiedzia艂 mi ko艂o 3 tysi. wiem ze zakladaja taniej. Gosciu ma bardzo dobra opinie. Ale to nie znaczy ze jak dobra opinia to m贸zg na swoim miejscu :D :D :D

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 53 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: