Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 19 wrz 2017, o 16:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin dzia艂u

1. Temat musi zaczyna膰 si臋 od [S1] lub [S2], a tre艣膰 powinna by膰 taka sama jak ta wyst臋puj膮ca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden w膮tek powinien dotyczy膰 jednej opcji wyposa偶enia dost臋pnej w cenniku lub konfiguratorze.

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 70 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 10 sie 2017, o 11:08 

Do艂膮czy艂(a): 9 sie 2017, o 10:36
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Witam,
Obecnie jestem u偶ytkownikiem Audi A4 Avant 1,8 bez DSG z 2015 roku. Samoch贸d generalnie jest do艣膰 dobry, niestety dzieci przekraczaj膮 powoli 180 cm wzrostu i na tylnej kanapie mamrocz膮 co艣 o braku miejsca. St膮d zacz臋li艣my poszukiwania nowego auta w wersji kombi. Ogl膮dali艣my Passata, Mondeo, nowego Opla Insigni臋, Mazd臋 6 i Skod臋 Superb. Patrz膮c na cennik i wielko艣膰 samochodu moim faworytem by艂 Superb w wersji L&K 1,8 manual. Troch臋 m贸j zapa艂 os艂ab艂 po lekturze temat贸w na tym forum dotycz膮cych problem贸w z autem, ale i tak wydawa艂 mi si臋 to rozs膮dny wyb贸r. Niestety wczoraj wybrali艣my si臋 z 偶on膮 na jazd臋 pr贸bn膮 Superbem 220KM z DSG -wszystko by艂oby w porz膮dku - prowadzi艂 si臋 nie藕le, by艂 komfortowy, nic nie skrzypia艂o, ale w 艣rodku by艂o po prostu g艂o艣no. Na pewno s艂ycha膰 by艂o p臋d powietrza, co艣 szumia艂o tak, 偶e ca艂y czas pr贸bowa艂em domyka膰 szyby. St膮d moje pytanie, czy tak jest ju偶 w tym modelu?
Kto艣 ma mo偶e wi臋ksze do艣wiadczenie, ni偶 ja. Dodam tylko, 偶e po Skodzie wsiedli艣my na jazd臋 do nowej Insigni - tutaj by艂o zdecydowanie ciszej, ale niestety ich silnik 1,5 ze 165KM mocy i hydrokinetyczn膮 skrzyni膮 powoduje, 偶e ma to dynamik臋 Matiza. A szkoda.
B臋d臋 wdzi臋czny za wszelkie uwagi. Te z sarkazmem r贸wnie偶 ;)

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 10 sie 2017, o 11:37 

Do艂膮czy艂(a): 9 gru 2015, o 14:56
Samoch贸d: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: Co by tu pomodzi膰...
dokup sobie podw贸jne szyby i bedzie ciszej

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 11:39 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
B臋dzie ciszej ale nadal g艂o艣niej ni偶 w audi. To tylko skoda

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 11:45 
Moderator

Do艂膮czy艂(a): 10 pa藕 2014, o 10:52
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Nie, moim zdaniem model testowy mia艂 zdecydowanie co艣 nie tak, u mnie cisza jak makiem zasia艂 - do momentu, a偶 nie odpal臋 silnika :lol:

Cz艂owiek miej baczenie na to, 偶e cena auta z ksi臋偶yca si臋 nie wzi臋艂a i skoro nie kupujesz A6 tylko Skod臋 to troch臋 inaczej wygl膮da kwestia jako艣ci wykonania.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 12:34 

Mam tego 艣wiadomo艣膰, 偶e auto jest ta艅sze, bo mi wysz艂o 70 tys. r贸偶nicy w podobnej konfiguracji z A4. A6 nawet nie sprawdza艂em, nie chcia艂em si臋 denerwowa膰.
Tylko, 偶e Mondeo i Insignia (ceny takie, jak Skody) s膮 naprawd臋 niewiele g艂o艣niejsze (je偶eli w og贸le) ni偶 Audi, dlatego ta konkretna Skoda mnie do艣膰 nieprzyjemnie zaskoczy艂a. Rzeczywi艣cie s膮 w opcji grubsze szyby, ciekawe tylko, jaka jest ich skuteczno艣膰.
Rozumiem, 偶e Superb tak ma i albo trzeba to zaakceptowa膰 albo szuka膰 innego auta?

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 12:36 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Dok艂adnie

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 13:14 

Imi臋: Alexyn
Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2017, o 12:18
Silnik: 2.0TSI (220KM)
emtek napisa艂(a):
Rozumiem, 偶e Superb tak ma i albo trzeba to zaakceptowa膰 albo szuka膰 innego auta?

...albo zainwesowa膰 w wyg艂uszenie auta jak kilka os贸b z forum ju偶 to zrobi艂o. Generalnie, nie ma tragedii wg mnie. Szczeg贸lnie z nowymi, dzwi臋koch艂onnymi szybami...

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 13:18 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: ok 171KM
a6 golas w sk贸rze 156ty艣 zdaje si臋

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 14:15 

Imi臋: Janek
Do艂膮czy艂(a): 12 sie 2016, o 11:58
Samoch贸d: Superb III combi
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
S3 jakie艣 mega ciche nie jest, tragedii co prawda nie ma, ale wydaje mi si臋, 偶e Mondeo MK5 jest cichsze.
Tylko z miejscem z ty艂u nie jest tam jako艣 szczeg贸lnie bogato, a baga偶nik w kombi jest zdecydowanie mniejszy.
Moje d艂ugie dziecko ma 190cm i nie bardzo si臋 mie艣ci艂o, wi臋c pad艂o na S3 gdzie problem贸w nie ma. Inna sprawa, 偶e m艂ody coraz cz臋艣ciej je藕dzi z przodu, a od niedawna za kierownic膮. Z du偶ymi dzie膰mi tak si臋 dzieje, wi臋c nie wiem czy trzeba si臋 strasznie przjemowa膰 ich komfortem na tylnej kanapie.

Warto sprawdzi膰 na jakich oponach by艂a ta test贸wka - cz臋sto montowane s膮 przes艂awne Pirelli Cinturato - na forum i w autach jest g艂o艣no o tych gumach.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 14:20 

Imi臋: Adam
Do艂膮czy艂(a): 25 gru 2016, o 15:01
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Dla mnie na je藕dzie pr贸bnej (jecha艂em Sportlinem z silnikiem 2.0 TDI 190 KM z pr臋dko艣ci膮 do oko艂o 110 km/h) nie by艂o jako艣 bardzo g艂o艣no w 艣rodku. By艂o podobnie jak w mojej obecnej Lagunie III z 2013 roku. Przypuszczam, 偶e Laguna te偶 nie jest mistrzem wyciszenia, ale je偶eli w Superbie wyciszenie jest na podobnym poziomie, to nie b臋d臋 narzeka艂. :)
Za to koledzy, kt贸rzy podczas jazdy pr贸bnej Superbem siedzieli z ty艂u, stwierdzili 偶e jest bardzo cicho i nie s艂yszeli nawet pracy silnika.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 14:32 

Imi臋: 艁uki
Do艂膮czy艂(a): 28 cze 2017, o 16:25
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Najlepiej to si臋 dzieci pozby膰 i zosta膰 przy audi - koszt贸w zero i poziom ha艂asu b臋dzie w audi jeszcze lepszy ;)
A co do szum贸w to jest gorzej ni偶 u konkurencji.
Dla mnie jednak (te偶 ojca ale na razie dzieci do 140 cm :) ) obszerne wn臋trze plus baga偶nik wygrywaj膮 z jako艣ci膮 i ha艂asem.
Tutaj Superb deklasuje konkurencje.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 15:44 

alexyn napisa艂(a):
Szczeg贸lnie z nowymi, dzwi臋koch艂onnymi szybami...

W艂a艣nie, ma kto艣 na forum ju偶 por贸wnanie, jak si臋 spisuj膮 takie szyby?
W Oplu Insigni za tysiaka opr贸cz szyb daj膮 jeszcze wyg艂uszenie przednich nadkoli i komory silnika.

Dzieci niestety nie da si臋 pozby膰, jeszcze kilka lat trzeba wytrzyma膰...
W tej test贸wce by艂o tak g艂o艣no, 偶e przy 160km/h na wylot贸wce z Warszawy na Katowice trzeba by艂o do 偶ony prawie krzycze膰.
Pan handlowiec pr贸bowa艂 wyt艂umaczy膰, 偶e to tak przez wy艂膮czone radio jest :D
Chyba spr贸buje w innym salonie, inne auto. Ten Superb by艂 na 19" oponach Pirelli, ale modelu opon nie pami臋tam.

G贸ra

PostNapisane: 10 sie 2017, o 18:03 

Do艂膮czy艂(a): 26 kwi 2016, o 00:09
Samoch贸d: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
To co艣 faktycznie ta testowka jest nie halo, chyba, 偶e diesle s膮 takie g艂o艣ne bo w benzynie do 200km/h jest ca艂kiem przyzwoicie gdyby by艂 jeszcze 7-bieg to ca艂kiem by艂aby ameryka.

G贸ra

PostNapisane: 11 sie 2017, o 09:52 

To by艂a benzyna.

G贸ra

PostNapisane: 11 sie 2017, o 10:07 

Imi臋: BArtek
Do艂膮czy艂(a): 19 lut 2015, o 13:31
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Aktualnie: CS
jecha艂em A5 sportback 2tsi 252km i poziom g艂o艣no艣ci by艂 podobny do S3 2 tsi 220, zauwa偶alnie ciszej by艂o w arteonie [2.0bitdi]

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 70 ]  Przejd藕 na stron臋 1, 2, 3, 4, 5  Nast臋pna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: