Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 pa藕 2018, o 20:48

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 39 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 28 lis 2017, o 12:22 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Ten system w miar臋 mo偶liwo艣ci nie wy艂膮cza auta zimnego, po za tym zostaje jeszcz zimny rozruch, chyba bardziej istotny. Ile os贸b na testach robi cho膰by te 2-3 km zanim da w palnik? Ma艂o to razy widzia艂em jak sami pracownicy spod samego salonu pe艂nym ogniem ruszaj膮 zimnym autem ;)

Trzeba za艂o偶y膰 偶e silnik b臋dzie mia艂 kr贸tszy 偶ywot, ale jak nie planujesz wieloletniej jazdy to w sumie nie by艂o tematu :), b臋dzie si臋 martwi艂 nast臋pny w艂a艣ciciel.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 28 lis 2017, o 12:43 

Imi臋: Janek
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2016, o 11:58
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Moim zdaniem kolega piecu ma racj臋 - skonfiguruj sobie auto, takie jakie chcesz, bez (ca艂kowicie) zb臋dnych bajer贸w, ale za to z wszystkim co potrzebujesz (albo Ci si臋 wydaje, 偶e potrzebujesz) i zobacz jaka cena wyjdzie. 8-9% rabatu powiniene艣 wynegocjowa膰 na auto zamawiane z fabryki, a na auto z rocznika 2017 z placu pewnie jeszcze wi臋cej. Od otrzymanej sumy odejmij 15%-20% (lub nieco wi臋cej) bo auto demo jest u偶ywane i otrzymasz cen臋 za jak膮 warto je kupi膰.

Auto demo na pewno nie mia艂o lekkiego 偶ycia. Zgadzam si臋 z feels3 - chodzi g艂贸wnie o ruszanie pe艂nym ogniem na zimnym silniku, zanim olej si臋 cho膰 w miar臋 rozgrzeje oraz o zalecan膮 jazd臋 na nieco ni偶szych obrotach przez pierwszy 1000km - dem贸wk膮 na 99,9999% nikt tego nie przestrzega艂 i z ca艂膮 pewno艣ci膮 nie wp艂yn臋艂o to korzystnie na trwa艂o艣膰 silnika i skrzyni. Szczeg贸lnie w wersji 280KM - testuj膮c takie auto ka偶dy chce poczu膰 pe艂n膮 moc, a warunkach jazdy pr贸bnej cz臋sto nie ma czasu na rozgrzewanie oleju w silniku.

Na koniec powt贸rz臋 rad臋, kt贸r膮 kiedy艣 dosta艂em od kolegi, gdy rozwa偶a艂em zakup u偶ywanego forda mondeo mk1 - jak masz w 偶yciu farta, to go kupuj si臋 nie zastanawiaj, je艣li jeste艣 raczej pechowy, to nie kupuj.
Ostatecznie auto kupi艂em i by艂em zadowolny. Sprzeda艂em gdy auto mia艂o ju偶 prawie 250kkm przebiegu i 15 lat - p贸艂 baku paliwa znacz膮co wtedy podnios艂o cen臋 :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2017, o 12:46 

Do艂膮czy艂(a): 20 pa藕 2017, o 11:48
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
feels3 napisa艂(a):
Ten system w miar臋 mo偶liwo艣ci nie wy艂膮cza auta zimnego, po za tym zostaje jeszcz zimny rozruch, chyba bardziej istotny. Ile os贸b na testach robi cho膰by te 2-3 km zanim da w palnik? Ma艂o to razy widzia艂em jak sami pracownicy spod samego salonu pe艂nym ogniem ruszaj膮 zimnym autem ;)

Trzeba za艂o偶y膰 偶e silnik b臋dzie mia艂 kr贸tszy 偶ywot, ale jak nie planujesz wieloletniej jazdy to w sumie nie by艂o tematu :), b臋dzie si臋 martwi艂 nast臋pny w艂a艣ciciel.

Nie dajmy si臋 zwariowa膰 - ja kupuje auto do jazdy a nie jako eksponat do muzeum :-)

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2017, o 13:14 

Do艂膮czy艂(a): 16 wrz 2015, o 15:09
+1 do koleg贸w.
Generalnie handlowcy w trakcie jazdy zwracali mi uwag臋 偶eby poczeka膰 az sie rozgrzeje zanim pocisn臋 ale..
Niekt贸re marki uzyczaj膮 samochody na wieczory, weekendy i pytanie ilu takich uzytkownik贸w zadba o rozgrzanie i sch艂odzenie?
Ja dbam nawet nie o swoje bo dlaczego mam niszczyc czyj膮艣 w艂asno艣ci jesli ktos mi zrobi艂 przyjemno艣膰 i uzyczy艂 samoch贸d?
Pytanie ile by艂o podobnych do mnie a ilu wr臋cz przeciwnie..

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2017, o 13:32 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 177KM
wed艂ug mnie nie przesadzajecie tak z tym dawaniem w palnik naokr膮g艂o...
nie ka偶dy lubi taki styl jazdy..
a poza tym mam tylu klient贸w kt贸rzy maj膮 w dupsku rozgrzewanie silnika i inne pierdo艂y a wozy im je偶d偶a lepiej od tych co chuchaj膮 i dbaj膮 ..

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2017, o 13:49 

Do艂膮czy艂(a): 15 wrz 2014, o 14:11
johnnybravo napisa艂(a):

Nie dajmy si臋 zwariowa膰 - ja kupuje auto do jazdy a nie jako eksponat do muzeum :-)

Jasna sprawa, mam nadzieje 偶e b臋dziesz z auta zadowolony, zacna konfiguracja :)

G贸ra

PostNapisane: 28 lis 2017, o 19:42 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2015, o 15:34
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
ja jak wyje偶d偶am za bram臋 to od razu gaz do dechy :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2017, o 18:03 

Imi臋: Kuba
Do艂膮czy艂(a): 25 lis 2017, o 20:14
Aktualnie: 240
skipper napisa艂(a):
ja jak wyje偶d偶am za bram臋 to od razu gaz do dechy :mrgreen:

Drogi pami臋tniku, pami臋taj bym nie kupowa艂 auta od skippera :)

G贸ra

PostNapisane: 29 lis 2017, o 18:37 

Do艂膮czy艂(a): 3 sty 2015, o 15:34
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
auto jest 艣wietnie dotarte a skrzynia na normal je藕dzi jak na sporcie :P

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 39 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: