Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 20 wrz 2017, o 10:22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 22:19 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 7 wrz 2017, o 22:08
Samoch贸d: Superb I
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Czesc,

Slowem wstepu,
jestem fanem czterech kolek (kanal na youtube) Strasznie sie nakrecilem na Skode Superb po filmiku na tema samochodu do 20k.

Ale do rzeczy. Interesuje mnie pierwsza generacja, chcial bym ja zagazowac jednak znalezienie 2.0 z dobrym przebiegiem w UK jest prawie nie mozliwe. Czy superb pierwszej generacji przy 250k przebiegu bedzie zdatna do jazdy czy powinienem szukac dalej?

Znacznie latwiej jest znalezc 2.8 jednak nie wiem jak sprawuje sie tej silnik (jestem zielony jesli chodzi o motoryzacje) i czy nadaje sie do gazu? Jesli potrzeba wiecej informacji dajcie znac, postaram sie bardziej sprecyzowac.

PS: Nie interesuja mnie osiagi ale raczej ekonomia i bez awaryjnosc.
PS2: Nie zebym byl fanem automatow ale jak sie sprawuje w 2.8 automa czy sa z nim problemy?
link do oferty: https://www.gumtree.com/p/skoda/skoda-s ... 1265027584
Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam :)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 7 wrz 2017, o 22:42 

Do艂膮czy艂(a): 28 kwi 2017, o 18:46
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Stary22 napisa艂(a):

PS: Nie interesuja mnie osiagi ale raczej ekonomia i bez awaryjnosc.
Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam :)

A 1.8T ?
Uje偶d偶am takowego "poniemieckiego" od stycznia / 11 ty艣 km, w tym 9 ty艣 na gazie (QBOX). W momencie zakupu przebieg by艂 ustalony na 114 ty艣.
Par臋 bol膮czek by艂o po zakupie w tym wymienia艂am pomp臋 oleju bo przy gonieniu autostrad膮 zapali艂a si臋 kontrolka ... Podobno znany problem jak si臋 na wymianach oleju oszcz臋dza czyli wymienia jak instrukcja ka偶e co 30 ty艣 lub co 2 lata .....
Wg powszechnych opinii 艂atwo si臋 gazuje i dobrze gaz znosi. Faktycznie przez 9 ty艣 nie stwierdzi艂em problem贸w. Przez te 9 ty艣 spalanie gazu mi wychodzi 12 do 13, cho膰 je偶d偶e raczej jak emeryt, opony R17 225/45. Oleju zu偶y艂 4mm na bagnecie (dzi艣 zmienia艂em)

Je偶eli chodzi o 2.0 to nie wiem co dawali do superb ale mia艂em octavie I z 2.0 AQY. Fajny motor nie powiem z jednym ale. Olej 偶ar艂 jak g艂upi. I to z tego co zrozumia艂em wada fabryczna jest - podobno 偶r膮 od 80 ty艣. km*) .... Ale z gazem te偶 problemu nie by艂o. Wsuwa艂 w okolicy 11l/100.

*) Znaczy w "normie" z instrukcji si臋 mie艣ci艂 ze sporym zapasem. Ale ta "norma" to 1l oleju / 1000 .

G贸ra

PostNapisane: 7 wrz 2017, o 23:04 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 7 wrz 2017, o 22:08
Silnik: 2.0 AZM (115KM)
Jerry dzieki za odpowiedz slyszalem ze z 1.8 trzeba uwazac na turbo sprezarke.

A ja za przeproszeniem pierdola jestem jesli chodzi o kupno samochodu... Pojade i najprawdopodobniej kupie co mi dadza.

Mam zamiar przyjechac z Uk do Polski zeby zaliczyc mechanika i zamontowac gaz.

G贸ra

PostNapisane: 7 wrz 2017, o 23:14 

Spr臋偶arka jest. Ale podobno si臋 stosunkowo 艂atwo i tanio regeneruje.

http://allegro.pl/turbina-skoda-superb- ... 61377.html

Moja zdaje si臋 delikatnie podcieka .... Zajrza艂em przy okazji wymiany oleju do intercoolera i troche oleju by艂o. Ale z drugiej strony jak ze偶ar艂 p贸艂 litra oliwy za 9ty艣 km a jeszcze si臋 gdzieniegdzie poci艂.....

G贸ra

PostNapisane: 8 wrz 2017, o 20:24 

A jeszcze jedno. Pami臋taj, 偶e auto b臋dzie stare. Z wszelkimi wadami starego auta.
I jeszcze drugie - co do 1.8T. Podobno przy 200 ty艣. nale偶y wymieni膰 艂a艅cuch spinaj膮cy wa艂ki rozrz膮du a zapewne te偶 i jego napinacz. Oryginalne cz臋艣ci 2500.

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: