Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 21 wrz 2018, o 17:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 12 lut 2018, o 23:19 

Do艂膮czy艂(a): 12 lut 2018, o 23:12
Samoch贸d: Inny
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Hej,

Do艂膮czy艂em chwile temu do spo艂eczno艣ci z zamiarem zdobycia informacji na temat silnika 2.8 V6. Rozgl膮dam si臋 za kupnem takiej skody w automacie na internecie od dobrych kilkunastu dni szukam informacji na temat awaryjno艣ci, spalania i typowych usterek. Troch臋 si臋 ju偶 dowiedzia艂em ale nie ma tego du偶o. Wybieraj膮c si臋 na ogl臋dziny skody na co mam zwr贸ci膰 uwag臋 w tym silniku? Na pewno b臋d臋 chcia艂 podjecha膰 na jak膮艣 stacje diagnostyczn膮 w celu zweryfikowania stanu pojazdu. Elementy zawieszenia jestem w stanie sam mniej wi臋cej oceni膰 robi膮c jazd臋 testow膮 wiem r贸wnie偶, 偶e lubi si臋 poci膰 uszczelk膮 pokrywy zawor贸w ale uszczelka kosztuje nie du偶o, wi臋c nie mam obaw. Najbardziej interesuje mnie to, co mam sprawdzi膰 przed zakupem. Bud偶et to ok. 20-25 tysi臋cy. Po zakupie oczywi艣cie doliczam du偶y przegl膮d filtry + olej nawet je偶eli b臋dzie na to faktura i rozrz膮d bo to podstawa. Je藕dzi kto艣 2.8? Jak tam wam si臋 sprawuj臋? Pozdrawiam. :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 14 mar 2018, o 13:15 

Imi臋: Daniel
Do艂膮czy艂(a): 21 lut 2018, o 12:10
Samoch贸d: Superb I
Aktualnie: 193KM
Cze艣膰! Jestem w podobnej sytuacji co Ty! Mam na oku fajny egzemplarz S1 2.8 V6. Zastanawiam si臋 nad nim, bo mam ku temu troch臋 powod贸w. Z racji tego 偶e nie mam 偶adnych zni偶ek, OC oscyluje w granicach ~1450 PLN, za艣 gdybym doda艂 swojego ojca do wsp贸艂w艂asno艣ci to by ona spad艂a do ~950. Wyb贸r oczywisty.

Troch臋 o tym autku:
Sprawdzi艂em go na autodna (wzi膮艂em nawet raport), oraz na historiapojazdu.gov - wszystko jest OK. Przebieg oko艂o 260tys. Wyposa偶enie mega, ale nie wiem jaka jest to wersja wyposa偶enia. Automat, grzane fotele P/T, bezwypadkowy. Jedyne mankamenty to: rysa na drzwiach od prawej strony przednie i tylne, wiadomo - rdza na tylnej klapie nad tablic膮, co艣 silnik trz臋sie si臋 na biegu ja艂owym - obecny w艂a艣ciciel twierdzi 偶e to jaka艣 cewka przed jedn膮 ze 艣wiec (ca艂y uk艂ad nowej cewki zap艂onowej firmy NGK 48037 to koszt 320pln, pewnie plus nowe przewody ten NGK 0518 za 230pln), nie dzia艂aj膮 lampki sufitowe - ale to albo si臋 one przepali艂y albo co艣 nie styka bo dzia艂a pod艣wietlenie skrzyni bieg贸w, w komplecie alu i komplet opon zim/lato

Powiem szczerze, 偶e troch臋 si臋 obawiam tego silnika z uwagi na ewentualne p贸藕niejsze wi臋ksze koszty remontu/napraw silnika. Bo wiadomo 偶e to V6 a nie R4. Wtrysk贸w jest o 2 wi臋cej, wi臋cej jest r贸wnie偶 przewod贸w zap艂onowych, pasek rozrz膮du o oko艂o 50-80pln dro偶szy ni偶 w wersji 1.8T (sprawdza艂em po firmie, np GATES'a ).. Odchodzi r贸wnie偶 naprawy zwi膮zane z turbin膮 (na allegro, regenerowana oko艂o 750-800pln).. Nie wiem jak z reszt膮 bo... Po prostu nie wiem co i jak dalej liczy膰, czy jest sens , nie wiem co wi臋cej mo偶e si臋 psu膰. Tylko czy jest sens od razu martwienia si臋 o takie rzeczy je偶eli auto jest sprawne, je藕dzi, ma dobr膮 historie, naprawy by艂y robione na bie偶膮co?

Je偶eli chodzi o koszty paliwa to te 2litry r贸偶nicy (oko艂o 10z艂), przy moim planie 10-12tys rocznie, gdzie chce robi膰 60%-trasy/40%-miasto, wydaje mi si臋 偶e dam rad臋. A mo偶e rok p贸藕niej za艂o偶臋 gaz? Tylko zbiornik ~35litrowy da mi zasi臋g oko艂o 200-250KM..

Dovv - Ty ju偶 kupi艂e艣 (bo min膮艂 miesi膮c od Twojego wpisu) S1?

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2018, o 12:26 

Do艂膮czy艂(a): 7 lut 2017, o 10:59
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 2xxKM/4xxNm
PRzecie偶 te VR6 to pancerne silniki... co tam remontowa膰?

Skoda Superb III Sportline 娄 2017 -

G贸ra

PostNapisane: 15 mar 2018, o 13:46 

sane napisa艂(a):
PRzecie偶 te VR6 to pancerne silniki... co tam remontowa膰?

Mo偶e nie remontowa膰, bo to troch臋 za mocne s艂owo i si臋 troch臋 zagalopowa艂em z tym. Lecz chodzi mi bardziej o takie zwyk艂e rzeczy, typu 艣wiece, kable.. Przecie偶 to te偶 ma swoje najechane

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2018, o 12:03 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Silnik: Inny
Aktualnie: 177KM
2,8 w takim "wieku" i przelocie te偶 mog膮 Ci臋 wydoi膰 z kasy nie藕le..
jak tak bardzo chcesz benzyn臋 a v6 nie jest priorytetem to poszukaj siebie jakiego艣 1,8t i 艣migaj . silnik dobrze chodzi po programie na ok175KM , w sumie ma艂o awaryjny itd , a przejmowa膰 si臋 ewentualn膮 regeneracja turbiny za 800z艂 / cho膰 s膮dz臋 偶e w porz膮dnej firmie kosztuje to dro偶ej troch臋/ niema co..po regeneracji masz 100ty艣 km spok贸j a tyle to pewnie ten w贸z ju偶 nie wytrzyma..
no i musisz sobie z tego zdawa膰 spraw臋 偶e te auta to zazwyczaj ju偶 mocno wys艂u偶one egzemplarze wi臋c wszystko si臋 mo偶e powoli lasowa膰..

G贸ra

PostNapisane: 16 mar 2018, o 18:04 

leszekmw napisa艂(a):
2,8 w takim "wieku" i przelocie te偶 mog膮 Ci臋 wydoi膰 z kasy nie藕le..
jak tak bardzo chcesz benzyn臋 a v6 nie jest priorytetem to poszukaj siebie jakiego艣 1,8t i 艣migaj . silnik dobrze chodzi po programie na ok175KM , w sumie ma艂o awaryjny itd , a przejmowa膰 si臋 ewentualn膮 regeneracja turbiny za 800z艂 / cho膰 s膮dz臋 偶e w porz膮dnej firmie kosztuje to dro偶ej troch臋/ niema co..po regeneracji masz 100ty艣 km spok贸j a tyle to pewnie ten w贸z ju偶 nie wytrzyma..
no i musisz sobie z tego zdawa膰 spraw臋 偶e te auta to zazwyczaj ju偶 mocno wys艂u偶one egzemplarze wi臋c wszystko si臋 mo偶e powoli lasowa膰..

W sumie wszystko b臋dzie takie jak piszesz. Mam jedynie pewno艣膰 偶e to auto jest z polskiego salonu i nie mia艂o 偶adnych wypadk贸w. My艣la艂em o 1.8T, lecz nie ma nic w okolicy co by by艂o warte zachodu. Tzn. by艂, ale go艣ciu mia艂 sw贸j egzemplarz meeega zajechany i ponad 500tys przejechane i chcia艂 20tys za niego. Po wst臋pnych ogl臋dzinach - 15min - ju偶 wiedzia艂em 偶e auto by艂o bite... Dlatego wpad艂 mi po drodze pomys艂 w艂a艣nie nad tym 2.8.

Ale przecie偶 du偶o os贸b pisze 偶e to "nie艣miertelne" jednostki. Przecie偶 te偶 nie chce kupowa膰 auta do generalnego remontu silnika? To s膮 przecie偶 koszta 4-5-6 tys z艂otych przy regeneracji silnika ( to ju偶 lepiej chyba "nowy" silnik kupi膰 i prze艂o偶y膰 :D).

A w艂a艣nie, czy w tym silniku jest 艂a艅cuch rozrz膮du (nie m贸wi臋 o pasku rozrz膮du)?

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2018, o 10:30 

w 2,4 jest pasek wi臋c pewnie i tu tak samo..

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2018, o 10:54 

Do艂膮czy艂(a): 16 lis 2017, o 22:28
Daniel303 napisa艂(a):
Ale przecie偶 du偶o os贸b pisze 偶e to "nie艣miertelne" jednostki. Przecie偶 te偶 nie chce kupowa膰 auta do generalnego remontu silnika? To s膮 przecie偶 koszta 4-5-6 tys z艂otych przy regeneracji silnika ( to ju偶 lepiej chyba "nowy" silnik kupi膰 i prze艂o偶y膰 :D).

Bo generalnie s膮 bardzo trwa艂e (znam egzemplarz kt贸ry ma 400 ty艣. nalotu i chodzi bez problemu, ale by艂 regularnie serwisowany), ale nie kupujesz auta nowego i nie wiesz czy kto艣 o nie dba艂 czy olewa艂. Remont generalnie 艣rednio si臋 op艂aca, przy pomy艣le wymiany 2.8 na 2.8 zastanowi艂bym si臋 powa偶nie nad wymian膮 2.8 na 2.7 BT.

Daniel303 napisa艂(a):
A w艂a艣nie, czy w tym silniku jest 艂a艅cuch rozrz膮du (nie m贸wi臋 o pasku rozrz膮du)?

Oba, pomi臋dzy wa艂em, stronami silnika, pomp膮 wody jest pasek. W ka偶dej z g艂owic dodatkowo po 1 艂a艅cuchu (kt贸ry nale偶y skontrolowa膰 i ewentualnie wymieni膰)

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2018, o 11:25 

piotraskbw napisa艂(a):
Bo generalnie s膮 bardzo trwa艂e (znam egzemplarz kt贸ry ma 400 ty艣. nalotu i chodzi bez problemu, ale by艂 regularnie serwisowany), ale nie kupujesz auta nowego i nie wiesz czy kto艣 o nie dba艂 czy olewa艂.

o to chodzi w艂a艣nie .

piotraskbw napisa艂(a):
zastanowi艂bym si臋 powa偶nie nad wymian膮 2.8 na 2.7 BT.

taa..i wyjdzie to wszystko niewiele mniej od warto艣ci auta.. :)

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2018, o 11:50 

leszekmw napisa艂(a):
taa..i wyjdzie to wszystko niewiele mniej od warto艣ci auta.. :)

Wszystko zale偶y od ceny, rozrzuty cenowe w obu przypadkach s膮 do艣膰 du偶e 2.8 od 1300 do 4000, a s膮 to ceny "wystawione", r贸偶nica mi臋dzy cen膮 wystawiona a rzeczywistego zakupu te偶 mo偶e by膰 znaczna. W przypadku 2.7 te偶 jest podobnie (no powiedzmy +1000 wzg臋dem 2.8).

@Daniel303

Odno艣nie zakupu 2.8 to przede wszystkim trzeba go dok艂adnie obejrze膰 czy nigdzie nie cieknie (ma bydlak tendencj臋), pos艂ucha膰 czy nie terkocze przy odpalaniu (na zimnym), i zmierzy膰 kompresj臋. Jak powy偶sze nie wyst臋puje to jest to raczej nadaj膮cy si臋 egzemplarz. Dobrze jest te偶 zrobi膰 LOG grup 90 i 93 aby sprawdzi膰 czy fazatory dzia艂aj膮 prawid艂owo oracz czy rozrz膮d ustawiony jest dobrze.

Na pewno ma przewag臋 nad 1.8 w postaci elastyczno艣ci, w ko艅cu to wolnossak.
Spalanie jest zno艣ne (por贸wnywalne do 1.8 po chipie), przy normalnej (ale bez dziadkowania) je藕dzie po mie艣cie to jakie艣 14 lpg/100, chocia偶 w pierwszym tygodniu posiadania jak traktowa艂em peda艂 gazu 0-1 to wci膮gn膮艂 27 lpg/100, w trasie na DK spalanie ok 10lpg/100, jazda po autostradzie to ok 12lpg/100.
Przyznam te偶 偶e potrafi zaskoczy膰, trasa 艂贸d藕-krak贸w po gierk贸wce z pr臋dko艣ciami powiedzmy +10 +20 ponad limit, od tankowania do tankowania 9,7 lpg/100 (a przy wyprzedzaniu redukcja i gaz w pod艂odze)

G贸ra

PostNapisane: 17 mar 2018, o 23:45 

@piotraskbw oraz @leszekmw

Dzi臋kuj臋 za mi艂e s艂owa, widz臋 偶e bardzo si臋 znacie na temat swapu silnika. Jak kupie to auto i b臋d臋 zmienia艂 silnik, dam Wam zna膰 ;)

Ostatnio by艂em w salonie ASO w Gda艅sku na Grunwaldzkiej. Z pytaniem czy chcieli by mi pom贸c i sprawdzi膰 auto. Odpowiedzieli twierdz膮co. Za 350PLN oferowali sprawdzenie zawieszenia, podpi臋cie pod komputer i sprawdzenie blacharki profesjonalnym sprz臋tem do mierzenia. Szkoda 偶e nie spyta艂em si臋 ich czy r贸wnie偶 nie sprawdzili by silnika, by sprawdzi膰 w艂a艣nie stopie艅 kompresji (mi臋dzy 9-14 bar贸w ma by膰 tak?). Zadzwoni臋 do nich w pon i spytam si臋 czy co艣 robi膮 z silnikiem czy nie..

Co to jest:

piotraskbw napisa艂(a):
. Dobrze jest te偶 zrobi膰 LOG grup 90 i 93 aby sprawdzi膰 czy fazatory dzia艂aj膮 prawid艂owo oracz czy rozrz膮d ustawiony jest dobrze.

(na szybko w necie znalaz艂em) To pomiar dynamiczny silnika?
i tutaj link na forum vw o silniku 2.8 AMX: https://forum.vw-passat.pl/topic/60000- ... 28-v6-amx/

I teraz wiem co dalej piszesz... A偶 jestem zdziwiony 偶e to "da" si臋 zobaczy膰 czy rozrz膮d jest ok czy nie. A偶... kurcze, kolejny "kloc" informacji kt贸re musz臋 przyswoi膰 by by膰 pewnym 偶e kupione auto b臋dzie git malina [...]

@piotraskbw
A ile mie艣ci tw贸j zbiornik na LPG? Masz toroidalny? Strzelam 偶e ~35litr贸w :D

No m贸wi臋 - chce max 12-14tys robi膰 w rok i dlatego nie planuje zak艂ada膰 gaz. Poza tym musz臋 mie膰 pewno艣膰 偶e z silnikiem jest ok, czy偶 nie?

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2018, o 02:30 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Na cg si臋 pchasz w superba jak si臋 boisz koszt贸w...kup se octavie za po艂owe bud偶etu reszt臋 bedziesz mia艂 na ewentualne naprawy...

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2018, o 10:31 

Daniel303 napisa艂(a):
Ostatnio by艂em w salonie ASO w Gda艅sku na Grunwaldzkiej. Z pytaniem czy chcieli by mi pom贸c i sprawdzi膰 auto. Odpowiedzieli twierdz膮co. Za 350PLN oferowali sprawdzenie zawieszenia, podpi臋cie pod komputer i sprawdzenie blacharki profesjonalnym sprz臋tem do mierzenia.

Takie sprawdzenie mechaniczne (razem z pomiarem spr臋偶ania i pr贸b膮 olejow膮) zrobi Ci za mniejsze pieni膮dze ka偶dy porz膮dny warsztat albo bez sprawdzenia silnika stacja diagnostyczna
Podpi臋cie pod komputer w rozumieniu ASO to w 99% przypadk贸w sprawdzenie czy nie ma b艂臋d贸w bez 偶adnej powa偶niejszej diagnostyki, sam mo偶esz to ogarn膮膰 kabelkiem za 15 PLN.
Ten profesjonalny sprz臋t mo偶na ju偶 kupi膰 od 400 z艂 - co lepsze warsztaty maj膮 na wyposa偶eniu, ja kiedy艣 kupi艂em P-11-S-AL i ju偶 kilka razy uratowa艂 mnie przed kupnem ulepa. Przy pomiarze nie wa偶ne s膮 elementy typu maska, drzwi, b艂otniki bo te elementy mo偶na wymieni膰 na u偶ywane w dok艂adnie tym samym kolorze. Nale偶y si臋 skupi膰 na elementach konstrukcyjnych pojazdu kt贸rych takich jak s艂upki, pod艂u偶nice, dach itd.

Daniel303 napisa艂(a):
(na szybko w necie znalaz艂em) To pomiar dynamiczny silnika?

Tak dok艂adnie o to chodzi, grupa 93 pokazuje czy dobrze ustawiony rozrz膮d ma wskazywa膰 warto艣膰 0 dla obu bank贸w, dopuszczalna odchy艂ka to +/- 4 pomi臋dzy stronami.
Grupa 90 pokazuje czy fazatory pracuj膮 w艂a艣ciwie. W podanym przez Ciebie linku jest log gdzie dzia艂aj膮 prawid艂owo.

Daniel303 napisa艂(a):
A ile mie艣ci tw贸j zbiornik na LPG? Masz toroidalny? Strzelam 偶e ~35litr贸w :D

55L brutto, wchodzi 44 LPG

Daniel303 napisa艂(a):
No m贸wi臋 - chce max 12-14tys robi膰 w rok i dlatego nie planuje zak艂ada膰 gaz.

Jak celujesz w 2.8, przebieg roczny ok 15 ty艣 i chcesz samochodem je藕dzi膰 d艂u偶ej ni偶 rok, to si臋 op艂aca - zwrot instalacji po 11-12 miesi膮cach. Generalnie w benzyniaku na po艣rednim wtrysku rzadko kiedy nie op艂aca si臋 zak艂ada膰 LPG, chyba 偶e lubisz wyrzuca膰 pieni膮dze.

CLO27 napisa艂(a):
Na cg si臋 pchasz w superba jak si臋 boisz koszt贸w...kup se octavie za po艂owe bud偶etu reszt臋 bedziesz mia艂 na ewentualne naprawy...

Jak we藕mie superba innego ni偶 2.8 to koszty napraw b臋d膮 na tym samym poziomie co w octavii. Fakt 2.8 jest troch臋 dro偶sze w eksploatacji ale nie jako艣 strasznie.

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2018, o 13:21 

popatrz jeszcze a6c5 z tymi silnikami

G贸ra

PostNapisane: 18 mar 2018, o 13:47 

leszekmw napisa艂(a):
popatrz jeszcze a6c5 z tymi silnikami

Sko艅czy艂y si臋 na 2004 a superba trzaskali do 2008, no i superb z ty艂u ma wi臋cej miejsca

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 17 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: