[S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Drzewko
Posty: 10
Rejestracja: 3 cze 2017, o 08:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Rafał

[S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Drzewko »

Na wstępie chciałbym powitać wszystkich forumowiczów.

Jako że nigdy nie miałem do czynienia z tą marką samochodu chciałbym się was podpytać czy warto wydać ok 170 tyś (po rabatach ok 10%) za skodę w wersji L&K + dodatki czy lepiej rozejrzeć się za innym autem. Dotychczas jeździłem leonem w Tdi 200Km 4x4. Teraz chciałbym uzyskać większy komfort z jazdy. Oglądałem Mazdę 6 oraz Mondeo i nieprzypadły mi do gusty z racji kiepskiego wykończenia wnętrza. Rozglądałem się także za leonem cupra w wersji kombi na pewno jest mniej wygodne niż skoda i kosztuje ok 150 tyś.

Szukam auta "benzyna" które będzie żwawe z napędem 4x4 ,wygodne oraz dość duże. Może coś używanego?
Awatar użytkownika
eraserski
Posty: 195
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 07:32
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: eraserski »

Najlepiej będzie Ci umówić się na jazdę próbną i zobaczyć czy to co ma do zaoferowania Skoda Ci odpowiada :) Przy takich pieniądzach, które chcesz zainwestować, to spokojnie możesz pojechać nawet do oddalonego dealera, który posiada testówkę w takiej konfiguracji jak chcesz.
Drzewko
Posty: 10
Rejestracja: 3 cze 2017, o 08:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Rafał

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Drzewko »

W L&K już siedziałem natomiast jeździłem z tym silnikiem ale w superb kombi w wersji ambition i w sumie wszystko jest na plus poza dość głośnym szumem toczenia kół ( ale myślę że to wina opon)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Camillinhio »

Drzewko pisze: chciałbym się was podpytać czy warto wydać ok 170 tyś (po rabatach ok 10%) za skodę w wersji L&K + dodatki czy lepiej rozejrzeć się za innym autem.

Szukam auta "benzyna" które będzie żwawe z napędem 4x4 ,wygodne oraz dość duże. Może coś używanego?
Najpierw napisz, na jakim wyposażeniu Ci zależy? Do tego czy ma być kombi, sedan, liftback, czy może cabrio ;)? Bo jeśli do wydania jest 170 kzł, a jedynym kryterium jest mocny benzyniak z 4x4 to można szukać wśród kilku marek (dorzucając auta używane będzie tego jeszcze więcej), a wtedy skoda jest mało ciekawym wyborem ;)
Obrazek
Drzewko
Posty: 10
Rejestracja: 3 cze 2017, o 08:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Rafał

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Drzewko »

Oto moje kryteria:

- nadwozie liftback ew. sedan. 4/5 drzwi
- silnik max 4 cylindrowy, benzyna
- skórzana tapicerka
- skrzynia najlepiej automat
- nie skrzypiące wnętrze auta :)

Oglądałem także mercedesa klasy C i jakoś tak ciasno mi się siedziało a jestem normalnej postury ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Enriquez »

Jak ma być nie brzęczące to Superb odpada.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: przemoka »

Mnie tam nic nie brzęczy Superbie. Więc albo ja jestem głuchy albo Wam jakieś szroty wydano ;) Ja się przesiadłem z Leona 2 1.9 TDI i jest na pewno ciszej. Zastanów się nad tą skórą, czy jest ona niezbędna - ja mam alcantarę i jest fajniejsza niż tapicerka z L&K. Byłem w Wimarze na jeździe próbnej L&K i ta brązowa skóra nie przypadła mi do gustu.
Silnik 280 KM 4x4 daje radę, a koledzy powiedzą, że da się z niego wycisnąć jeszcze kilkadziesiąt % mocy. Leon nawet w najlepszej konfiguracji a superb to jest przepaść w jakości wykończenia. Oglądałem nową Cuprę i nie przypadła mi do gustu za te plastiki w środku.

Ja mam Sportline'a i jestem bardzo zadowolony - mam wszystko co chciałem. Bo z jednej strony jest podobna charakterem do Cupry, a z drugiej strony jest bardzo pakowną limuzyną, która jest jednak lepiej wykonana niż Leon. A jak pogadasz z Jarkiem z Torunia to i rabat spory wyciągniesz. Ja dałem chyba ze 162 kafle za 280 KM z całkiem dobrym wyposażeniem. Jeszcze jak się bierze na firmę to już w ogóle się robi fajnie, bo odejmujemy VAT (albo pół) no i mamy efekt tarczy podatkowej.
michals
Posty: 128
Rejestracja: 18 paź 2016, o 07:20
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: michals »

Jak chcesz szybkiej fury to ok. Jak chcesz komfortu szukaj gdzie indziej. Krótka skrzynia plus slabe wyciszenie szymy i zawiecha nie daja komfortu w dlugich trasach i nierownych drogach
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: whity »

Jak chce mocnego auta i nic pozatym... bierz superba ... jezeli szukasz komfortu tu szukaj gdzie indziej
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: sane »

A jakie znacie mocne benzynowe sedany/liftbacki do 170kPLN, które są komfortowe? :roll:
Oczywiście rozmawiamy o nowych, więc odpowiedź A6 3.0TFSI to nie odpowiedź...

A wracając do pytań autora wątku:
Drzewko pisze:Rozglądałem się także za leonem cupra w wersji kombi na pewno jest mniej wygodne niż skoda i kosztuje ok 150 tyś.
Jeździłem nowym Leonem i jest to bardzo fajne auto, ale mimo wszystko 150k za kompakta (nawet jeżeli to hot-hatch...) to przesada moim zdaniem. Zresztą rynek też tak uważa, bo Leon Cupra dość szybko traci na wartości, w przciwieństwie do Superba...
Drzewko pisze:Szukam auta "benzyna" które będzie żwawe z napędem 4x4 ,wygodne oraz dość duże. Może coś używanego?
No jak wchodzimy w używki, to wybór masz już ogromny...
Osobiście, mając 170k i szukając używki szukałbym BMW F10 535ix. Tylko musisz się liczyć z tym, że koszty utrzymania BMW czy Audi z tego segmentu są raczej daleko od kosztów utrzymania Leona, bardzo daleko...
Ostatnio zmieniony 3 cze 2017, o 22:18 przez sane, łącznie zmieniany 3 razy.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Enriquez »

whity pisze:Jak chce mocnego auta i nic pozatym... bierz superba ... jezeli szukasz komfortu tu szukaj gdzie indziej
no ale na przykład gdzie ???
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przemoka
Posty: 585
Rejestracja: 24 lip 2016, o 10:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: kurę ukradli :(

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: przemoka »

Renault Talisman? :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: Camillinhio »

sane pisze: No jak wchodzimy w używki, to wybór masz już ogromny...
Osobiście, mając 170k i szukając używki szukałbym BMW F10 535ix. Tylko musisz się liczyć z tym, że koszty utrzymania BMW czy Audi z tego segmentu są raczej daleko od kosztów utrzymania Leona, bardzo daleko...
535i może być trudno, ale 528 znajdzie bez kłopotu: bmw5

Można też polować na jakieś A4, czy A6. No i jest też passat ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: CLO27 »

[528 to najgorszy silnik w histori bmw...brak mocy i ogromne spalanie, cały czas ciekną....także ten zakup trzeba przemyśleć....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Zakup Superb TSI 280KM - czy inne auto?

Post autor: sane »

Camillinhio pisze:
sane pisze: No jak wchodzimy w używki, to wybór masz już ogromny...
Osobiście, mając 170k i szukając używki szukałbym BMW F10 535ix. Tylko musisz się liczyć z tym, że koszty utrzymania BMW czy Audi z tego segmentu są raczej daleko od kosztów utrzymania Leona, bardzo daleko...
535i może być trudno, ale 528 znajdzie bez kłopotu: bmw5

Można też polować na jakieś A4, czy A6. No i jest też passat ;)
Jeżeli chodzi o F10, to polecam się rozglądać tylko za wersją poliftową zwaną LCI (po 2014 roku). Sporo rzeczy zostało poprawionych.
Natomiast jeżeli chodzi o silniki, to dwulitrowe turbobenzyny o oznaczeniu N20 (520i/528i) niestety nie są silnikami, które można z czystym sumiemieniem polecić. Problemy z rozrządem, nadmiernymi wibracjami, wolnymi obrotami... Do tego wysokie spalanie. W którymś roku trochę je poprawili, ale ostatecznie BMW kompletnie je wycofało (zostały zastąpione nową konstrukcją). z plusów to dobrze się chipuje :P

535i może być trudno, ale moim zdaniem warto poszukać/dołożyć trochę/wziąć starszy czy z większym przebiegiem. 3 litry pojemności, mniej problematyczny i ze znacznie większym potencjałem. Łatwiej też znaleźć w M-Pakiecie niż dwulitrowe.

Pozostałe, które wymieniłeś:
A4 - realnie ten samochód jest niewiele większy od kompakta i że niby bardziej komfortowy od Superba? ;) Może w Allroadzie, bo na pewno nie w S-Line. Unikać silników TFSI sprzed 2015 roku (211KM), bo mają problemy z żarciem oleju. IMO lepszy już jest A5 SB, bo ma znacznie bardziej praktyczne nadwozie/bagaznika. Tylko A5 nie znajdziesz w najnowszej generacji w sensownym budżecie. Zostaje A4...
Poprzednia generacja jednak trochę trąci myszką, ale jeżeli dalej Ci się podoba, to szukaj 2.0 TFSI 225KM, który był już poprawiony.

A6 - bardzo fajne, ale musiałoby być z TFSI 3 generacji. Bo te 2 generacji są znane z wciągania litrów oleju. Najgorzej pod tym względem wypadał 2.0 TFSI 211KM (dostępny też w A4 B8/B8.5). W 2.0TFSI ciężko znaleźć fajny konfig (np. z 2x S-Line)... 3.0TFSI Quattro S-Tronic zajebiście jedzie, a auto jest bardzo (aż za bardzo) komfortowe, ale koszty utrzymania będą spore ;)

Passat - no jest... na pewno sensowna alternatywa dla Superba. Ale to co Kamil napisałeś
Camillinhio pisze:Bo jeśli do wydania jest 170 kzł, a jedynym kryterium jest mocny benzyniak z 4x4 to można szukać wśród kilku marek (dorzucając auta używane będzie tego jeszcze więcej), a wtedy skoda jest mało ciekawym wyborem ;)
Passata tak samo się tyczy...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
ODPOWIEDZ