Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 lis 2017, o 02:06

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 130 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 18 sie 2017, o 20:33 

Imi臋: Pawe艂
Do艂膮czy艂(a): 16 mar 2017, o 11:43
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Ja tak tylko wrzuc臋 swoje kilka s艂贸w po r贸wnych 3 miesi膮cach u偶ytkowania SIII 1.8 TSI- w manualu.

Akurat mam liftbacka i cho膰 w trakcie oczekiwania na samoch贸d dowiedzia艂em si臋, 偶e b臋dzie powi臋kszenie rodziny to na prawd臋 wiem, 偶e baga偶nik to pomie艣ci bo wzgl臋dem kombiaka nie ma duuu偶o wi臋kszej przestrzeni, a linia 艂adniejsza- ale co kto potrzebuje. Ja by艂em w szoku przewo偶膮c ostatnio niekt贸re rzeczy.

Co do samego samochodu- mam Laurina, doposa偶onego o kilka dodatk贸w typu hak, wentylacja foteli, kamera. Wysz艂o mnie to oko艂o 133 tys z艂. Podchodzi艂em do tematu obecnej A4, ale za ma艂e auto dla mnie ( przesiada艂em si臋 z Alfy 159 - to dopiero ciasnota...ale wspominam rewelacyjnie ), schodz膮cego q5 ( do wyrwania znacznie poni偶ej ceny Superba by艂o ), rocznej a6 ... no i wielu innych aut. Superb wyszed艂 najlepiej.

Mam zrobione 8 tys km. Jak na t膮 chwil臋 w zasadzie bezproblemowo- by艂 ma艂y zgrzyt z przyciskiem do przesuwania fotela i blind spotem, ale ogarni臋te sprawnie w ASO.
Obecnie wkurzaj膮 mnie 2 rzeczy- skrzypi膮cy pod艂okietnik i... kierownica, kt贸ra ewidentnie si臋 wytar艂a na godzinie 8 i 艣wieci co b臋d臋 reklamowa艂 przy tak niskim przebiegu.

1.8 tsi 艣wietnie je藕dzi, ale tylko w manualu. W DSG to by艂 dramat dla mnie. Nie chcia艂em DSG, wi臋c 2.0 nawet nie podchodzi艂em. Jestem na prawd臋 zadowolony- dynamika na poziomie moich starych ar 156 v6 i bmw 325 e46.

Kwestia g艂o艣no艣ci - PIRELLI... pierwsze 2 tys km by艂o ok... teraz mnie tak wkurzaj膮, 偶e szok. Trzymaj膮 bardzo dobrze, ale s膮 ultra g艂o艣ne na naszych asfaltach. O dziwo- jecha艂em ostatnio autostrad膮 za granic膮 i by艂o znacznie ciszej- kilka razy ciszej. Kupi膰 fur臋 i wywali膰 te gumy- b臋dzie du偶o lepiej na naszych drogach lub je藕dzi膰 za granic膮 na innych asfaltach.

Mazda 6 jest pi臋kna... ale na wielu polach niestety poleg艂a przy S3, cho膰 po przesiadce ze 艣licznej Alfy by艂a dla mnie naturalnym wyborem estetycznym...a tak to sko艅czy艂em w czo艂gu- cho膰 go bardzo polubi艂em.

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 18 sie 2017, o 22:10 

Do艂膮czy艂(a): 17 wrz 2015, o 21:17
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
CLO27 napisa艂(a):
Mo偶liwo艣膰 dobrania dodatk贸w ktore tobie s膮 potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposa偶enia bez mo偶liwo艣ci dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....

Jest bardzo logiczne. Ta艣ma monta偶owa i klepi膮 wszystkie takie same samochody, ju偶 Henry Ford to odkry艂 :) Dzi臋ki temu jest du偶a szansa, 偶e samoch贸d, kt贸ry chcesz albo stoi u dealera albo w艂a艣nie si臋 produkuje (w zasadzie tylko kolor jest problemem). A Superb ka偶dy inny i przez to przy premierze czeka si臋 rok na samoch贸d鈥

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2017, o 14:22 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
No logiczne dla firmy to jasne, ale dla nas problem, ten nie chce tego twn tego...dla mnie to duza zaleta...

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2017, o 16:10 

Do艂膮czy艂(a): 9 sie 2017, o 10:36
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
zegaryna napisa艂(a):

Co do samego samochodu- mam Laurina, doposa偶onego o kilka dodatk贸w typu hak, wentylacja foteli, kamera. Wysz艂o mnie to oko艂o 133 tys z艂. Podchodzi艂em do tematu obecnej A4, ale za ma艂e auto dla mnie ( przesiada艂em si臋 z Alfy 159 - to dopiero ciasnota...ale wspominam rewelacyjnie ), schodz膮cego q5 ( do wyrwania znacznie poni偶ej ceny Superba by艂o ), rocznej a6 ... no i wielu innych aut. Superb wyszed艂 najlepiej.

1.8 tsi 艣wietnie je藕dzi, ale tylko w manualu. W DSG to by艂 dramat dla mnie. Nie chcia艂em DSG, wi臋c 2.0 nawet nie podchodzi艂em. Jestem na prawd臋 zadowolony- dynamika na poziomie moich starych ar 156 v6 i bmw 325 e46.

Dok艂adnie tak膮 sam膮 wersj臋 chcia艂em, ale 偶onie bardziej si臋 podoba kombi. Szczeg贸lnie te relingi na dachu :) . Wi臋c b臋dzie kombi.
Ta cena za auto jest sporo ni偶sza od katalogowej, st膮d moje pytanie jak wygl膮da procentowo uzyskany rabat?
Do tej pory by艂em zdecydowany na skrzynie manualn膮, ale sami ju偶 nie wiem, czy nie skusi膰 si臋 na 2.0 TSI z DSG.
I chyba jednak spr贸buj臋 jeszcze wybada膰 maksymalny rabat na Arteona. Wersja, kt贸r膮 bym chcia艂 wychodzi 172 tys. To sporo wi臋cej ni偶 Skoda, ale mo偶e by si臋 uda艂o zej艣膰 z tej ceny katalogowej.

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2017, o 18:35 

Do艂膮czy艂(a): 27 sie 2014, o 08:49
Samoch贸d: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: ju偶 dotarty :-)
zalatw relingi do arteona:)

G贸ra

PostNapisane: 19 sie 2017, o 20:46 

:lol: 艣liczny b臋dzie..., a偶 dziwne, 偶e sami na to nie wpadli w tym wie艣wagenie.

G贸ra

PostNapisane: 20 sie 2017, o 08:35 

Imi臋: Emil
Do艂膮czy艂(a): 14 maja 2017, o 16:32
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (220KM)
zegaryna napisa艂(a):

Mam zrobione 8 tys km. Jak na t膮 chwil臋 w zasadzie bezproblemowo- by艂 ma艂y zgrzyt z przyciskiem do przesuwania fotela i blind spotem, ale ogarni臋te sprawnie w ASO.

Co to tam z Blind Spotem by艂o nie tak? Widzia艂 duchy? Ja mam 5kkm na blacie i ju偶 te偶 kilka razy BS szala艂 od strony pasa偶era.
Jutro jad臋 do serwisu z wibruj膮cymi przewodami paliwowymi to i tego BSa b臋d臋 zg艂asza艂.

G贸ra

PostNapisane: 20 sie 2017, o 22:36 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
CLO27 napisa艂(a):
Mo偶liwo艣膰 dobrania dodatk贸w ktore tobie s膮 potrzebne niszczy mazde, durne poziomy wyposa偶enia bez mo偶liwo艣ci dokonania jakichkolwiek zmian jest dla mnie poprostu nielogiczne....

W Ma藕dzie to najbardziej zabi艂a mnie cena.. ko艂a zapasowego - 2200PLN :lol:

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 07:41 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
Silnik: 2.0TSI (220KM)
CLO27 napisa艂(a):

Nielogiczne w przypadku Mazdy jest to, dlaczego nie oferuje przy tym poziomie cenowym chocia偶by automatycznej klapy baga偶nika i amortyzatork贸w przedniej klapy :-) Do tego, dla wszystkich testuj膮cych M6 polecam sprawdzenie jako艣ci zaczep贸w os艂on przeciws艂onecznych. Przecie偶 to si臋 tam ledwo trzyma na takich ma艂ych, cieniutkich "hamskich" plastikach. Jeden mocniejszy ruch i po zatrzasku...

G贸ra

PostNapisane: 21 sie 2017, o 10:05 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Mnie tam w M6 przera偶a to jak tunel 艣rodkowy jest zamontowany, a raczej "przy艂apany", bo lata jak dziki. W M3 z kolei tylko kanapa jest rodem z malucha, walni臋ta g膮bka na blach臋 i wsio.

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 12:14 

C贸偶, dzi臋kuj臋 Wam za wszystkie informacje.
Wczoraj zam贸wi艂em VW Arteona w wersji Elegance 2,0 TSI 190 KM.
Wiem, 偶e bardzo trudno por贸wna膰 te dwa samochody ze sob膮 np. wersje wyposa偶enia itd. ale pr贸buj膮c to zrobi膰, wysz艂o mi oko艂o 5-10 tys r贸偶nicy
na korzy艣膰 Skody. Rabaty w VW na ten model s膮 do艣膰 spore: 10-13% od ceny katalogowej.
Do zobaczenie na drogach!

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 12:15 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
2,0tsi 190KM ?

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 12:24 

Do艂膮czy艂(a): 8 wrz 2013, o 09:56
Silnik: 2.0TDi SCW (240KM)
emtek napisa艂(a):
C贸偶, dzi臋kuj臋 Wam za wszystkie informacje.
Wczoraj zam贸wi艂em VW Arteona w wersji Elegance 2,0 TSI 190 KM.
Wiem, 偶e bardzo trudno por贸wna膰 te dwa samochody ze sob膮 np. wersje wyposa偶enia itd. ale pr贸buj膮c to zrobi膰, wysz艂o mi oko艂o 5-10 tys r贸偶nicy
na korzy艣膰 Skody. Rabaty w VW na ten model s膮 do艣膰 spore: 10-13% od ceny katalogowej.
Do zobaczenie na drogach!
Arteon dro偶szy od passata o 15-20 kzl, od skody tylko 5-10 kzl? Ciekawostka :)

Obrazek

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 13:01 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 314 KM/435NM
Bo pewnie por贸wnuje tak...nie ma w skodzie tego to 偶eby do艂o偶y膰 trzeba hmm...10ty艣....nie ma w skodzie tamtego to 偶eby do艂o偶y膰 trzeba 12ty艣.....nie ma w arteonie tego to 偶eby prze艂o偶y膰 ze skody to -500z艂 :0 wtedy r贸偶nica wychodzi 5 ty艣....

Druga opcja skode chcia艂 L&K z dsg, a arteona bierze na 16 calowych k贸艂kach....

I najbardziej prawdopodobna opcja po prostu nie umie liczy膰 jak sko :lol: :lol: :lol:

G贸ra

PostNapisane: 19 pa藕 2017, o 13:21 

Do艂膮czy艂(a): 23 lis 2016, o 00:12
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
w Arteonie te偶聽jest tylko DSG a k贸艂ka w Elegance maja聽18"
ale policz臋 potem jeszcze r贸偶nic臋 w cenie dla Superba L&K z ciekawo艣ci

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 130 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: