Bagażnik się nie zamyka.

Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: Avari »

Witam,
Zauważyłem, że od czasu do czasu załącza mi się bez powodu alarm, zdiagnozowałem, że to bagażnik się nie zamyka. Po zamknięciu samochodu z pilota lub kluczyka bagażnik dalej można otworzyć. Jak samochód jest otwarty to nie czuć takiego charakterystycznego pstrykcięcia przy otwieraniu bagażnika za tą klamkę którą trzeba wcisnąć, klapa po prostu sobie opada i można ją podnosić, nie zazębia się coś tam na moje oko. Najdziwniejsze jest to, że wydaje mi się, że zamek centralny działa. Bo samochód przy zamknięciu na potwierdzenie mryga, że jest wszystko zamknięte i słychać, że zamek chodzi. Jak naciskam na tą rączke od bagaznika to też słychać, że coś chodzi, identycznie gdy otwieram z pilota sam bagażnik, też słychać. Co to może być? Czy jak zdejmę plastikową obudowę od bagażnika to czy dam radę coś sam zdziałać? W czym może leżeć problem? Dodam, że gdy samochód jest zamknięty to ta rączka od otwierania powinna być twarda a jak mięciutka.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: piotraskbw »

Na początek może przesmaruj mechanizm, zobacz czy nic się nie wypięło.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: piotraskbw »

Sprawdziłem dziś u siebie, przycisk od otwierania klapy (ten na klapie) pracuje normalnie niezależnie od stanu zamknięcia samochodu.
Ty napisałeś że jest miękki, może się wcisnął na stałe :?:
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: jerry1 »

Obstawiam taką malutką sprężynke w zamku w klapie. O ile dobrze pamiętam niewiele grubszą od długopisowej.
Trzeba sie troche nagimnastykować żeby ją założyć, ale da sie. oczywiście po zrobieniu na końcu pętelki w miejsce urwanej ....
Moja klapa też sie nie zamykała tylko leżała luzem ....
Avari
Posty: 380
Rejestracja: 5 mar 2017, o 08:11
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: Avari »

Siemka!
Wszedłem na forum i chciałem napisać, że problem rozwiązany, dziękuję za porady. Już tłumaczę.
Przed zdjęciem osłony zauważyłem w zamku sprężynkę, że lata luźno, przez co nie zazębia się zamek w chwili zamknięcia klapy. Zdjąłem plastik, silniczek chodzi, linka jest, wszystko grało. Zauważyłem element w zamku pod tą osłoną plastikową, że nie odbijał przez brak tej sprężynki. Nie wiedziałem jak mogę się do niej dobrać i czy w ogóle się da to naprawić więc spiąłem ten element na trytke z mechanizmem który wraca po otwarciu klapy i chodzi...póki co:)..
jerry1
Posty: 140
Rejestracja: 28 kwie 2017, o 18:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: Bagażnik się nie zamyka.

Post autor: jerry1 »

No ja założyłem choć chwila zabawy była... starm sie unikać trytytek w tym aucie... choć w bagażniku woże. Raz mi prawie życie uratowały jak na autostradzie przy 180 opadła osłona silnika dzień wcześniej przez mechanika montowana .... Dzięki trytytkom mogłem wrócić do domu ...
ODPOWIEDZ