[S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x4

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: Enriquez »

Heh. To faktycznie nie przemyślał sytuacji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: sane »

CLO27 pisze:Jest w tym oczywiscie dużo racji jednak dla mnie w dzisiejszych czasach soft musiałby robić wyjątkowo ktoś nieudolny aby mialo to wpływ na silnik w takim stopniu aby mu sie coś stało
W ostatnich dniach była taka mała aferka na fejsbuniu :D
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
kmink
Posty: 245
Rejestracja: 14 mar 2018, o 14:10
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: kmink »

sane pisze:
CLO27 pisze:Jest w tym oczywiscie dużo racji jednak dla mnie w dzisiejszych czasach soft musiałby robić wyjątkowo ktoś nieudolny aby mialo to wpływ na silnik w takim stopniu aby mu sie coś stało
W ostatnich dniach była taka mała aferka na fejsbuniu :D
Oj tam oj tam zaraz afera :lol: :lol: :lol: nikt z nad do końca nie wie co tam dokladnie zaszło i pewnie nigdy się nie dowiemy :roll:
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: piramida »

Tak to się kończy jak samochodu używa matka :lol:
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: piramida »

Tom-Tdi pisze:Pytalem w DE i chłop jakieś papiery nawyciągał zarzekajac się, że reszta jest nadal objęta gwarancją prócz silnika i jego elektroniki + skrzynia wraz z calym ukladem napedowym i hamulcowym, także zobaczymy, jak będzie (nie daj Boże) ku temu powód.
Piramidzie przycisku od uruchamiania auta nie chcieli wymienić w ramach gwarancji, chociaż nie bardzo widzę ku temu powód odmowy.
Nie chciałem wdawać się z nimi w dyskusję bo wczesniej zrobili w ramach gwarancji wyciek spod dekla zaworów, teraz już jest po gwarancji więc nie ma się czym przejmować ;-)
Co do modzenia samochód i zgrywania głupa przed ASO, też jestem zdania że to zwykłe frajerstwo ze strony klienta modzić silnik a później płakać iż silnik się wysrał i należy się wymiana silnika w ramach gwarancji. Jak juz modzimy to nie rościmy pretensji do gwaranta...
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: sane »

piramida pisze:Co do modzenia samochód i zgrywania głupa przed ASO, też jestem zdania że to zwykłe frajerstwo ze strony klienta modzić silnik a później płakać iż silnik się wysrał i należy się wymiana silnika w ramach gwarancji. Jak juz modzimy to nie rościmy pretensji do gwaranta...
Nie chodzi tylko o zgrywanie głupa przed ASO (też uważam, że to nieuczciwe), ale też o dwie inne sprawy:
- przy modzie tracisz gwarancję na różne podzespoły, na które mod nie ma żadnego wpływu (vide Twój Start-Stop), co z kolei jest nieuczciwe wobec Ciebie, bo powinni pokryć to na gwarancji
- czasem nawet ASO jest świadome, że mod nie był przyczyną jakiejś tam awarii i nawet byliby skłonni uznać to na gwarancji (tak, oni też na tym zarabiają), ale po podpięciu pod kompa (który ma połączenie z serwerem producenta) program wychodzi od razu (nawet nie muszą grzebać w żadnych specjalistycznych logach) i mają związane ręce, a Tobie muszą odmówić...




Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Pomoc przy wyborze napędu: M6 vs. DSG7 + FWD vs. 4x

Post autor: leszekmw »

tak to własnie wygląda.
potem producent nie uzna im naprawy i będą musieli ze swojej kasy pokrywać.
oczywiście producent nie sprawdza wszystkich jakiś drobnych pierdół tylko wyrywkowo , za to poważne/kosztowne rzeczy sprawdza wszystkie.

nie wiem jak to teraz wygląda ale jeszcze w 2009r załatwiłem z 3 miesiące po gwarancji wymianę turbiny , zapłaciłem tylko za robociznę parę groszy , oczywiście auto po programie. oczywiście "po znajomości" .. , ale nie wiem czy teraz taki numer by przerzedł..
ODPOWIEDZ