[S3] wersja MY2018 - zmiany

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: chudy »

Kolejna potencjalnie problematyczna rzecz - ale od tego się nie ucieknie w obecnych czasach.
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: wbi »

Potencjalnie problematyczna.... ???
Jeżeli problemem jest zatankowanie raz na kilka tysięcy kilometrów za 20 zł płynu ... to chciałbym mieć w życiu takie problemy...
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: chudy »

Może się coś zepsuć...
I tak, też bym chciał mieć w życiu takie problemy. Zdrowie najważniejsze, pamiętajmy.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: CLO27 »

wbi pisze:Potencjalnie problematyczna.... ???
Jeżeli problemem jest zatankowanie raz na kilka tysięcy kilometrów za 20 zł płynu ... to chciałbym mieć w życiu takie problemy...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: nok7 »

wbi pisze:W czym Ci ten Ad blue przeszkadza ?
poczytalem na forum vw wpisy o problemach uzytkownikow z ad blue
i wcale nie chodzi o koniecznosc dotankowania ad blue bo ani to duzy koszt ani to nie jest zbyt czeste (co ok. 7-10tys da sie z tym zyc), dostepnosc to tez nie problem bo albo dystrybutor albo kanister

chodzi o to, ze ludzie nawet po krotkim uzytkowaniu maja klopot z komputerem ktory nie rozpoznaje ze ad blue zostal zatankowany i temat sie rozpoczyna

czytalem o procedurach ustalonych przez vag dot min ilosci ad blue ktora trzeba zatankowac, jak uruchamiac silnik (tj. zaplon wlaczony przez 40sek bez uruchamiania silnika) oraz o procedurze w trakcie jazdy co robic jezeli mimo to komputer nadal nie widzi ad blue, itd...

skoro sam producent wymysla podobne procedury a do chwili obecnej nie wszystkie silniki to mialy (inaczej niz np. dpf), to wg mnie warto zapoznac sie z tym rozwiazaniem i swiadomie wybrac (np. akceptacja gorszych osiagow ale silnik bez scr lub lepsze osiagi i ryzyko problemow z powodu scr)
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: wbi »

Tych z forum vw nie sluchaj... maja pretensjonalne podejście bo mysla ze są lepsi od innych bo jezdza volkswagenami i wszystko powinno byc w nich idealne...
... przebieg mojego pojazdu to 67 tys. Ad blue dolewam średnio co 6-7 tys. ... jeżeli dolejesz do pełna komputer od razu aktualizuje zasięg... jeżeli wlewasz z butelki litr lub dwa to trzeba przejechac parenaście km zanim zacznie poprawnie pokazywać...
Wojti2
Posty: 357
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 12:49
Samochód: Superb III
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 200 KM
Lokalizacja: Pyskowice

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: Wojti2 »

Ja mam ponad 130 kkm i też żadnych problemów.
Skoda Superb Combi 2016 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2018 2.0 TDI 190 KM - była
Skoda Superb Liftback 2021 2.0 TDI 200 KM - jest
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: Camillinhio »

wbi pisze:Tych z forum vw nie sluchaj... maja pretensjonalne podejście bo mysla ze są lepsi od innych bo jezdza volkswagenami i wszystko powinno byc w nich idealne...
... przebieg mojego pojazdu to 67 tys. Ad blue dolewam średnio co 6-7 tys. ... jeżeli dolejesz do pełna komputer od razu aktualizuje zasięg... jeżeli wlewasz z butelki litr lub dwa to trzeba przejechac parenaście km zanim zacznie poprawnie pokazywać...
W VW jest jakaś procedura tankowania. Za pierwszym razem się zdziwiłem, bo komp od razu nie pokazał zmiany i myślałem, że się zepsuło. Po paru kilometrach zauważył jednak, że było tankowane. Teraz w ogóle nie zwracam na to uwagi, zalewam i jadę. Jedyne co jest irytujące w tym całym adblue, to komunikaty komputera, że się kończy, na 1700 km przed... Do zera, jak z paliwem nie zejdziesz, bo Ci będzie co 100 km przypominał, żeby uzupełnić...
Obrazek
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: nok7 »

ok, rozumiem
wielkie dzieki za wyjasnienia - chyba nie taki ten "diabel" straszny :)

tak sobie myslalem po cichu ze jak sie podjedzie pod dystrybutor i zatankuje ad blue zawsze do pelna odpowiednio duza ilosc to jest szansa zeby wyeliminowac problem nie rozpoznawania tankowania przez komputer

tankowanie ad blue wydaje sie upierdliwe ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia nawyku

to zadam jeszcze jedno pytanie w temacie ad blue - w salonie sprzedawca mi mowil ze jak sie kupuje ad blue u nich (tj w serwisie) to ma sie gwarancje jakosci (oczywiscie jest drozej) a klopoty moga sie pojawic jezeli kupuje sie ad blue na stacji paliw bo nie ma gwarancji co do jego jakosci..
jakie sa wasze spostrzezenia - kupujecie na stacji z dystrybutora / kanistra czy jezdzicie do salonu?

szczerze mowiac nie wierze w super jakosc ad blue kupionego w serwisie i niska jakosc ad blue kupionego na stacji.. dla mnie to raczej sciema handlowca / marketing, ale ciekaw jestem waszego zdania (wg tej logiki olej silnikowy i inne plyny eksploatacyjne trzeba by kupowac w serwisach a nie w sklepach / na stacjach = totalna bzdura)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: Camillinhio »

Adblue w PL jest głównie z Puław, czy to w kanistrach, czy z dystrybutora, ten sam sik ;)

ASO szuka naiwnych, nie widzę sensu jeżdżenia do nich na uzupełnianie tego specyfiku.
Obrazek
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: nok7 »

dzieki, potwierdzasz moje przemyslenia
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: leszekmw »

taaa.. a do aso masz 300km ...
lubelski hiunday wciska klientom że trzeba u nic opony zmieniać na gwarancji..
Awatar użytkownika
wbi
Posty: 634
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 07:33
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Legnica

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: wbi »

Jeżeli masz wykupiony pakiet przeglądów do 60 czy 120 tkm to jadąc na przegląd doleją Ci za darmo pod warunkiem, że wyskakuje komunikat o niskim stanie Ad Blue...

... spróbuj pojechać w innym czasie i popatrz na fakturę to zrozumiesz dlaczego chcą abyś w ASO tankowal Ad Blue...

... ja tankuje na Orlenie z dystrybutora i jak pisalem wcześniej żadnych problemów nie odnotowalem...
Awatar użytkownika
witmann
Posty: 51
Rejestracja: 20 cze 2017, o 08:08
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Gdynia

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: witmann »

KAŻDY płyn typu AdBlue to 37,5% roztwór wodny mocznika. Niezależnie od producenta. Nic więcej i nic mniej. Handlowiec w ASO po prostu ściemnia.
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S3] wersja MY2018 - zmiany

Post autor: __atomek__ »

Czy przy kupnie auta adBlue jest zatankowany do pełna czy podobnie jak paliwo na kilka km?
Pozdrawiam:
Tomek
ODPOWIEDZ