Zmiany/Lifting MY2019

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: bartekpion »

Wyłącza w znaczeniu że robi się normalne światło mijania, a snop zanika, czyli dokładniej: wycinanie dochodzi w lewo do pewnego momentu, czyli swojego maxa, i musi się obniżyć (inaczej oślepi kierowcę mijanego samochodu), czyli opaść do światła mijania, jednocześnie na lewej lampie zanika funkcja wycinania i funkcja światła drogowego.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: orlik »

no tak tak :)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: rowerek »

Fajny filmik, który pokazuje działanie systemu wyciania wiązki w SIII w praktyce ;)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=qOImZGk_eBE[/youtube]

Polecam szczególnie fragment od 1:30 - dobrze widać wspomniane 'prostokąty'.
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: pafcio »

Czy można ufać konfigowi i w Sportline na pewno nie można mieć Smart Light Assist?
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: siemi1 »

Można, coś wybrałeś źle albo jest błąd.
Raczej wybrales najpier Lane Assist albonAuto Ligh Assista wylacz te wszystkie systemy w konfiguratorze i najpier wybierz SLA to tsmte pokażą się jako niedostępne.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
pafcio
Posty: 60
Rejestracja: 17 kwie 2018, o 09:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: pafcio »

Ok. Dzięki.
misiul
Posty: 53
Rejestracja: 22 lis 2017, o 11:00
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: misiul »

SLA w superb wycina jak w passacie. Potrafi wyciąć np. środek wiązki aby nie oślepiać od tyłu auta poprzedzającego.
Działa to dobrze, nikt praktycznie nie miga, że oślepiam. Widzę zastrzeżenia do systemu mają głównie ci co go nie mają :)
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Wosho »

A wczesniej byly glosy ze nie dziala rownie dobrze i ludzie migaja to jak to jest?
Zrobiłem trasę w nocy Arteonem nie wyłączając praktycznie długich i nikt nie mignął mimo zakrętów, tirów itd.
rockduck
Posty: 59
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 14:11
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: rockduck »

Wosho pisze:A wczesniej byly glosy ze nie dziala rownie dobrze i ludzie migaja to jak to jest?
Zrobiłem trasę w nocy Arteonem nie wyłączając praktycznie długich i nikt nie mignął mimo zakrętów, tirów itd.
Działa dobrze, ale na prostych odcinkach ludzie migają bo zanim zmieni to ludzie widza z daleka ze wale długimi (Passat B8) - czasami na zakrętach tez zanim wytnie to ludzie migają.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Big »

Przez rok posiadania SIII z tym systemem nie miałem sytuacji aby ktokolwiek mi mignął że go rażą moje światła. System działa rewelacyjnie i jest to jedna z najlepszych rzeczy w SIII.
feels3
Posty: 217
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: feels3 »

U mnie po blisko roku również bez problemu, mignął mi jeden, dosłownie jeden kierowca, i było to początkiem poprzedniej wiosny na autostradzie, chyba jechałem pod górkę i długie działały na maxa, nie widziały nadjeżdżającego auta bo to wyłaniało się dopiero zza horyzontu, kierowca mingął mi zapewne profilaktycznie bo światła pewnie nie zdążyły go oślepić, ale wiązke widział z daleka. Też jestem z tego bardzo zadowolony, narzekam trochę na zawias, trochę na fotele, ale to jest tip top, bardzo usprawnia jazdę w nocy. Mam zawsze włączone.
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: WG »

Sam system jest fajny, ale mnie wkurza to, że aby go wyłączyć trzeba przejść przez długie tzn. na samym początku, zaraz po włączeniu działa cofnięcie wajchy, ale potem nie da się tego wyłączyć bez chwilowego przejścia na długie i dopiero cofnięcia wajchy.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Enriquez »

Możesz przejść z trybu auto na mijania pokrętłem. Nie trzeba się bawić wtedy wajchą.
Co do samego sytemu, może działa to znośnie, jednakże nie ma co nad nim rozpościerać nie wiadomo jakich zachwytów.
Jego działanie jest upośledzone - ze 100 czy 200 metrów - nawet ślepiec usłyszy że coś jedzie z naprzeciwka, czy jedzie w tym samym kierunku. Moim zdaniem powinien wycinać te wiązki wcześniej a nie dawać ludziom po oczach. To, że nie migają to nie znaczy, że ich nie oślepiamy w ogóle, tylko system przełączy na tyle wcześnie, że zawodnik po prostu zdąży ochłonąć z wkurwa jak dostał po oczach. Poza tym, na autostradach to zwyczajnie nie działa, no chyba że jedziemy prawym pasem 90 na godzinę z ciężarówkami. No i ostatnia rzecz. Nie daj boże być na poboczu jak radośnie kierownik S3 jedzie sobie na swoich wspaniałych długich. Piesi, rowerzyści na ścieżkach, czy nawet kierowcy włączający się do ruchu z podporządkowanej dostają eleganckie pierdolnięcie z długich po gałkach.

Podsumowując - niby OK, ale jak zwykle skoda musiała dać dupy i i jest OK, ale nie do końca. Czy oni mogą w końcu zrobić coś na tip top jak chociażby w Audi się pytam?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: siemi1 »

Jak będzie jak w Audi BMW ze Ci pieszych wycina to nie będzie kosztowac tyle co w skodzie...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zmiany/Lifting MY2019

Post autor: Enriquez »

Skoda już dawno kosztuje tyle co Audi, więc nie wiem dlaczego nie dorównuje jakością.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ