[S3]a miało być tak pięknie...

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

[S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: vincent »

a miało być tak pięknie... - wczoraj miałem termin odbioru mojej złotej kury. Auto zarejestrowane, przygotowane do odbioru. Przyjechałem do salonu, dokumenty podpisane i zaczynamy oglądanie samochodu........ kilka looków z zewnątrz..... niby wszystko ładnie cacy a tu dostrzegam na jednym nadkolu coś jakby ubytek zabezpieczenia korozyjnego pod lakierem, na kolejnym zaciek - może niewielki ale jest. Dalej okazuje się że na krawędzi maski też skaza - defekt powłoki lakierniczej. Kutfa o co chodzi, do tego rysa na tylnej lotce i jakby źle spasowane uszczelki drzwi przód/tył - czy te skody składają i lakierują jacyś niewidomi? Na domiar złego okazuje się że w wyposażeniu brak kamery cofania - ja pi....le. Masakra. Oczywiście odmówiłem odbioru samochodu. Dziś okazało się że salon może dołożyć oryginalną kamerę - zamówili (ponoć w nowym radiu już się da zamontować oryginał) ale co z tymi ubytkami? Co radzicie? Ma ktoś z Was doświadczenie w takich akcjach ze skodą? Najlepiej było by odmówić przyjęcia auta i niech produkują jeszcze raz, tylko na Dragona mogę czekać ok 6m-cy i nie bardzo mam już na to ochotę. Szkoda tylko że leasing już zapłacił im za auto :)

https://drive.google.com/open?id=0B60Ql ... ENZLTdzMkE
https://drive.google.com/open?id=0B60Ql ... VpaWnFwb28
https://drive.google.com/open?id=0B60Ql ... jdOdFFFMXc
https://drive.google.com/open?id=0B60Ql ... 0FCTkZsNHM

(mam nadzieję że weszły te zdjęcia :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: kamracik »

Teoria mówi, że płacisz to ma być luks, praktyka (jeśli nie lubisz się wykłócać i czekać długimi miesiącami), żeby to zabezpieczyli zaprawkami i wypolerowali. Widać różnicy nie będzie, ale nadal może Ciebie to drażnić. No i oczywiście niech wpiszą to do protokołu odbioru, że było takie i takie uszkodzenia i zostało naprawione przez salon, żeby później jak coś wyjdzie nie tak nie wyjechali, że sam coś majstrowałeś.

Odnośnie maski, ktoś już tak miał i był to problem fabryki bo źle skalibrowana maszyna do odcinania foli zabezpieczającej czy coś takiego. Pozostałe uszkodzenia u Ciebie zresztą wyglądają podobnie.

Więc masz 3 opcje:
1. Olać i czekać na nową sztukę (leasing już pewnie płacisz itd.)
2. Walczyć z nimi, aby wymienili Ci te elementy na nowe w kolorze (kij wie czy się da i ile to będzie trwać)
3. Pozwolić im się z tym uporać i żyć ze świadomością, że odebrałeś lakierowane auto.

Osobiście bym wybrał opcję trzecią, ale wiem doskonale jak taka świadomość na człowieka działa :D
logann
Posty: 139
Rejestracja: 25 cze 2017, o 21:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: logann »

kamracik pisze: 1. Olać i czekać na nową sztukę (leasing już pewnie płacisz itd.)
Czy to normalna praktyka, że leasingodawca ma w d*** czy auto zostało odebrane i faktycznie wyjechało z salonu?
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: kamracik »

Ale co to leasingodawcę obchodzi? Leasing podpisany, uruchomiony to należą się raty. Może są jakieś wyjątki, ale osobiście nie kojarzę.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: JacekRS »

Tyle "FAKAP`ów" w jednym tylko aucie...? aż niemożliwe. :evil:
Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: vincent »

Chyba za dobry wzrok mam, albo zajebistego pecha - taka kumulacja

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: Enriquez »

W sumie niby nic - ot defekty kosmetyczne, ale wkurwić się można. Po co podpisywałeś leasing?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: vincent »

Enriquez pisze:W sumie niby nic - ot defekty kosmetyczne, ale wkurwić się można. Po co podpisywałeś leasing?
no chyba najpierw się podpisuje leasing a później jest odbiór samochodu. wcześniej widziałem oczywiście auto na placu, oklejone jeszcze - więc wyglądało że niby ok.
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: bartekpion »

U mnie było tak (też ze specjalnym kolorem):
http://www.forum.superbclub.pl/viewtopi ... 50#p315195
Ponad tydzień czekania na ustalenie winnego i określenie sposobu zalecanej naprawy przez producenta - skoda zaleca malowanie całego elementu, czyli zdjąć maskę, polakierować, założyć. Potem dogadanie się ze sprzedawcą, że naprawią tylko "punktowo" - na bardzo ograniczonym fragmencie pomalowali od spodu i na krawędzi zrobili odcięcie, żeby zostawić oryginał kolor z zewnątrz, bo może się różnić z upływem czasu. To znów trwało ok. tygodnia, później próba uzyskania za to jakiejś kasy, bo wg mnie wartość powinna być niższa, napisałem pismo do importera i znów ponad tydzień czekania i ponaglania, finalnie przyznana dodatkowa gwarancja (wnioskowałem o więcej).
Po fakcie rzeczoznawca PZM stwierdził, że naprawa wykonana prawidłowo, i że wg niego nie powinienem dostać rekompensaty z powodu niższej wartości samochodu. czyli udało mi się wyrwać gwarancję.
Z tym, że najpierw pojechałem z rzeczoznawcą na odbiór po przywiezieniu na plac samochodu, przed podpisaniem leasingu, wtedy wyszły kwiatki z uszkodzeniami, przeszedłem co wyżej opisałem i finalnie leasing podpisałem w momencie wyjazdu samochodu od dealera. Dealer miał parcie na szybkie załatwienie sprawy, bo zajmowałem mu miejsce na placu i kasy nie miał z leasingu. A ja nie płaciłem za stanie w salonie...
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: Tom-Tdi »

grubość powłoki sprawdzałeś??

Nie chce mi się do końca wierzyć, że aż z tyloma defektami wyszło z fabryki... tam też ktoś te auta "odbiera" z linii produkcyjnej.
Zgred
Posty: 37
Rejestracja: 3 cze 2017, o 18:16
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: Zgred »

logann pisze:
kamracik pisze: 1. Olać i czekać na nową sztukę (leasing już pewnie płacisz itd.)
Czy to normalna praktyka, że leasingodawca ma w d*** czy auto zostało odebrane i faktycznie wyjechało z salonu?
Tak, to normalna praktyka. Liczy się protokół odbioru, a znając życie odpisałeś go razem z umową (może nawet o tym nie wiesz).
Zapewne tez jest regułka, że wszelkie operacje związane z problemami, usterkami, eksploatacją cedują na leasingobiorcę. Do leasingu nie masz co zgłaszać, mimo, że jest to ich samochód, maja to głęboko w du*ie, dla nich ważne, że umowa podpisana, niezależnie czy płacisz czy nie.
Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 424
Rejestracja: 6 mar 2016, o 12:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: Jarek104 »

elementy do puktowej naprawy ( tzw. zaprawki ) i polerki. Nie ma sensu robić więcej, stracisz czas i nerwy

Zadzwoń do mnie to Ci podpowiem co i jak
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: sane »

Jarek104 pisze:elementy do puktowej naprawy ( tzw. zaprawki ) i polerki. Nie ma sensu robić więcej, stracisz czas i nerwy
+1

Trochę tych fakapów jest, ale ja bym się aż tak nie przejmował. Niech dealer wlaczy z importerem o dodatkowy rabat, a fabryka pokryje koszty naprawy zgodnej z technologią producenta. Jak zrobią dobrze, to nawet nie będziesz o tym pamiętał...

W zeszłym miesiącu odbieraliśmy dla floty Audi A6 od dealera. W dwóch miejscach (aczkolwiek mało widocznych) miał zaciek lakieru i wtrącenie (też mało widoczne).
Grubość powłoki lakierniczej do 350 mikronów, co wskazywało na powtórne malowanie (co dalej jest dopuszczalne przez producenta). Oczywiście malowany był w fabryce. Dealer naprawił elementy tak, że nie było widać, a importer dał dodatkowy rabat. Wszyscy zadowoleni.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
vincent
Posty: 44
Rejestracja: 22 sty 2017, o 13:20
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: opolskie

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: vincent »

sane pisze:
Jarek104 pisze:elementy do puktowej naprawy ( tzw. zaprawki ) i polerki. Nie ma sensu robić więcej, stracisz czas i nerwy
+1

Trochę tych fakapów jest, ale ja bym się aż tak nie przejmował. Niech dealer wlaczy z importerem o dodatkowy rabat, a fabryka pokryje koszty naprawy zgodnej z technologią producenta. Jak zrobią dobrze, to nawet nie będziesz o tym pamiętał...

W zeszłym miesiącu odbieraliśmy dla floty Audi A6 od dealera. W dwóch miejscach (aczkolwiek mało widocznych) miał zaciek lakieru i wtrącenie (też mało widoczne).
Grubość powłoki lakierniczej do 350 mikronów, co wskazywało na powtórne malowanie (co dalej jest dopuszczalne przez producenta). Oczywiście malowany był w fabryce. Dealer naprawił elementy tak, że nie było widać, a importer dał dodatkowy rabat. Wszyscy zadowoleni.
tylko co po dodatkowym rabacie, jak "oni" już kasę dostali (od leasingu) - muszę chyba walczyć o jakieś gratisy :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3]a miało być tak pięknie...

Post autor: kamracik »

Jak zwał tak zwał, ważne, żebyś ugrał tyle, abyś nie czuł się wydymany ;)
ODPOWIEDZ