[S3] Columbus 2018

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
alicjag3
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

[S3] Columbus 2018

Post autor: alicjag3 »

Witajcie serdecznie,

Prosze osoby, ktore korzystaly z obydwu wersji systemu Columbus w Superbie (wersja dotychczasowa i bardziej "tabletowata" z rocznika modelowego 2018) o opinie czym w rzeczywistosci obydwa systemy sie roznia i ktory z nich jest wygodniejszy.

Ponadto mam jeszcze prosbe o sugestie nt koloru Sportline'a. Zastanawiam sie nad ciemnym szarym Quartz a czerwonym. Ktory wedlug Was jest ladniejszy i ktory bedzie lepszy w utrzymaniu (Quartz na pewno dobry a czerwony?)

Jednoczesnie interesuje mnie jakie felgi polecacie? 18 czy 19 cali? Jak z komfortem
na 19 bez adaptacyjnego zawieszenia (a wiec na usportowionym wersji Sportline)?

I jeszcze jedna rzecz (nie znalazlam tu nic na ten temat): jakie sa efekty chipowania sionika 2.0 tdi 190 KM?
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: Forest »

Jedyną małą wadą nowego jest brak przycisków, przez co podczas jazdy ciężko trafić we właściwe pole. W starym czuć było jednak przycisk pod palcem. Ale to tylko mała drobnostka. Cała reszta to już mistrzostwo świata w porównaniu do starego - chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu, wielkość wyświetlacza i szybkość działania. Także nie zastanawiaj się - naprawdę fajnie to działa, no i wygląda lepiej z tym chromem dookoła.
Kolor czerwony jest ok, tylko że się rzuca w oczy dość mocno. Nie lepiej biały? Do sportline idealny. W sportline felgi tylko 19 Vega - 18 są brzydkie.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: skipper »

Quartz do L&K
Czerwony lub Dragon do Sportline
felgi tylko 19
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: Big »

Mam tą tabletową wersje Columbusa i co prawda dopiero co odebrałem auto, ale obsługa tego systemu jest bardzo łatwa i intuicyjna i nie sprawia mi problemów.
Co do koloru, to mój S III jest w kolorze szary quartz ale to wersja L&K i moim zdaniem wygląda super w tym kolorze. Innym też się ten kolor bardzo podoba.
Jeśli chodzi o felgi to ja pozostałem przy 18" głownie ze względu na koszta.
alexyn
Posty: 367
Rejestracja: 26 kwie 2017, o 12:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Alexyn
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: alexyn »

Forest pisze:Jedyną małą wadą nowego jest brak przycisków, przez co podczas jazdy ciężko trafić we właściwe pole. W starym czuć było jednak przycisk pod palcem. Ale to tylko mała drobnostka. Cała reszta to już mistrzostwo świata w porównaniu do starego - chodzi mi o jakość wyświetlanego obrazu, wielkość wyświetlacza i szybkość działania. Także nie zastanawiaj się - naprawdę fajnie to działa, no i wygląda lepiej z tym chromem dookoła.
Kolor czerwony jest ok, tylko że się rzuca w oczy dość mocno. Nie lepiej biały? Do sportline idealny. W sportline felgi tylko 19 Vega - 18 są brzydkie.
Wg nie jedyną wadą nowego Columbusa jest podatność na palcowanie. To czysto wizualny problem nie mający wpływu na uzytkowanie, ale to dość widoczny problem :-) Cała reszta jest jak najbardziej na plus (chociaż odkryłem już kilka dziwnych rozwiązań związanych z obsługą całego systemu). To jednak drobnostki.
barteka3
Posty: 481
Rejestracja: 19 lut 2015, o 12:31
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: BArtek
Lokalizacja: RP

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: barteka3 »

Przecież nie ma możliwości wyboru columbusa - teraz jest tylko 9,2
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: Big »

Nie ma, ale kolega pyta o porównanie obsługi starego Columbusa do tego "tabletowego" dostępnego obecnie.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: wbi »

barteka3 pisze:Przecież nie ma możliwości wyboru columbusa - teraz jest tylko 9,2
Jest...
Bierzesz nową z tabletowym
Albo roczną z przyciskami ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: Enriquez »

Albo wymieniasz panel na starą wersję. Czas na wykonanie operacji 10 sekund.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
alicjag3
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: alicjag3 »

A czy ktos mial jakies doswiadczenia z chipowaniem tego silnika 190 KM??

No i jeszcz jedna sprawa. Wszyscy mowia ze Oassat lepiej jesdzi, lepiej trzyma sie drogi. Czy w przypadku Superba Sportline z obnizonym zawieszeniem i napedem 4x4 bedzie porownywalnie?
alicjag3
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: alicjag3 »

W kontekscie chipa interesuje mnie glownie to czy niweluje on opoznienie z jakim samochod reaguje na gaz (w polaczeniu z dsg jest to mocno odczuwalne i troche irytuje). Ciekawe jest to ze sadzilam ze w Superbach jest 6 stopniowe DSG a tyczasem widze w konfiguratorze, ze jest 7???
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Albo wymieniasz panel na starą wersję. Czas na wykonanie operacji 10 sekund.
Ale nowy ma chyba większą rozdzielczość...
alicjag3
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: alicjag3 »

Nikt nic nie podpowie w sprawie chiptuningu? Czy przy jego pomocy udaje sie troche zmniejszyc ten denerwujacy lag? W superbie zdaje sie ze jest zalozony kaganiec aby moment obrotowy nie rozwalil skrzyni. Pytanie czy jest jeszcze jakis bezpieczny zapas?

Jeszcze jedna kwestia mnie nurtuje: jaka jesy roznica miedzy progresywnym a zwyklym ukladem kierowniczym? Ten progresywny w kazdym trybie niestety dziala jak dla mnie za lekko i jest za malo zbity. Jak bedzie przy zwyklym?
Awatar użytkownika
Łuki_ssuperb
Posty: 5377
Rejestracja: 9 gru 2015, o 13:56
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzić...
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: Łuki_ssuperb »

Wszystko jest opisane w innych wątkach poszukaj
Wilki nie przejmują się tym co sądzą o nich barany...
alicjag3
Posty: 9
Rejestracja: 31 sty 2013, o 14:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Columbus 2018

Post autor: alicjag3 »

Niestety o chipowaniu tego silnika nic tu nie znajduje

To moze chociaz ktos odpowie na pytanie czy Passat z tym samym silnikiem 190 KM jest faktycznie dynamiczniejszy? Czy mozna to wyrownac poprzez inne poprowadzenie momentu za pomocem chip tuningu?
ODPOWIEDZ