[S2] Zakup Superb

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: szms »

nie ma znacznej? :lol:

jest, baaaaaaaaaardzo znaczna. Nie mówiąc w ogóle o elastyczności. W 1.6 przy 100-120 km/h redukujesz, silnik mruczy no i... no i... no i tyle. :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Camillinhio »

W UK żadna różnica. Tam się jeździ przepisowo ;)
Obrazek
Siara1979
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2017, o 21:07
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Siara1979 »

Podsumowujac:
Dowiwdzialem sie ze sprzeglo sie nie zuzywa chyba ze ktos nie potrafi jezdzic
-skrzynia psuje sie czesto i kosztuje kilkanascie razg wiecej niz sprzeglo
- kupic silnik duzy najlepiej 15.0 zeby zapier...

Dzieki wszystkim za poswiecony czas na odpisanie.
Postanowilem ze kupie rower i bede nim jezdzil tylko z gorki zeby zapier...
Temat do zamkniecia.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: wbi »

Siara... i wszystko jasne
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: szms »

Spoko, czuję, że jestem jednym z winowajców zamknięcia tematu. Uwierz mi, ja nie zapier...am 150 w zabudowanym. Po prostu łatwiej wyprzedza się jakieś tiry czy ciągniki, kiedy jedzie jeden za drugim. W 1.6 musisz najpierw się pomodlić, a dopiero potem liczyć na szczęście tego dnia :D Do 80-100 km/h powiedzmy ok, ale powyżej przyspieszenie jest naprawdę symboliczne.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Matt »

Tylko uber
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Zacznijmy od tego że napisałeś że boisz sie sprzegla w manualu bo to duże koszty wiec dowiedzialeś sie ze to jeden wielki ch w porownaniu jak ci dsg sie zepsuje....potem pytasz o silnik to ci kifa piszemy ze na autostrady ch.....ale trzeba sie poryczeć zamiast wyciągnąć dla siebie wnioski....rower w takim razie bedzie dla ciebie odpowiedniejszy...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Foton »

A poźniej się człowiek dziwi, skąd ten PIS ma te 45%...
Siara1979
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2017, o 21:07
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Siara1979 »

Lol poryczec?
Jak czesto wymienia sie sprzeglo a jak dsg? Mogles napisac ze sprzeglo to uj w porownaniu z kosztem naprawy jak uszczelka pod glowica pierdyknie...
Zsumowalem Wasze przemyslenia i tyle a ze takie byly to moja wina?
Mozna bylo napisac normalnie np:
Sluchaj ziomus sprzeglo wymienia sie czesciej jest drogie(tutaj mozna bylo podac orzyblizona cene);ale to jest nic jak zeosuje Ci sie dsg zepsuje a zdaza sie to w tych modelach wtedy a w tych modelach wtedy (sa jakies statystyki dane producenta) ja ich nie znam i dlatego napisalem tutaj.
Wspomnialem ze auto bedzie eksploatowane takze w miescie stad moje wachania.
Silnik wystarczylo naposac np:
1.6 ma takie zalety a 2.0 ma takie zalety i wady.
Jezeli ktos nie zna sie na tym to nie musi mi pisac ze 2.0 jest lepszy bo szybciej zapierd bo to jest logiczne...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2984
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: orlik »

Siara, ale zadajesz pytania do wróżbity Macieja. Skąd ma ktoś wiedzieć kiedy Ci pierdolnie sprzęgło i to w używanym aucie. DSG może statystycznie tak samo pierdolnąć (albo pierdolnie albo nie) ale jak pierdolnie to jest dużo droższe w naprawie.
Ja wiem, że chcesz kupić auto, które za wydane pieniądze nie będzie wołało o naprawy, ale tego nie da się przewidzieć w używce.
Po to kupuje się nowe, żeby mieć gwarancje, że w razie ,,W" laweta zabierze, serwis naprawi i to też nie zawsze :lol:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2017, o 12:28 przez orlik, łącznie zmieniany 2 razy.
Siara1979
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2017, o 21:07
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Siara1979 »

Przeciez sa dane statystyczne miedy sie co wymienia np rozrzad przy takim przebiegu a sprzeglo przy takim. Nie oczekiwalem wrozby tylko suchej statystyki.
Dkbra zamykajcie ten temat bo zamiast kuzwa pracowac to prowadze bezsensowna dyskusje.
Milego dnia
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: CLO27 »

Pracuj na sprzęgło bo to pewnie z tydzien roboty....

źle zacząłeś po prostu...nikt nigdy w taki sposób nie argumentował wyboru dsg..........raczej każdy by sie bał padniecia dsg (3-5-8 tyś zalezy co) niż sprzegla w manulu za1.5-2 tyś....więc sam widzisz ze to raczej każdego zdziwilo...
Silnik 1.6 jest niewystarczajacy w mej opini do tego auta...mnie męczy w trasie taki silnik...co do awaryjności 2.0 maja gorsze opinie, ale jest ich też znacznie wiecej, a poza tym nieliczni posiadający 1.6 czesto "broniąc" swojego wyboru nie zawsze piszą o wszystkich jego usterkach :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Foton

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Foton »

Siara1979 pisze:Przeciez sa dane statystyczne miedy sie co wymienia np rozrzad przy takim przebiegu a sprzeglo przy takim. Nie oczekiwalem wrozby tylko suchej statystyki.
Dkbra zamykajcie ten temat bo zamiast kuzwa pracowac to prowadze bezsensowna dyskusje.
Milego dnia
Sluchaj ziomus sprzeglo wymienia sie czesciej jest drogie(tutaj mozna bylo podac orzyblizona cene);ale to jest nic jak zeosuje Ci sie dsg zepsuje a zdaza sie to w tych modelach wtedy a w tych modelach wtedy (sa jakies statystyki dane producenta) ja ich nie znam i dlatego napisalem tutaj.

1.6 ma takie zalety a 2.0 ma takie zalety i wady.
Siara1979
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2017, o 21:07
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: Siara1979 »

CLO27 o taka opinie mi chodzilo. Jak sprzeglo tyle kosztuje to to jest pikus w porownaniu ile zaplacilem za dwumas do meganki 1.5 dci stad zwyczajnie naoisalem jak naoisalem. Ze psuja sie to wiem ale ze wzgledu na to ze mialem przez jakis czas superb to stad ta mysl o kupnie. Dochodzi do tego wetlrsja kombi wiec jednak bym sie skkanial ku Twojej radzie do 2.0
Wczesniej mialem Jaguara x-typa w benzynie wiec wiem jak orzydaje sie wiekszy silnik ale tym razem to auto ma zarabiac wiec i spalanie sie liczy a czytajac dane to pomiedzy 1.6 a 2.0 jest znaczna roznica.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] Zakup Superb

Post autor: kamracik »

Siara1979 pisze:Nie oczekiwalem wrozby tylko suchej statystyki.
Statystycznie z psem masz trzy nogi.

Nie lubię obrażać osób, ale niektóre rzeczy mnie strasznie irytują. Oczekujesz statystyki to zapytaj co statystycznie się częściej psuje, a nie zaczynaj od stwierdzenia, że w DSG psuje się mniej. Wymiana sprzęgła to żaden koszt, nie wiem skąd to stwierdzenie wziąłeś.

Pisałeś, że robisz 400km na taksówce, co wyśmiałem, po czym piszesz, że po autostradach. Bo wróżbitą mam być i wiedzieć, że taksą po autostradach się lata.

Odnośnie silników dostałeś odpowiedź, żeby brać 2.0 to też Ci nie odpowiada.

Sumując powyższe, mamy głupie stwierdzenia, niedomówienia i brak akceptacji odpowiedzi. No to nie wiem czego się spodziewasz, że każdy będzie przyklaskiwać? Weź się ocknij.

Tak na marginesie, gdyby nie moje stwierdzenie to byśmy nawet nie wiedzieli, że z UK jesteś, a tam różnica w cenie manual/automat też może być inna. Więc kto tu do kogo ma mieć pretensje? Przemyśl sobie to lepiej.
ODPOWIEDZ