[S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

CLO27 pisze:Bo pewnie porównuje tak...nie ma w skodzie tego to żeby dołożyć trzeba hmm...10tyś....nie ma w skodzie tamtego to żeby dołożyć trzeba 12tyś.....nie ma w arteonie tego to żeby przełożyć ze skody to -500zł :0 wtedy różnica wychodzi 5 tyś....

Druga opcja skode chciał L&K z dsg, a arteona bierze na 16 calowych kółkach....

I najbardziej prawdopodobna opcja po prostu nie umie liczyć jak sko :lol: :lol: :lol:
Oj, kolega wykazał się sporą dozą zlośliwości :twisted:
A wystarczy wejść na konfigurator Skody Superb i VW Arteona i porównać auta, starając się wybrać jak najbardziej zbliżone wersje.
Mnie wyszło 169 tys za superba i 175 tys za arteona.
A gdzie jeszcze cyfrowe wskaźniki? Światła LED biorące dane z nawigacji?
Inne systemy wspomagania kierowcy, których w Skodzie nie ma?
Koła są poza tym w standardzie 18", a nie 16".
Może kolega nie umie liczyć?
emtek
Posty: 13
Rejestracja: 9 sie 2017, o 10:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: emtek »

CLO27 pisze:No skode 2.0 tsi to 220 kuni wziąłeś?...to zestaw teraz 220tsi w skodzie z 280 tsi w arteonie :) bo bez roznicy................


Ten 190 kuni to jest zupelnie inny silnik, arteon do niego za gruby ;)
7.7 s do 100km/h to mało? Rzeczywiście spaślak...
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Camillinhio »

emtek pisze:
CLO27 pisze:Bo pewnie porównuje tak...nie ma w skodzie tego to żeby dołożyć trzeba hmm...10tyś....nie ma w skodzie tamtego to żeby dołożyć trzeba 12tyś.....nie ma w arteonie tego to żeby przełożyć ze skody to -500zł :0 wtedy różnica wychodzi 5 tyś....

Druga opcja skode chciał L&K z dsg, a arteona bierze na 16 calowych kółkach....

I najbardziej prawdopodobna opcja po prostu nie umie liczyć jak sko :lol: :lol: :lol:
Oj, kolega wykazał się sporą dozą zlośliwości :twisted:
A wystarczy wejść na konfigurator Skody Superb i VW Arteona i porównać auta, starając się wybrać jak najbardziej zbliżone wersje.
Mnie wyszło 169 tys za superba i 175 tys za arteona.
A gdzie jeszcze cyfrowe wskaźniki? Światła LED biorące dane z nawigacji?
Inne systemy wspomagania kierowcy, których w Skodzie nie ma?
Koła są poza tym w standardzie 18", a nie 16".
Może kolega nie umie liczyć?
Emtek zerknij na mój post z wyliczeniami i linkami do konfiguracji. Sporo rzeczy pominąłeś
Obrazek
daro
Posty: 518
Rejestracja: 20 sie 2015, o 19:56
Samochód: Superb III
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: daro »

Camillinhio pisze:
emtek pisze:
CLO27 pisze:Bo pewnie porównuje tak...nie ma w skodzie tego to żeby dołożyć trzeba hmm...10tyś....nie ma w skodzie tamtego to żeby dołożyć trzeba 12tyś.....nie ma w arteonie tego to żeby przełożyć ze skody to -500zł :0 wtedy różnica wychodzi 5 tyś....

Druga opcja skode chciał L&K z dsg, a arteona bierze na 16 calowych kółkach....

I najbardziej prawdopodobna opcja po prostu nie umie liczyć jak sko :lol: :lol: :lol:
Oj, kolega wykazał się sporą dozą zlośliwości :twisted:
A wystarczy wejść na konfigurator Skody Superb i VW Arteona i porównać auta, starając się wybrać jak najbardziej zbliżone wersje.
Mnie wyszło 169 tys za superba i 175 tys za arteona.
A gdzie jeszcze cyfrowe wskaźniki? Światła LED biorące dane z nawigacji?
Inne systemy wspomagania kierowcy, których w Skodzie nie ma?
Koła są poza tym w standardzie 18", a nie 16".
Może kolega nie umie liczyć?
Emtek zerknij na mój post z wyliczeniami i linkami do konfiguracji. Sporo rzeczy pominąłeś
Emtek chce kupić Arteona i szuka argumentów potwierdzających jego wybór, że tani i w ogóle .....
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Camillinhio »

No ale jak tani, to taki jak inne, nic specjalnego, zero premium i prestiżu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: CLO27 »

Eeehhh właśnie porównałeś nieporownywalne silniki i wnioski z tego wyciagasz...masz porównanie tych samych silniki w i odziwo wychodzi troszeczkę inaczej :) Nie porownuj jak sko ze ten ma to ten tamto, w superbie jest ale mi nie potrzebne bo w taki sposób to można i a6 taniej niż superba wybrać...


Ps dla mnie 7.7 do sety to slimok ;)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: sane »

Camillinhio pisze:No dobra. Poklikałem, i mam zupełnie inne wyniki ;) Nie wiem, jak to robicie, że macie tylko takie różnice w cenach?

Porównałem Arteona Ellegance z Superbem 3 L&K (silniki w obu autach 2.0 TDI 190 KM manual, lakier metalik, felgi standard 18 cali).

Arteon: 201.030 zł (kod VW: V59Z9LJJ)
Superb: 149.380 zł :lol: (skoda ID: 111555103)

L&K ma w standardzie, a czego nie ma Arteon: DCC, nawigacja, tapicerka skórzana, elektryczne fotele z pamięcią ustawień, Canton, Sunset, podgrzewane stołki z przodu i z tyłu, oświetlenie ambiente.
Arteon ma w standardzie, czego nie ma L&K: aktywny tempomat 160 km/h, i chyba tyle.
Przy tak bezpośrednim porównaniu rzeczywiście ta różnica cenowa nie jest taka mała.
Tylko jak się konfiguruje droższe auto, a budżet nie jest z gumy, to niekoniecznie musisz wpakować wszystko, co jest w L&K, bo wielu z tych rzeczy zwyczajnie nie potrzebujesz, a z innych rezygnujesz na drodze kompromisu :P

Dlatego już kiedyś pisałem, że gorzej wyposażony Arteon to alternatywa dla dopasionych SIII czy Passatów, a dopasiony Arteon to z kolei alternatywa dla biedniejszego A5 Sportback.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: CLO27 »

No ale taj jak w temacie ze sko o passacie, nie twierdzę, że się nie da dobrać elementów układanki pod konkretnie moje wymogi aby arteon był nawet tańszy niż skoda, ale nie mówmy wtedy o porównaniu tylko o konfiguracji takiej aby mi odpowiadała...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: kamracik »

Pany, ale kupić full Superba za cenę gołego A6 też nie sztuka, ale szerzmy herezji, że Superb droższy od A6.

Porównując ceny modeli muszą być jak najbardziej do siebie zbliżone, wtedy można powiedzieć, że coś jest tańsze droższe.
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Wosho »

Za 180k dostaje Arteona Rline całkiem fajnie wyposażonego z 2.0 190 km.
-10% rabatu daje cene jak za S3 220 LK bez rabatu.
Awatar użytkownika
Titus_Fox
Posty: 108
Rejestracja: 6 paź 2017, o 22:20
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Titus_Fox »

"całkiem fajnie wyposażony" vs "L&K" :roll: 190 koni vs 220 :roll: Cena rabatowa vs list price :roll: Na tej zasadzie, to Arteon jest tańszy i od Upa. Oczywiście przy równie kuriozalnym założeniu, że Arteona kupimy jednego, a Upów sześć. Generalnie +1 Kamracik: "jabłka z jabłkami, a gruszki z gruszkami". Złóż z możliwie najbardziej zbliżonym wyposażeniem, a potem porównuj. Ja przed wyborem auta kombinowałem z kilkoma markami i jeszcze nie tak dawno rozważałem VW Tourana zamiast wybranego ostatecznie SIII Kombi. Tylko że jak własnie zacząłem dodawać to samo wyposażenie, które już miałem na stanie skonfigurowanej SIII, to cena w konfiguratorze Tourana szybko przebiła to, co pokazywał ten skodowski. A co dopiero Arteon :o
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Wosho »

Nie no chwila, ten Arteon ma prawie wszystko co potrzeba poza mocnym silnikiem kod konfiguracji VETZASUG, a ma sporo fajnych rzeczy których nie ma S3.
Więc tak naprawdę róznica to silnik i trochę mniejsza cena S3.
Jest to alternatywa na pewno, nie przepadam za VW ale bardzo przyjemnie się jechało.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Camillinhio »

sane pisze:
Camillinhio pisze:No dobra. Poklikałem, i mam zupełnie inne wyniki ;) Nie wiem, jak to robicie, że macie tylko takie różnice w cenach?

Porównałem Arteona Ellegance z Superbem 3 L&K (silniki w obu autach 2.0 TDI 190 KM manual, lakier metalik, felgi standard 18 cali).

Arteon: 201.030 zł (kod VW: V59Z9LJJ)
Superb: 149.380 zł :lol: (skoda ID: 111555103)

L&K ma w standardzie, a czego nie ma Arteon: DCC, nawigacja, tapicerka skórzana, elektryczne fotele z pamięcią ustawień, Canton, Sunset, podgrzewane stołki z przodu i z tyłu, oświetlenie ambiente.
Arteon ma w standardzie, czego nie ma L&K: aktywny tempomat 160 km/h, i chyba tyle.
Przy tak bezpośrednim porównaniu rzeczywiście ta różnica cenowa nie jest taka mała.
Tylko jak się konfiguruje droższe auto, a budżet nie jest z gumy, to niekoniecznie musisz wpakować wszystko, co jest w L&K, bo wielu z tych rzeczy zwyczajnie nie potrzebujesz, a z innych rezygnujesz na drodze kompromisu :P

Dlatego już kiedyś pisałem, że gorzej wyposażony Arteon to alternatywa dla dopasionych SIII czy Passatów, a dopasiony Arteon to z kolei alternatywa dla biedniejszego A5 Sportback.
Sane, jeśli porównywać, to rzeczy podobne, jak napisano: jabłka z jabłkami. Właściwie zapomniałem takim stwierdzeniem zakończyć swój poprzedni wywód. To by zamknęło dalszą dyskusję ;)
Chociaż jak patrzę jak Wosho zaklina rzeczywistość, to nie wiem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: marcin wroclaw »

To właśnie jest ten problem, że dla większości ludzi da się skonfigurować w podobnej cenie Tourana, Stingera, Passata, superba, arteona i może nawet schodzące A6... Oczywiście na zasadzie kompromisu... Co wybrać, jak żyć :)


Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Kupno wersji L&K 1,8 kombi.

Post autor: Camillinhio »

A to już temat na inną rozmowę ;) Co mi potrzebne w aucie i dlaczego superb / arteon / passat / A6 / duster (*niepotrzebne skreślić) jest najlepszym wyborem? :D
Obrazek
ODPOWIEDZ