Zmiany/Lifting MY2019

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
tombo
Posty: 13
Rejestracja: 22 paź 2013, o 11:31
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: tombo »

"kluczyk KESSY odpowiada tylko jeśli jest w ruchu" => bardzo fajne ale nigdzie na stronach skody nie moge znalezc informacji o tym.
Sprawdziles moze czy dziala?
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: drookash »

Chodziło mi o Google Earth. Mam oficjalny dokument Skody o MY19 - zmiany to brak Google Earth i wsparcie dla tej technologii w MY18 do 45 tygodnia 2019 roku.
Z lampeczką racja, ale co ich skłoniło by w Sportline nie dać ? Mogli sobie parasolki i wieszaki na kapelusze darować, ale lampeczkę dać :) Nic... trzeba będzie zrezać ;)
Zamykanie można było sobie kiedyś wkodować... ale teraz to ponoć nie działa. Jest Kodiaq w którym przełącznik zamykania jest po lewej na głośniku - dwukierunkowy i tam to działa. Temat będę rozkminiał.

Inna sprawa, że MY19 ma od 07.2018> silnik o oznaczeniu DNUA 200kW 2.0TFSI. W/g erWin silnik nie posiada MPI a jedynie FSI. CJXA ma oba systemy zasilania w paliwo FSI + MPI (4 wtryski w komorę spalania, 4 w kolektor od dołu), a DNUA tylko FSI... wracają do błędów z przeszłości ?
Aż się pochylę przed kolektorem i sprawdzę.

Co do KESSY sprawdzę, tylko muszę wydumać jak :) Jak odejdę za daleko to nie złapie, jak za blisko to złapie mimo iż nie będę się ruszał, a "magicznej walizki" nikt nie ma by przetestować :D
Jakieś info tutaj : https://www.drive2.ru/l/502985613973127732/
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Camillinhio »

orlik pisze:- lampeczka była zawsze tylko w L&K
- zamykanie bagażnika ze środka nigdy nie było dostępne ze względów bezpieczeństwa - istnieje możliwość zakodowania sobie tego (pilotem się da tylko trzeba szybko wcisnąć raz, a potem drugi raz długo przytrzymać).
A co ma zamykanie ze środka z bezpieczeństwem wspólnego? ;)

W pastuchu mam to w standardzie. Normalnie Niemcy poszli po bandzie :P
Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: orlik »

Może żebyś dziecka/psa/teściowej nie przytrzasnął. Albo żeby dziecko/pies/ teściowa Ciebie nie przytrzasnęli jak będzie do połowy w bagażniku - niby przez przypadek :lol:

Dzisiaj czytałem instrukcję szczoteczki sonicznej i była informacja, żeby nie myć jej w zmywarce, więc już nic mnie nie zaskoczy... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Camillinhio »

To w VW na to chyba nie wpadli, że takie horrory mogą się wydarzyć ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: siemi1 »

Powinno wtedy pikać że sie zamyka :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: drookash »

Wiecie przecież jak wygląda klapa w sedanie VW B8 a jak w Liftbacku. Gdyby wsadzić paluszki blisko zawiasów to ucięte... stąd Kodiaq do którego na górę dziecko nie sięgnie ma tę funkcję, tak samo passat sedan którego tylna klapka jest malutka.
Pika zawsze... to też wiocha jak rozlega się ten dźwięk cofającego spychacza :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Enriquez »

Zamykanie da się odpalić Vag Can Pro, kosztuje 50 EUR u kolesia w Czechach. Robi zdalnie.
Można też sobie podpiąć dodatkowy guzik na konsoli pod kabelek biegnący do guzika w klapie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: drookash »

Ponoć to kodowanie w najnowszym module nie zadziała... W starszych to widzę pełno tutoriali.
Do tego dojdziemy. Poprzeglądam schematy to może się uda te dwa klawisze "zmostkować" na BCM.

Przy okazji - Virtual Cockpit to coś pięknego. Bawiłem się tym w Karoq ale co innego jak się z tym pojeździ. Zastanawia mnie tylko... jak taki wielki LCD sprawował się będzie gdy zostawię Skodę zimą na -20C ? Nie złapie muła ?
Szkoda, że w Superbie Sporline nie dali takiej grafiki i czcionki jak w Kodiaq... może ktoś odkryje kodowanie i się pozmienia ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: orlik »

Na to kodowanie wirtualnego wyświetlacza przydałby się oddzielny temat. Gdzieś u Niemców to robili i się da, ale nie znam się na tym zbytnio i nie wiem jak.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Enriquez »

drookash pisze:Ponoć to kodowanie w najnowszym module nie zadziała... W starszych to widzę pełno tutoriali.
Do tego dojdziemy. Poprzeglądam schematy to może się uda te dwa klawisze "zmostkować" na BCM.
Ale tu nie ma co dochodzić, bo temat jest już rozpracowany. Musisz się ocknąć i zauważyć, że vcds to tylko zabawka, którą za dużo nie zdziałasz.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: sane »

Camillinhio pisze:To w VW na to chyba nie wpadli, że takie horrory mogą się wydarzyć ;)
W Arteonie jest jak w Superbie, więc widocznie dopiero od wyższej klasy takie opcje bezpieczeństwa :lol:
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
drookash
Posty: 73
Rejestracja: 14 gru 2018, o 23:32
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: drookash »

Dokładnie... Arteon też nie zamknie - sprawdzane. Może to kwestia konstrukcji samego "guzika".
Kodiaq, teoretycznie nowszy ma inny 3 pozycyjny klawisz, a S3 i Arteon mają 2 pozycyjny.
Ach to bezpieczeństwo...
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: glemo »

Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: rydzio2001 »

Ten lifting trochę potwierdza aktualne podejście Skody w temacie ligtingu. Jest na podobnej zasadzie jak w Fabii - jak nie wiesz i nie śledzisz, że był lifting to ciężko Ci będzie zauważyć. Facelifting jaki jest każdy widzi... no jest/będzie i tyle ... nie ma efektu WOW. W sumie się cieszę - nie będę się tak mocno irytował, że rok nie poczekałem z kupnem żeby nabyć lifta :lol: Niemniej czekam na premierę, jestem ciekawy jaka będzie dostępna gama silnikowa po tym całym doświadczeniu z WLTP i bardziej restrykcyjnym spojrzeniem na RDE.

Z tego co gdzieś czytałem to w S3FL nie uświadczymy jeszcze dynamicznych kierunków - mają się pojawić pierwszy raz w Scali.
Jestem też ciekawy jak będą wypadały te reflektory ledowe w porównaniu do obecnych ksenonów, pewnie ta sama technologia co w obecnym pasku bo matrixy są zarezerwowane chyba tylko dla audi na ten moment (chyba że mylę pojęcia i w audi oraz vw są te same technologie led).
nothing is perfect ... besides whiskey
ODPOWIEDZ