Pytania na temat Superb Sportline

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Chorzyn »

leszekmw pisze:whity czy różnica komfortu między paskiem a a6 jest duża ?
możesz coś napisać ?
Ja napisze - Jest :mrgreen: szczególnie jeżeli chodzi o komfort akustyczny a to potem przekłada się na wszystko po kolei (łącznie z ceną audi :lol: )
Audi też lepiej się prowadzi (przynajmniej jak dla mnie) i nie jest to mała róznica. Np: między A6 a Superbem 2FL jest przepaść, Między S3 różnica jest duża we wspomnianym komforcie akustycznym, fotelach (niestety będę wypominał, ze to najwieksza wada Superba, zapewne celowa). W jeździe np; na 19-kach w Sportline z DCC aż tak drastycznej różnicy nie było, aczkolwiek Superb bardziej nerwowo jeździ - zaznaczam, to moje subiektywne odczucia, nie spowodowane "widzimisię"

Stoję teraz przed tym dylematem
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: WG »

Kurka, jakbym czytał to forum i brał na serio te narzekania to w życiu bym nie kupił Superba. Zobaczymy jak będzie w praktyce, zdam Wam relację, bo teraz mam auto znacznie cichsze i lepiej prowadzące się od A6.
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Chorzyn »

WG pisze:Kurka, jakbym czytał to forum i brał na serio te narzekania to w życiu bym nie kupił Superba. Zobaczymy jak będzie w praktyce, zdam Wam relację, bo teraz mam auto znacznie cichsze i lepiej prowadzące się od A6.
Ale to nie narzekania tylko "surowa" ocena - stosunek ceny do jakości w Superbie jest nie do podważenia i to jest kompromis.
Zawsze człowiek się zastanawia czy warto wydać więcej czy przeznaczyć tą różnicę np na dzieci albo wakacje

A z ciekawości co masz ? Bentleya ? :mrgreen:
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: WG »

Honda Legend KB2 3.7 benzyna 300KM i stały napęd 4x4 2010 rok. Sprzedaję bo potrzebuję bardziej rodzinnego auta ;)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: whity »

Chorzyn pisze:
A z ciekawości co masz ? Bentleya ? :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: sane »

WG pisze:Honda Legend KB2 3.7 benzyna 300KM i stały napęd 4x4 2010 rok. Sprzedaję bo potrzebuję bardziej rodzinnego auta ;)
To Superb dużo większy niż Legend?

Legend jest zajebisty. Niezawodne i świetnie wykonane auto. Nie szkoda Ci przesiadki w jakby nie było klasę niżej?
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: WG »

sane pisze:
WG pisze:Honda Legend KB2 3.7 benzyna 300KM i stały napęd 4x4 2010 rok. Sprzedaję bo potrzebuję bardziej rodzinnego auta ;)
To Superb dużo większy niż Legend?

Legend jest zajebisty. Niezawodne i świetnie wykonane auto. Nie szkoda Ci przesiadki w jakby nie było klasę niżej?
Szkoda jak cholera... Legend niestety przy całej zajebistości z tyłu nie ma dużo miejsca na nogi i bagażnik 450l ze słabym dostępem. Ja mam 2m, a dzieci odbijają właśnie do 1.8m. Superb nie ma alternatywy jeśli chodzi o miejsce.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: leszekmw »

Chorzyn pisze:Ja napisze - Jest
to jeżeli między paskiem a a6 jest duża a to między s3 jest przepaść jeżeli s3 jest sporo głośniejsze od passata..?
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: sane »

leszekmw pisze:to jeżeli między paskiem a a6 jest duża a to między s3 jest przepaść jeżeli s3 jest sporo głośniejsze od passata..?
Jeden słyszy mniej, drugi bardziej. Jednego to wkurza mniej, drugiego bardziej...
Najlepiej chyba jak sam się przejedziesz i ocenisz, bo określenia "duża", "sporo" itp. są mocno subiektywne...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: marcin wroclaw »

Najgorsze, ze to zeby dobrze ocenic to imho trzeba zrobić trase np wroclaw - łódź... 200km z prędkością ok 140-160km/h wykaze co i jak. Ja tez sadzilem ze sii fl sedan ma ok wyciszenie, ale to na trasie z pracy czyli 120-160km/h ale na odcinku raptem 20km... Po kilku trasach po 200 i więcej km stwierdzam z całą stanowczością ze sii mozna jezdzic do max 140km/h, albo liczyc sie z utratą sluchu;(...
Dlatego teraz na dystansie 4500km mam spalanie 7,9L/100km
Marcin
Obrazek
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: WG »

Z utratą słuchu to ja kiedyś mogłem się liczyć jak pokonałem trasę Warszawa Salzburg maluchem z prędkością 110-120 ;)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: leszekmw »

albo ja jak jeżdżę starą O2 w dieslu 160-170 po 1500km.... :roll:
podejrzewam że w takim S2 CR jest tak przy 160 jak u mnie prz 110..
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Chorzyn »

sane pisze:
leszekmw pisze:to jeżeli między paskiem a a6 jest duża a to między s3 jest przepaść jeżeli s3 jest sporo głośniejsze od passata..?
Jeden słyszy mniej, drugi bardziej. Jednego to wkurza mniej, drugiego bardziej...
Najlepiej chyba jak sam się przejedziesz i ocenisz, bo określenia "duża", "sporo" itp. są mocno subiektywne...
Dokładnie...ja jestem bardziej wyczulony, bo spędzam w samochodzie nie rzadko po 4-6-8 godzin non stop. Miałem możliwość przetestowania tych aut na zasadzie, wysiadam z jednego i od razu do drugiego.

Jedna kwestia - o ile na początku auta mają dobre opony, to potem efekt ząbkowania powoduje wzrost hałasu i dopiero w tym momencie zaczyna wiele wychodzić. Te auta nie bez powodu są w różnej grupie cenowej, a Audi jest tak drogie, żeby większości nie było na nie stać :lol:

Prawda jest taka -w każdym z tych aut da się żyć i da się znieść hałas.
Ja do miasta mam małą rakietę ze strzelającycm wydechem i mnie to wali bo mi daje radochę i nie jechałem jeszcze jednorazowo więcej niż 60 km w jedną stronę :mrgreen: ale po całym dniu w Superbie z wyzabkowanymi oponami i np: całym w E klasie, A6 - tak różnica jest bardziej niż duża (pytanie czy ktoś chce dopłacić także za ciszę ;] czyli coś czego tak naprawdę nie widać :lol: )

Moje zdanie w temacie - jak ktoś nie pokonuje długich tras i nie siedzi godzinami w aucie - nie ma co rozkminiać i brać Skode
Chorzyn
Posty: 212
Rejestracja: 7 lis 2013, o 14:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215 @ 449
Lokalizacja: Wawa

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: Chorzyn »

leszekmw pisze:
Chorzyn pisze:Ja napisze - Jest
to jeżeli między paskiem a a6 jest duża a to między s3 jest przepaść jeżeli s3 jest sporo głośniejsze od passata..?
W A6 przy 180-190 nadal rozmawiałem bez podniesionego głosu, także przez zestaw głośnomówiący - W S2 FL z reguły zwalniam do 140-150 i jako tako da się gadać przez zestaw głośnomówiący :mrgreen:
WG
Posty: 213
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Pytania na temat Superb Sportline

Post autor: WG »

Ok, to dlaczego nie zainwestować 3-4tys w profesjonalne wyciszenie superba?
ODPOWIEDZ