[S1] Słabe wspomaganie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Burtek
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2017, o 05:24
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

[S1] Słabe wspomaganie

Post autor: Burtek »

Witam, zamierzam kupić superb 1 z 2005r, egzemplarz który oglądałem ma najechane 260tyś km, jest to 1.8t 150km zagazowane i w automacie, wszystko fajnie i samochód sam w sobie mi się podoba tylko nie jestem przekonany co do układu kierowniczego, kierownica po prostu chodzi ciężko, opony to 205/55/16, stojąc w miejscu kręcenie jedną ręką jest praktycznie nie możliwe, czy ten model tak ma? Dodam, że nie widać żadnych wycieków. Ewentualnie może ktoś orientuje się w jakich widełkach cenowych byłaby naprawa wspomagania? Moje kolejne pytanie kieruje w stronę posiadaczy tiptronica, czy to normalne, że po wciśnięciu gazu do oporu ale bez kickdowna czas zredukowania biegu to około 1/2sec? Zdaje sobie sprawę, że jest to silnik uturbiony więc nie oddaje mocy od razu po zredukowaniu ale bardziej chodzi mi o tą wolną redukcje. Niby skrzynia po naprawie kosza, rachunek na 3tyś wiec wszystko powinno być okej, kwestia tego ze nigdy wcześniej nie jeździłem automatem to nie wiem czego można się spodziewać. Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ